Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie?

Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześnie to co robimy i jeszcze zarabiać na tym pieniądze.

W jaki sposób? Przecież wydaje się to takie nieprawdopodobne. A jednak!

I to wcale nie musimy być ekspertami w swojej dziedzinie, wystarczy zasięgnąć trochę informacji.

Fotografia

Dzisiaj chyba każdy może pozwolić sobie na aparat fotograficzny, przez co robienie zdjęć stało się ulubionym zajęciem wielu ludzi. Daje to przecież duże możliwości wyrażania siebie i utrwalania ulotnych chwil. Ale czy można zdobyć jakieś pieniądze będąc nieprofesjonalnym fotografem, człowiekiem, który robi zdjęcia tylko z zamiłowania? Owszem. Pierwszym krokiem do tego jest rejestracja na serwisach microstockowych, czyli takich które sprzedają zdjęcia czy grafiki ludziom, którzy tego potrzebują. Kilka popularnych to: Shutterstock, Dreamstime, iStockphoto, czy polski microstock.pl. Kiedy się zarejestrujemy wystarczy zorientować się jakie zdjęcia cieszą się największą popularnością (często pewnie te związane z finansami) i do dzieła. Oczywiście nasze fotografie nie mogą być rozmazane czy wypalone, ale z tym można sobie jakoś poradzić. Kiedy już udostępnimy nasze zdjęcia w serwisie trzeba tylko czekać aż się sprzedadzą.

Projektowanie graficzne

A może znasz się na kolorach, a programy graficzne nie mają przed Tobą tajemnic? W takim razie warto spróbować zaprojektować jakiś ciekawy nadruk na koszulkę. Kiedy mamy już coś takiego, możemy zarejestrować się na bananazclub.com i wysłać zespołowi nasz projekt. Jeśli się spodoba, możemy liczyć na 500 zł. Całkiem ciekawa oferta, zważywszy, że praktycznie nic nie tracimy, a kto wie, może zobaczysz kiedyś innych chodzących w koszulkach, których nadruk projektowałeś właśnie Ty.

Malowanie, ręczna produkcja przedmiotów

Jeżeli jesteś malarzem amatorem, lub często dajesz innym własnoręcznie robione prezenty, to może warto zacząć wytwarzać takie towary na większą skalę? Początkowo, możemy wystawiać po prostu takie przedmioty na allegro czy innych serwisach aukcyjnych, ale potem, kiedy wyrobimy sobie dobrą opinię wśród konsumentów tego typu dóbr, może warto rozwinąć działalność, o otwarcie sklepu internetowego z własną stroną i linią produkcyjną?

Pisanie

Z wypracowań zawsze dostawałeś 5? Masz niezłą fantazję i nigdy nie brakuje Ci pomysłów? Próbowałeś już kiedyś napisać coś swojego? Kiedy stworzymy już coś, czym chcielibyśmy się podzielić, nasze dzieło rozsyłamy do kilku wydawnictw i tylko czekamy na propozycję ;). Jeśli mamy trochę zaoszczędzonych pieniędzy możemy też wydać ją samemu w systemie fortunet, czyli za własną gotówkę. Robiąc tak do naszej kieszeni trafia dużo większy procent z każdej sprzedanej książki niż w tradycyjnym wydawnictwie, ale w razie słabej sprzedaży ryzykujemy utratę własnych pieniędzy.

Znajomość języków obcych

Jeżeli natomiast biegle posługujemy się językami obcymi możemy poszukać ofert dla tłumaczy. Znaleźć takie możemy na serwisach freelancerskich, które nie zobowiązują nas do dalszej współpracy ze zleceniodawcą. Stron oferujących takie rozwiązania poszukać możemy wpisując w wyszukiwarce hasło freelancing.

Jak widać możliwe jest zarabianie na własnych pasjach, nawet kiedy nie jesteśmy profesjonalistami w danej dziedzinie. Trzeba tylko poszukać takich możliwości i mieć nieco samozaparcia.

Zobacz też:

  • Zarabianie na blogu
 
Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.

Zarabianie w Internecie nie zawsze jest przyjemne

Zarabianie w Internecie daje nam mnóstwo możliwości. Ale wśród nich jest wiele osób, którzy czyhają na nasze zrobione zlecenia czy pieniądze. W sieci możemy nawiązywać współpracę zarówno z osobami fizycznymi jak i firmami z całej Polski. To bardzo duży zasięg. I to oczywiści