Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak założyć własną firmę?

O własnej firmie marzy wiele osób, ale nie każdy decyduje się na jej założenie. Obawy są związane głównie z formalnościami, jakie należy wypełnić podczas zakładania swojej działalności gospodarczej oraz niepewność, która związana jest z odejściem z pracy na etacie. Zakładanie własnej firmy zaczyna się od pomysłu na nią oraz stworzenia biznesplanu.

Biznesplan jest solidną podstawą stworzenia biznesu. Przydaje się on nie tylko samemu właścicielowi firmy jak również okazuje się przydatny momencie starania się o dofinansowanie działalności. Biznesplan należy złożyć na przykład razem z wnioskiem o dotacje z Unii Europejskiej.

Biznesplan

Biznesplan powinien składać się z kilku, ważnych części. Należy tam dokładnie opisać firmę, jaką chcemy założyć. Bardzo istotne jest jej rozpisanie z podziałem na szanse i zagrożenia, jakie może napotkać przedsiębiorstwo. Komisja przyznająca dotacje musi widzieć, że właściciel jest świadomy ewentualnych zagrożeń, jakie czyhają na firmę. W biznesplanie należy również uwzględnić również czy chcemy zatrudnić pracowników i jak wiele osób miałoby to być. Gdy mamy już stworzony biznesplan, należy zająć się zarejestrowaniem działalności. Należy udać się do urzędu, aby zarejestrować działalność, czyli wpisać firmę do KRS.

Krajowy Rejestr Sądowy jest miejscem, gdzie tak naprawdę powstaje nasza firma. Kolejne wizyty to udanie się do Urzędu Skarbowego, ZUS czy Państwowej Inspekcji Pracy. Firma musi posiadać własny numer NIP, numer konta bankowego oraz księgę przychodów i rozchodów. Wizyta w Państwowej Inspekcji Pracy jest konieczna, jeśli chcemy w firmie zatrudniać pracowników. Wtedy firma musi być tam zgłoszona. Wszystkie te czynności mają na celu powołanie przedsiębiorstwa, które musi również posiadać swoja siedzibę. Można zdecydować się na biuro tradycyjne lub wirtualne. Biuro tradycyjne wymaga wynajęcia lokalu oraz urządzenie go. W tym biurze właśnie przyjmuje się interesantów. Nowoczesnym sposobem na prowadzenie firmy jest biuro wirtualne: o wiele tańsze, ponieważ nie wymaga wynajmowania lokalu.

 
Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.

Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące zn

Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.

Oprogramowanie dla nowoczesnej firmy

Wiele firm korzysta dziś z nowoczesnych programów, które wpierają wiele sektorów działalności. W każdej firmie przyda się nowoczesna aplikacja wspomagająca dział finansów, dział księgowości czy sektor zarządzania