Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Jak znaleźć pracę na miarę Twoich umiejętności i wykształcenia?

Jak znaleźć odpowiednią pracę?

Uporczywie szukasz pracy, wysyłasz niezliczone ilości CV oraz listów motywacyjnych i nie dostajesz odpowiedzi, lub propozycje zarobkowe są dużo niższe od Twoich oczekiwań i umiejętności?

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że pracodawcy, nawet Ci najmniej atrakcyjni otrzymują codziennie sporą liczbę CV oraz listów motywacyjnych, którymi są już znudzeni, a których wiarygodności nie są w stanie zweryfikować.

Odrzuć stare schematy i utarte sposoby na szukanie pracy. Zadaj sobie szczere pytanie w jakiej branży chciałbyś pracować i odpowiedz na nie najszczerzej jak potrafisz. Następnie poświęć nieco czasu i przeanalizuj sobie rynek firm związanych z tą branżą. Poznaj je najdokładniej jak tylko możesz. Następnie poczuj się tak, jakbyś to Ty był prezesem tej firmy, w której chciałbyś uzyskać zatrudnienie.

Zadaj sobie pytanie co byś zmienił, co nowego chciałbyś wprowadzić, aby poprawić możliwości finansowe tego zakładu. Wysil swój umysł, poświęć czas, włącz kreatywność i stwórz innowacyjny i atrakcyjny projekt.

Następnie wczuj się w konkurencję i pomyśl jak byś zareagował na wdrożenie tego projektu jako konkurencja i ponownie poprawiaj swój pomysł, aż uznasz że osiągnął doskonałość.

Następnie dołóż wszelkich starań, aby spotkać się osobiście z samym szefem tej firmy, lub inną wysoko postawioną osobą i osobiście przedstawić mu swój projekt. Jeśli uda Ci się z nim spotkać, a projekt będzie innowacyjny, na pewno okaże Tobie zainteresowanie, on doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie wdroży tego projektu, pójdziesz do innej firmy i zrobi to za niego konkurencja.

To nie musi być łatwe, może wymagać wiele czasu i poświęcenia z Twojej strony, ale pamiętaj, że nic co przychodzi łatwo nie posiada dużej wartości. Jeśli naprawdę chcesz znaleźć pracę godną Twoich umiejętności, miej odwagę zastosować się do tych rad, a zobaczysz, że osiągniesz sukces.

Tylko od Ciebie zależy czy tego dokonasz, musisz stanąć twarzą w twarz z samym sobą i zdecydować czego tak naprawdę pragniesz od życia. Narzędzia potrzebne do zrealizować celu masz przed sobą, czas tylko podjąć decyzję czy naprawdę pragniesz sukcesu, czy wolisz siedzieć cicho jak mysz pod miotłą, wysyłać kolejne CV i listy motywacyjne, oraz otrzymywać oferty pracy z maksymalną płacą wynoszącą 1500zł.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint