Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie?

Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześnie to co robimy i jeszcze zarabiać na tym pieniądze.

W jaki sposób? Przecież wydaje się to takie nieprawdopodobne. A jednak!

I to wcale nie musimy być ekspertami w swojej dziedzinie, wystarczy zasięgnąć trochę informacji.

Fotografia

Dzisiaj chyba każdy może pozwolić sobie na aparat fotograficzny, przez co robienie zdjęć stało się ulubionym zajęciem wielu ludzi. Daje to przecież duże możliwości wyrażania siebie i utrwalania ulotnych chwil. Ale czy można zdobyć jakieś pieniądze będąc nieprofesjonalnym fotografem, człowiekiem, który robi zdjęcia tylko z zamiłowania? Owszem. Pierwszym krokiem do tego jest rejestracja na serwisach microstockowych, czyli takich które sprzedają zdjęcia czy grafiki ludziom, którzy tego potrzebują. Kilka popularnych to: Shutterstock, Dreamstime, iStockphoto, czy polski microstock.pl. Kiedy się zarejestrujemy wystarczy zorientować się jakie zdjęcia cieszą się największą popularnością (często pewnie te związane z finansami) i do dzieła. Oczywiście nasze fotografie nie mogą być rozmazane czy wypalone, ale z tym można sobie jakoś poradzić. Kiedy już udostępnimy nasze zdjęcia w serwisie trzeba tylko czekać aż się sprzedadzą.

Projektowanie graficzne

A może znasz się na kolorach, a programy graficzne nie mają przed Tobą tajemnic? W takim razie warto spróbować zaprojektować jakiś ciekawy nadruk na koszulkę. Kiedy mamy już coś takiego, możemy zarejestrować się na bananazclub.com i wysłać zespołowi nasz projekt. Jeśli się spodoba, możemy liczyć na 500 zł. Całkiem ciekawa oferta, zważywszy, że praktycznie nic nie tracimy, a kto wie, może zobaczysz kiedyś innych chodzących w koszulkach, których nadruk projektowałeś właśnie Ty.

Malowanie, ręczna produkcja przedmiotów

Jeżeli jesteś malarzem amatorem, lub często dajesz innym własnoręcznie robione prezenty, to może warto zacząć wytwarzać takie towary na większą skalę? Początkowo, możemy wystawiać po prostu takie przedmioty na allegro czy innych serwisach aukcyjnych, ale potem, kiedy wyrobimy sobie dobrą opinię wśród konsumentów tego typu dóbr, może warto rozwinąć działalność, o otwarcie sklepu internetowego z własną stroną i linią produkcyjną?

Pisanie

Z wypracowań zawsze dostawałeś 5? Masz niezłą fantazję i nigdy nie brakuje Ci pomysłów? Próbowałeś już kiedyś napisać coś swojego? Kiedy stworzymy już coś, czym chcielibyśmy się podzielić, nasze dzieło rozsyłamy do kilku wydawnictw i tylko czekamy na propozycję ;). Jeśli mamy trochę zaoszczędzonych pieniędzy możemy też wydać ją samemu w systemie fortunet, czyli za własną gotówkę. Robiąc tak do naszej kieszeni trafia dużo większy procent z każdej sprzedanej książki niż w tradycyjnym wydawnictwie, ale w razie słabej sprzedaży ryzykujemy utratę własnych pieniędzy.

Znajomość języków obcych

Jeżeli natomiast biegle posługujemy się językami obcymi możemy poszukać ofert dla tłumaczy. Znaleźć takie możemy na serwisach freelancerskich, które nie zobowiązują nas do dalszej współpracy ze zleceniodawcą. Stron oferujących takie rozwiązania poszukać możemy wpisując w wyszukiwarce hasło freelancing.

Jak widać możliwe jest zarabianie na własnych pasjach, nawet kiedy nie jesteśmy profesjonalistami w danej dziedzinie. Trzeba tylko poszukać takich możliwości i mieć nieco samozaparcia.

Zobacz też:

  • Zarabianie na blogu
 
Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.

Zarabianie w Internecie nie zawsze jest przyjemne

Zarabianie w Internecie daje nam mnóstwo możliwości. Ale wśród nich jest wiele osób, którzy czyhają na nasze zrobione zlecenia czy pieniądze. W sieci możemy nawiązywać współpracę zarówno z osobami fizycznymi jak i firmami z całej Polski. To bardzo duży zasięg. I to oczywiści