Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak wybrać tanie ubezpieczenie OC?

Jeżeli mamy samochód, to oczywiste jest, że raz w roku musimy wykupić polisę. Często zastanawiamy się, właśnie wtedy, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC.

Najlepszym wyborem będzie porównanie ze sobą ofert towarzystw ubezpieczeniowych działających aktualnie na polskim rynku. Poszukiwania taniej oferty warto rozpocząć od punktu wyjściowego, jakim może być oferta na przedłużenie polisy od obecnego ubezpieczyciela.

Często już na około miesiąc przed końcem ubezpieczenia, otrzymujemy takie informacje mailowo lub listownie. Jeżeli nie znamy takowej oferty, roboczo możemy przyjąć cenę polisy z poprzedniego roku i rozpocząć poszukiwania. Aby były one owocne najlepiej byłoby odwiedzić każde towarzystwo ubezpieczeniowe i po przedstawieniu wszystkich danych o jakie towarzystwo pyta zapoznać się z ofertą na ubezpieczenie naszego samochodu. Ciężko jednak byłoby nam odwiedzić osobiście każdego, możliwego ubezpieczyciela w celu poznania oferty aby móc ją zestawić z innymi.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarek internetowych, dzięki którym możemy porównywać kilka, a niekiedy nawet kilkanaście ofert towarzystw ubezpieczeniowych, mając pełny obraz tego ile możemy zapłacić za ubezpieczenie OC. Wchodząc na stronę porównywarki, np.: rankomat.pl w pierwszej kolejności jesteśmy proszeni o wypełnienie formularza, na podstawie którego zostaną przestawione oferty. Wypełniamy wszystko zgodnie z naszą wiedzą i stanem faktycznym i czekamy na wyniki kalkulacji.

Jaką ofertą warto się zainteresować?

Czy najtańsze ubezpieczenie OC będzie równie dobre jak droższe? Czym się kierować przy wyborze?

W pierwszej kolejności warto wiedzieć jak to jest z tym ubezpieczeniem. Istotne jest, że to nie firma ubezpieczeniowa ustala ogólne warunki ubezpieczenia a ustawa z 22 maja 2003 roku. Zgodnie z polskim prawem, każda polisa OC ma dokładnie taki sam zakres ubezpieczenia, a mówiąc dokładniej chroni mienie i osoby przez nas poszkodowane. Każdy zakład ubezpieczeń odpowiada do kwoty 1 000 000 euro przy szkodach na mieniu i 5 000 000 euro przy szkodach osobowych. Powyższe granice odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej są to tzw. sumy gwarancyjne, których minimum określa ustawodawca.

Każde towarzystwo, które oferuje ubezpieczenie OC, bez wyjątku, musi zapewnić wypłatę odszkodowania dla osób, które z naszej winy są poszkodowane. Tak więc chcąc wykupić jedynie polisę OC kierujemy się wyłącznie ceną. Jeżeli jednak okaże się, że mamy kilka ofert o bardzo podobnej cenie, możemy zwracać uwagę na dodatkowo dołączane produkty. Zazwyczaj jest to ubezpieczenie assistance, które jest pomocą na drodze. Do polis OC dodawane są podstawowe wersje tego ubezpieczenia, zapewniające holowanie jedynie w przypadku kolizji lub wypadku samochodu. Niekiedy będzie to pomoc również w razie awarii samochodu a zdarzają się i oferty z samochodem zastępczym.

Drugim ubezpieczeniem, które możemy dodatkowo wykupić jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewniające dodatkową ochronę kierowcy i osób z nim podróżujących. W razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem, nawet z naszej winy, możemy dostać odszkodowanie.

Podsumowując - chcąc znaleźć dobre ubezpieczenie OC szukajmy najtańszego. W zależności od tego co nas dodatkowo może interesować, dobierzmy dla siebie NNW czy też assistance.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade

Szybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC

Korzystne ubezpieczenie OCSzybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC. Obecnie istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które mają bardzo rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę. Proponują one m. in. ubezpieczenia komunikacyj

Przezorny turysta zawsze ubezpieczony

Ubezpieczenie turystyczneWybierasz się na długo wyczekiwany wypoczynek i chcesz zabezpieczyć się zawczasu przed możliwymi zdarzeniami na terenie innego kraju? Oprócz hotelu i harmonogramu wycieczek, na wszelki wypadek warto zadbać też o kilka f