Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Jak wybrać tanie ubezpieczenie OC?

Jeżeli mamy samochód, to oczywiste jest, że raz w roku musimy wykupić polisę. Często zastanawiamy się, właśnie wtedy, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC.

Najlepszym wyborem będzie porównanie ze sobą ofert towarzystw ubezpieczeniowych działających aktualnie na polskim rynku. Poszukiwania taniej oferty warto rozpocząć od punktu wyjściowego, jakim może być oferta na przedłużenie polisy od obecnego ubezpieczyciela.

Często już na około miesiąc przed końcem ubezpieczenia, otrzymujemy takie informacje mailowo lub listownie. Jeżeli nie znamy takowej oferty, roboczo możemy przyjąć cenę polisy z poprzedniego roku i rozpocząć poszukiwania. Aby były one owocne najlepiej byłoby odwiedzić każde towarzystwo ubezpieczeniowe i po przedstawieniu wszystkich danych o jakie towarzystwo pyta zapoznać się z ofertą na ubezpieczenie naszego samochodu. Ciężko jednak byłoby nam odwiedzić osobiście każdego, możliwego ubezpieczyciela w celu poznania oferty aby móc ją zestawić z innymi.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarek internetowych, dzięki którym możemy porównywać kilka, a niekiedy nawet kilkanaście ofert towarzystw ubezpieczeniowych, mając pełny obraz tego ile możemy zapłacić za ubezpieczenie OC. Wchodząc na stronę porównywarki, np.: rankomat.pl w pierwszej kolejności jesteśmy proszeni o wypełnienie formularza, na podstawie którego zostaną przestawione oferty. Wypełniamy wszystko zgodnie z naszą wiedzą i stanem faktycznym i czekamy na wyniki kalkulacji.

Jaką ofertą warto się zainteresować?

Czy najtańsze ubezpieczenie OC będzie równie dobre jak droższe? Czym się kierować przy wyborze?

W pierwszej kolejności warto wiedzieć jak to jest z tym ubezpieczeniem. Istotne jest, że to nie firma ubezpieczeniowa ustala ogólne warunki ubezpieczenia a ustawa z 22 maja 2003 roku. Zgodnie z polskim prawem, każda polisa OC ma dokładnie taki sam zakres ubezpieczenia, a mówiąc dokładniej chroni mienie i osoby przez nas poszkodowane. Każdy zakład ubezpieczeń odpowiada do kwoty 1 000 000 euro przy szkodach na mieniu i 5 000 000 euro przy szkodach osobowych. Powyższe granice odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej są to tzw. sumy gwarancyjne, których minimum określa ustawodawca.

Każde towarzystwo, które oferuje ubezpieczenie OC, bez wyjątku, musi zapewnić wypłatę odszkodowania dla osób, które z naszej winy są poszkodowane. Tak więc chcąc wykupić jedynie polisę OC kierujemy się wyłącznie ceną. Jeżeli jednak okaże się, że mamy kilka ofert o bardzo podobnej cenie, możemy zwracać uwagę na dodatkowo dołączane produkty. Zazwyczaj jest to ubezpieczenie assistance, które jest pomocą na drodze. Do polis OC dodawane są podstawowe wersje tego ubezpieczenia, zapewniające holowanie jedynie w przypadku kolizji lub wypadku samochodu. Niekiedy będzie to pomoc również w razie awarii samochodu a zdarzają się i oferty z samochodem zastępczym.

Drugim ubezpieczeniem, które możemy dodatkowo wykupić jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewniające dodatkową ochronę kierowcy i osób z nim podróżujących. W razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem, nawet z naszej winy, możemy dostać odszkodowanie.

Podsumowując - chcąc znaleźć dobre ubezpieczenie OC szukajmy najtańszego. W zależności od tego co nas dodatkowo może interesować, dobierzmy dla siebie NNW czy też assistance.

 
Charakterystyka ubezpieczeń dobrowolnych

Ubezpieczenie dobrowolneW Polsce istnieje przymus ubezpieczenia zdrowotnego, które wykorzystujemy podczas wizyty u lekarza, w czasie choroby, pobytu w szpitalu czy nieszczęśliwego wypadku. Ono chroni nas

Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade

Szybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC

Korzystne ubezpieczenie OCSzybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC. Obecnie istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które mają bardzo rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę. Proponują one m. in. ubezpieczenia komunikacyj