Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Jak założyć własną firmę?

O własnej firmie marzy wiele osób, ale nie każdy decyduje się na jej założenie. Obawy są związane głównie z formalnościami, jakie należy wypełnić podczas zakładania swojej działalności gospodarczej oraz niepewność, która związana jest z odejściem z pracy na etacie. Zakładanie własnej firmy zaczyna się od pomysłu na nią oraz stworzenia biznesplanu.

Biznesplan jest solidną podstawą stworzenia biznesu. Przydaje się on nie tylko samemu właścicielowi firmy jak również okazuje się przydatny momencie starania się o dofinansowanie działalności. Biznesplan należy złożyć na przykład razem z wnioskiem o dotacje z Unii Europejskiej.

Biznesplan

Biznesplan powinien składać się z kilku, ważnych części. Należy tam dokładnie opisać firmę, jaką chcemy założyć. Bardzo istotne jest jej rozpisanie z podziałem na szanse i zagrożenia, jakie może napotkać przedsiębiorstwo. Komisja przyznająca dotacje musi widzieć, że właściciel jest świadomy ewentualnych zagrożeń, jakie czyhają na firmę. W biznesplanie należy również uwzględnić również czy chcemy zatrudnić pracowników i jak wiele osób miałoby to być. Gdy mamy już stworzony biznesplan, należy zająć się zarejestrowaniem działalności. Należy udać się do urzędu, aby zarejestrować działalność, czyli wpisać firmę do KRS.

Krajowy Rejestr Sądowy jest miejscem, gdzie tak naprawdę powstaje nasza firma. Kolejne wizyty to udanie się do Urzędu Skarbowego, ZUS czy Państwowej Inspekcji Pracy. Firma musi posiadać własny numer NIP, numer konta bankowego oraz księgę przychodów i rozchodów. Wizyta w Państwowej Inspekcji Pracy jest konieczna, jeśli chcemy w firmie zatrudniać pracowników. Wtedy firma musi być tam zgłoszona. Wszystkie te czynności mają na celu powołanie przedsiębiorstwa, które musi również posiadać swoja siedzibę. Można zdecydować się na biuro tradycyjne lub wirtualne. Biuro tradycyjne wymaga wynajęcia lokalu oraz urządzenie go. W tym biurze właśnie przyjmuje się interesantów. Nowoczesnym sposobem na prowadzenie firmy jest biuro wirtualne: o wiele tańsze, ponieważ nie wymaga wynajmowania lokalu.

 
Systemy crm w zarządzaniu relacjami z klientami

Systemy CRMFirma dąży do zaspokojenia potrzeb nabywców. Wszystkie jej działania, które stosuje mają za zadanie wykreować związek jaki zachodzi między firmą a odbiorcą. Zabiegi tego typu to marketing więzi z klientem.

Nowoczesny system informatyczny firmy

Nowoczesny system informatyczny firmySkomputeryzowana firma to dla nas żadna nowość. Komputer nie jest dziś luksusem, ale koniecznością. W prowadzeniu firmy przydaje się w wielu działach, pozwalaj

W jaki sposób można finansować swoją działalność gospodarczą?

finansowanie swojej działalności gospodarczejOsoby rozpoczynające swoją działalność mogą przede wszystkim wykorzystać kredyt dla nowych firm. Jest to oferta wielu banków oraz instytucji pozabankowych, w których można też znaleź

Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.