Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie?

Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześnie to co robimy i jeszcze zarabiać na tym pieniądze.

W jaki sposób? Przecież wydaje się to takie nieprawdopodobne. A jednak!

I to wcale nie musimy być ekspertami w swojej dziedzinie, wystarczy zasięgnąć trochę informacji.

Fotografia

Dzisiaj chyba każdy może pozwolić sobie na aparat fotograficzny, przez co robienie zdjęć stało się ulubionym zajęciem wielu ludzi. Daje to przecież duże możliwości wyrażania siebie i utrwalania ulotnych chwil. Ale czy można zdobyć jakieś pieniądze będąc nieprofesjonalnym fotografem, człowiekiem, który robi zdjęcia tylko z zamiłowania? Owszem. Pierwszym krokiem do tego jest rejestracja na serwisach microstockowych, czyli takich które sprzedają zdjęcia czy grafiki ludziom, którzy tego potrzebują. Kilka popularnych to: Shutterstock, Dreamstime, iStockphoto, czy polski microstock.pl. Kiedy się zarejestrujemy wystarczy zorientować się jakie zdjęcia cieszą się największą popularnością (często pewnie te związane z finansami) i do dzieła. Oczywiście nasze fotografie nie mogą być rozmazane czy wypalone, ale z tym można sobie jakoś poradzić. Kiedy już udostępnimy nasze zdjęcia w serwisie trzeba tylko czekać aż się sprzedadzą.

Projektowanie graficzne

A może znasz się na kolorach, a programy graficzne nie mają przed Tobą tajemnic? W takim razie warto spróbować zaprojektować jakiś ciekawy nadruk na koszulkę. Kiedy mamy już coś takiego, możemy zarejestrować się na bananazclub.com i wysłać zespołowi nasz projekt. Jeśli się spodoba, możemy liczyć na 500 zł. Całkiem ciekawa oferta, zważywszy, że praktycznie nic nie tracimy, a kto wie, może zobaczysz kiedyś innych chodzących w koszulkach, których nadruk projektowałeś właśnie Ty.

Malowanie, ręczna produkcja przedmiotów

Jeżeli jesteś malarzem amatorem, lub często dajesz innym własnoręcznie robione prezenty, to może warto zacząć wytwarzać takie towary na większą skalę? Początkowo, możemy wystawiać po prostu takie przedmioty na allegro czy innych serwisach aukcyjnych, ale potem, kiedy wyrobimy sobie dobrą opinię wśród konsumentów tego typu dóbr, może warto rozwinąć działalność, o otwarcie sklepu internetowego z własną stroną i linią produkcyjną?

Pisanie

Z wypracowań zawsze dostawałeś 5? Masz niezłą fantazję i nigdy nie brakuje Ci pomysłów? Próbowałeś już kiedyś napisać coś swojego? Kiedy stworzymy już coś, czym chcielibyśmy się podzielić, nasze dzieło rozsyłamy do kilku wydawnictw i tylko czekamy na propozycję ;). Jeśli mamy trochę zaoszczędzonych pieniędzy możemy też wydać ją samemu w systemie fortunet, czyli za własną gotówkę. Robiąc tak do naszej kieszeni trafia dużo większy procent z każdej sprzedanej książki niż w tradycyjnym wydawnictwie, ale w razie słabej sprzedaży ryzykujemy utratę własnych pieniędzy.

Znajomość języków obcych

Jeżeli natomiast biegle posługujemy się językami obcymi możemy poszukać ofert dla tłumaczy. Znaleźć takie możemy na serwisach freelancerskich, które nie zobowiązują nas do dalszej współpracy ze zleceniodawcą. Stron oferujących takie rozwiązania poszukać możemy wpisując w wyszukiwarce hasło freelancing.

Jak widać możliwe jest zarabianie na własnych pasjach, nawet kiedy nie jesteśmy profesjonalistami w danej dziedzinie. Trzeba tylko poszukać takich możliwości i mieć nieco samozaparcia.

Zobacz też:

  • Zarabianie na blogu
 
Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na