Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jak znaleźć pracę na miarę Twoich umiejętności i wykształcenia?

Jak znaleźć odpowiednią pracę?

Uporczywie szukasz pracy, wysyłasz niezliczone ilości CV oraz listów motywacyjnych i nie dostajesz odpowiedzi, lub propozycje zarobkowe są dużo niższe od Twoich oczekiwań i umiejętności?

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że pracodawcy, nawet Ci najmniej atrakcyjni otrzymują codziennie sporą liczbę CV oraz listów motywacyjnych, którymi są już znudzeni, a których wiarygodności nie są w stanie zweryfikować.

Odrzuć stare schematy i utarte sposoby na szukanie pracy. Zadaj sobie szczere pytanie w jakiej branży chciałbyś pracować i odpowiedz na nie najszczerzej jak potrafisz. Następnie poświęć nieco czasu i przeanalizuj sobie rynek firm związanych z tą branżą. Poznaj je najdokładniej jak tylko możesz. Następnie poczuj się tak, jakbyś to Ty był prezesem tej firmy, w której chciałbyś uzyskać zatrudnienie.

Zadaj sobie pytanie co byś zmienił, co nowego chciałbyś wprowadzić, aby poprawić możliwości finansowe tego zakładu. Wysil swój umysł, poświęć czas, włącz kreatywność i stwórz innowacyjny i atrakcyjny projekt.

Następnie wczuj się w konkurencję i pomyśl jak byś zareagował na wdrożenie tego projektu jako konkurencja i ponownie poprawiaj swój pomysł, aż uznasz że osiągnął doskonałość.

Następnie dołóż wszelkich starań, aby spotkać się osobiście z samym szefem tej firmy, lub inną wysoko postawioną osobą i osobiście przedstawić mu swój projekt. Jeśli uda Ci się z nim spotkać, a projekt będzie innowacyjny, na pewno okaże Tobie zainteresowanie, on doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie wdroży tego projektu, pójdziesz do innej firmy i zrobi to za niego konkurencja.

To nie musi być łatwe, może wymagać wiele czasu i poświęcenia z Twojej strony, ale pamiętaj, że nic co przychodzi łatwo nie posiada dużej wartości. Jeśli naprawdę chcesz znaleźć pracę godną Twoich umiejętności, miej odwagę zastosować się do tych rad, a zobaczysz, że osiągniesz sukces.

Tylko od Ciebie zależy czy tego dokonasz, musisz stanąć twarzą w twarz z samym sobą i zdecydować czego tak naprawdę pragniesz od życia. Narzędzia potrzebne do zrealizować celu masz przed sobą, czas tylko podjąć decyzję czy naprawdę pragniesz sukcesu, czy wolisz siedzieć cicho jak mysz pod miotłą, wysyłać kolejne CV i listy motywacyjne, oraz otrzymywać oferty pracy z maksymalną płacą wynoszącą 1500zł.

 
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku