Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Jaki okres kredytowania?

Kredyt hipoteczny

Ogromne sumy, które potrzebne są do zakupu nowego domu lub mieszkania powodują, że kredyty rozkładane są na wiele lat. To właśnie najczęściej nas przeraża, trudno jest nam przewidzieć jak będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa za kilkanaście lat i nie jesteśmy wstanie stwierdzić czy zgromadzone oszczędności wystarczą na spłatę kredytu.

Dlatego też powstaje podstawowe pytanie jaki okres kredytowania będzie dla nas najbardziej korzystny. Wszystko zależy od naszej obecnej sytuacji finansowej. Starając się o kredyty hipoteczne głównym czynnikiem wysokości udzielonego dofinansowania jest nasza zdolność kredytowa. Jeżeli nasza zdolność nie pozwala nam na uzyskanie określonej kwoty, to po wydłużeniu okresu spłat zdolność automatycznie wzrasta.

Takie kredyty stają się także droższe bowiem im więcej rat, tym więcej musimy oddać. Harmonogram spłat powinien być tak ułożony, żeby nasz domowy budżet pozwalał nam odłożenie oszczędności. Jeżeli mamy smykałkę do interesów to wszystkie odłożone środki możemy zainwestować i jeszcze zarobić na wcześniejszą spłatę kredytu. Do wyboru mamy różne lokaty i fundusze inwestycyjne.

Kredyt ratalny

Kiedy nie mamy możliwości zakupu wymarzonych sprzętów za gotówkę to zawsze możemy skorzystać z bogatej oferty kredytowej. Tak zwane kredyty ratalne dają nam spore możliwości i znacznie ułatwiają życie w obecnych czasach.

Zanim nasze finanse pozwoliłby na uzbieranie dużej kwoty na zakup nowego telewizora to dawno skończyłaby się promocja a tak nowy sprzęt mamy w zasięgu ręki. Kredyty ratalne to dobre rozwiązanie dla osób, które mogą sobie pozwolić na co miesięczną spłatę rat. Nie wszystko jednak jest takie przejrzyste jak się wydaje na początku.

Takie kredyty kuszą nas niskim oprocentowaniem, możliwością odłożenia spłat nawet na kilka miesięcy oraz brakiem prowizji. Wszystkie te chwyty mają spowodować, że wybierzemy daną ofertę, jeżeli jednak bliżej przyjrzymy się cenom sprzętu sprzedawanego na raty to zobaczymy, że bardzo często jest on droższy na zakupy w sklepie za gotówkę. Ponadto takie kredyty wymuszają na nas podpisywanie umów na inne produkty bankowe lub usługi. Jednym z nich są karty kredytowe oraz dodatkowe ubezpieczenia.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest