Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zainteresowanie życiem rodzinnym. Może dojść do wycofania się z kontaktów, zerwanie więzi z przyjaciółmi, rozwodu. Nierzadko utrata pracy kończy się depresją.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…
Jak założyć własną firmę?

O własnej firmie marzy wiele osób, ale nie każdy decyduje się na jej założenie. Obawy są związane głównie z formalnościami, jakie należy wypełnić podczas zakładania swojej działalności gospodarczej oraz niepewność, która związana jest z odejściem z pracy na etacie. Zakładanie własnej firmy zaczyna się od pomysłu na nią oraz stworzenia biznesplanu.

Biznesplan jest solidną podstawą stworzenia biznesu. Przydaje się on nie tylko samemu właścicielowi firmy jak również okazuje się przydatny momencie starania się o dofinansowanie działalności. Biznesplan należy złożyć na przykład razem z wnioskiem o dotacje z Unii Europejskiej.

Biznesplan

Biznesplan powinien składać się z kilku, ważnych części. Należy tam dokładnie opisać firmę, jaką chcemy założyć. Bardzo istotne jest jej rozpisanie z podziałem na szanse i zagrożenia, jakie może napotkać przedsiębiorstwo. Komisja przyznająca dotacje musi widzieć, że właściciel jest świadomy ewentualnych zagrożeń, jakie czyhają na firmę. W biznesplanie należy również uwzględnić również czy chcemy zatrudnić pracowników i jak wiele osób miałoby to być. Gdy mamy już stworzony biznesplan, należy zająć się zarejestrowaniem działalności. Należy udać się do urzędu, aby zarejestrować działalność, czyli wpisać firmę do KRS.

Krajowy Rejestr Sądowy jest miejscem, gdzie tak naprawdę powstaje nasza firma. Kolejne wizyty to udanie się do Urzędu Skarbowego, ZUS czy Państwowej Inspekcji Pracy. Firma musi posiadać własny numer NIP, numer konta bankowego oraz księgę przychodów i rozchodów. Wizyta w Państwowej Inspekcji Pracy jest konieczna, jeśli chcemy w firmie zatrudniać pracowników. Wtedy firma musi być tam zgłoszona. Wszystkie te czynności mają na celu powołanie przedsiębiorstwa, które musi również posiadać swoja siedzibę. Można zdecydować się na biuro tradycyjne lub wirtualne. Biuro tradycyjne wymaga wynajęcia lokalu oraz urządzenie go. W tym biurze właśnie przyjmuje się interesantów. Nowoczesnym sposobem na prowadzenie firmy jest biuro wirtualne: o wiele tańsze, ponieważ nie wymaga wynajmowania lokalu.

 
Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące zn

Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.

Oprogramowanie dla nowoczesnej firmy

Wiele firm korzysta dziś z nowoczesnych programów, które wpierają wiele sektorów działalności. W każdej firmie przyda się nowoczesna aplikacja wspomagająca dział finansów, dział księgowości czy sektor zarządzania

Internetowe wsparcie w prowadzeniu firmy

Internet może okazać się na przedsiębiorców wsparciem w prowadzeniu działalności. Sieć roztacza przed nami ogromne możliwości i pozwala na zastosowanie nowoczesnych metod w wielu sytuacjach. Podstawą tworzenia wizerunku firmy w s