Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Jak wybrać tanie ubezpieczenie OC?

Jeżeli mamy samochód, to oczywiste jest, że raz w roku musimy wykupić polisę. Często zastanawiamy się, właśnie wtedy, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC.

Najlepszym wyborem będzie porównanie ze sobą ofert towarzystw ubezpieczeniowych działających aktualnie na polskim rynku. Poszukiwania taniej oferty warto rozpocząć od punktu wyjściowego, jakim może być oferta na przedłużenie polisy od obecnego ubezpieczyciela.

Często już na około miesiąc przed końcem ubezpieczenia, otrzymujemy takie informacje mailowo lub listownie. Jeżeli nie znamy takowej oferty, roboczo możemy przyjąć cenę polisy z poprzedniego roku i rozpocząć poszukiwania. Aby były one owocne najlepiej byłoby odwiedzić każde towarzystwo ubezpieczeniowe i po przedstawieniu wszystkich danych o jakie towarzystwo pyta zapoznać się z ofertą na ubezpieczenie naszego samochodu. Ciężko jednak byłoby nam odwiedzić osobiście każdego, możliwego ubezpieczyciela w celu poznania oferty aby móc ją zestawić z innymi.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarek internetowych, dzięki którym możemy porównywać kilka, a niekiedy nawet kilkanaście ofert towarzystw ubezpieczeniowych, mając pełny obraz tego ile możemy zapłacić za ubezpieczenie OC. Wchodząc na stronę porównywarki, np.: rankomat.pl w pierwszej kolejności jesteśmy proszeni o wypełnienie formularza, na podstawie którego zostaną przestawione oferty. Wypełniamy wszystko zgodnie z naszą wiedzą i stanem faktycznym i czekamy na wyniki kalkulacji.

Jaką ofertą warto się zainteresować?

Czy najtańsze ubezpieczenie OC będzie równie dobre jak droższe? Czym się kierować przy wyborze?

W pierwszej kolejności warto wiedzieć jak to jest z tym ubezpieczeniem. Istotne jest, że to nie firma ubezpieczeniowa ustala ogólne warunki ubezpieczenia a ustawa z 22 maja 2003 roku. Zgodnie z polskim prawem, każda polisa OC ma dokładnie taki sam zakres ubezpieczenia, a mówiąc dokładniej chroni mienie i osoby przez nas poszkodowane. Każdy zakład ubezpieczeń odpowiada do kwoty 1 000 000 euro przy szkodach na mieniu i 5 000 000 euro przy szkodach osobowych. Powyższe granice odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej są to tzw. sumy gwarancyjne, których minimum określa ustawodawca.

Każde towarzystwo, które oferuje ubezpieczenie OC, bez wyjątku, musi zapewnić wypłatę odszkodowania dla osób, które z naszej winy są poszkodowane. Tak więc chcąc wykupić jedynie polisę OC kierujemy się wyłącznie ceną. Jeżeli jednak okaże się, że mamy kilka ofert o bardzo podobnej cenie, możemy zwracać uwagę na dodatkowo dołączane produkty. Zazwyczaj jest to ubezpieczenie assistance, które jest pomocą na drodze. Do polis OC dodawane są podstawowe wersje tego ubezpieczenia, zapewniające holowanie jedynie w przypadku kolizji lub wypadku samochodu. Niekiedy będzie to pomoc również w razie awarii samochodu a zdarzają się i oferty z samochodem zastępczym.

Drugim ubezpieczeniem, które możemy dodatkowo wykupić jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewniające dodatkową ochronę kierowcy i osób z nim podróżujących. W razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem, nawet z naszej winy, możemy dostać odszkodowanie.

Podsumowując - chcąc znaleźć dobre ubezpieczenie OC szukajmy najtańszego. W zależności od tego co nas dodatkowo może interesować, dobierzmy dla siebie NNW czy też assistance.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade