Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Jak znaleźć pracę na miarę Twoich umiejętności i wykształcenia?

Jak znaleźć odpowiednią pracę?

Uporczywie szukasz pracy, wysyłasz niezliczone ilości CV oraz listów motywacyjnych i nie dostajesz odpowiedzi, lub propozycje zarobkowe są dużo niższe od Twoich oczekiwań i umiejętności?

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że pracodawcy, nawet Ci najmniej atrakcyjni otrzymują codziennie sporą liczbę CV oraz listów motywacyjnych, którymi są już znudzeni, a których wiarygodności nie są w stanie zweryfikować.

Odrzuć stare schematy i utarte sposoby na szukanie pracy. Zadaj sobie szczere pytanie w jakiej branży chciałbyś pracować i odpowiedz na nie najszczerzej jak potrafisz. Następnie poświęć nieco czasu i przeanalizuj sobie rynek firm związanych z tą branżą. Poznaj je najdokładniej jak tylko możesz. Następnie poczuj się tak, jakbyś to Ty był prezesem tej firmy, w której chciałbyś uzyskać zatrudnienie.

Zadaj sobie pytanie co byś zmienił, co nowego chciałbyś wprowadzić, aby poprawić możliwości finansowe tego zakładu. Wysil swój umysł, poświęć czas, włącz kreatywność i stwórz innowacyjny i atrakcyjny projekt.

Następnie wczuj się w konkurencję i pomyśl jak byś zareagował na wdrożenie tego projektu jako konkurencja i ponownie poprawiaj swój pomysł, aż uznasz że osiągnął doskonałość.

Następnie dołóż wszelkich starań, aby spotkać się osobiście z samym szefem tej firmy, lub inną wysoko postawioną osobą i osobiście przedstawić mu swój projekt. Jeśli uda Ci się z nim spotkać, a projekt będzie innowacyjny, na pewno okaże Tobie zainteresowanie, on doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie wdroży tego projektu, pójdziesz do innej firmy i zrobi to za niego konkurencja.

To nie musi być łatwe, może wymagać wiele czasu i poświęcenia z Twojej strony, ale pamiętaj, że nic co przychodzi łatwo nie posiada dużej wartości. Jeśli naprawdę chcesz znaleźć pracę godną Twoich umiejętności, miej odwagę zastosować się do tych rad, a zobaczysz, że osiągniesz sukces.

Tylko od Ciebie zależy czy tego dokonasz, musisz stanąć twarzą w twarz z samym sobą i zdecydować czego tak naprawdę pragniesz od życia. Narzędzia potrzebne do zrealizować celu masz przed sobą, czas tylko podjąć decyzję czy naprawdę pragniesz sukcesu, czy wolisz siedzieć cicho jak mysz pod miotłą, wysyłać kolejne CV i listy motywacyjne, oraz otrzymywać oferty pracy z maksymalną płacą wynoszącą 1500zł.

 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó