Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jaki okres kredytowania?

Kredyt hipoteczny

Ogromne sumy, które potrzebne są do zakupu nowego domu lub mieszkania powodują, że kredyty rozkładane są na wiele lat. To właśnie najczęściej nas przeraża, trudno jest nam przewidzieć jak będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa za kilkanaście lat i nie jesteśmy wstanie stwierdzić czy zgromadzone oszczędności wystarczą na spłatę kredytu.

Dlatego też powstaje podstawowe pytanie jaki okres kredytowania będzie dla nas najbardziej korzystny. Wszystko zależy od naszej obecnej sytuacji finansowej. Starając się o kredyty hipoteczne głównym czynnikiem wysokości udzielonego dofinansowania jest nasza zdolność kredytowa. Jeżeli nasza zdolność nie pozwala nam na uzyskanie określonej kwoty, to po wydłużeniu okresu spłat zdolność automatycznie wzrasta.

Takie kredyty stają się także droższe bowiem im więcej rat, tym więcej musimy oddać. Harmonogram spłat powinien być tak ułożony, żeby nasz domowy budżet pozwalał nam odłożenie oszczędności. Jeżeli mamy smykałkę do interesów to wszystkie odłożone środki możemy zainwestować i jeszcze zarobić na wcześniejszą spłatę kredytu. Do wyboru mamy różne lokaty i fundusze inwestycyjne.

Kredyt ratalny

Kiedy nie mamy możliwości zakupu wymarzonych sprzętów za gotówkę to zawsze możemy skorzystać z bogatej oferty kredytowej. Tak zwane kredyty ratalne dają nam spore możliwości i znacznie ułatwiają życie w obecnych czasach.

Zanim nasze finanse pozwoliłby na uzbieranie dużej kwoty na zakup nowego telewizora to dawno skończyłaby się promocja a tak nowy sprzęt mamy w zasięgu ręki. Kredyty ratalne to dobre rozwiązanie dla osób, które mogą sobie pozwolić na co miesięczną spłatę rat. Nie wszystko jednak jest takie przejrzyste jak się wydaje na początku.

Takie kredyty kuszą nas niskim oprocentowaniem, możliwością odłożenia spłat nawet na kilka miesięcy oraz brakiem prowizji. Wszystkie te chwyty mają spowodować, że wybierzemy daną ofertę, jeżeli jednak bliżej przyjrzymy się cenom sprzętu sprzedawanego na raty to zobaczymy, że bardzo często jest on droższy na zakupy w sklepie za gotówkę. Ponadto takie kredyty wymuszają na nas podpisywanie umów na inne produkty bankowe lub usługi. Jednym z nich są karty kredytowe oraz dodatkowe ubezpieczenia.

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s