Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jakie cechy wzbudzają społeczną sympatię?

Obserwując swoich znajomych bardzo często dostrzegamy, że są osoby, które wzbudzają powszechną sympatię i w pewien trudny do wytłumaczenia sposób przyciągają do siebie ludzi. Na drugim biegunie z kolei znajdują się osoby, które nie są lubiane i łatwo można zauważyć, że są one unikane i ignorowane. Jest wiele przyczyn braku społecznej sympatii.

Nie lubimy przede wszystkim osób zarozumiałych, zbyt pewnych siebie, które zawsze wszystko wiedzą najlepiej. Nie lubimy także tych, którzy często zwracają nam uwagę i nie szczędzą krytyki. To, że ktoś jest nielubiany dość często wynika z tego, że dana osoba posiada poważne braki w kulturze osobistej.

Jeśli więc ktoś ma w zwyczaju narzucać się, nachodzi bez uprzedzenia, często zwraca się z prośbami o pożyczki czy wydzwania o nienaturalnych porach, musi liczyć się z tym, że będzie ignorowany. Nie lubimy także osób zbyt ciekawskich, które wypytują nas o wysokość zarobków i inne sprawy osobiste.

Nikomu na rękę nie jest także przebywanie z ponurakami i osobami, które nieustannie narzekają. Unikamy również zazdrośników, którzy bacznie śledzą, na co wydajemy pieniądze, gdzie wyjeżdżamy na wczasy i co udało nam się kupić. Wreszcie unikamy osób, które przejawiają postawy egoistyczne. Może to mieć wiele postaci, jednak wszystkie one w pewien sposób są uciążliwe.

Osoby egoistyczne to takie, które nieustannie myślą i mówią o sobie i nie mają w zwyczaju okazywać zainteresowania innym. Osobny takie nierzadko mają także skłonność do wykorzystywania swoich znajomych. Przykładem może być częste składanie wizyt, korzystanie z poczęstunków bez rewanżowania się tym samym. Dość często bywa również tak, że nie lubimy osób, które mają poglądy odmienne od naszych. Gdy ktoś wyraża przeciwne zdanie czujemy się skrytykowani a często nawet zlekceważeni.

Niektórzy unikają także znajomych, którzy prowadzą odmienny styl życia, na przykład pracują w domu czy mają partnerów obcokrajowców. Takie postawy wynikają przede wszystkim z braku tolerancji oraz obawy przed nieznanym. Nie cieszą się sympatią także osoby, dla których pieniądze odgrywają zbyt dużą rolę. Jeśli wszystkie rozmowy toczą się wokół tematu pieniądze a w dodatku dana osoba jest dusigroszem z pewnością przez wielu nie będzie lubiana.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI

Analiza przyczyn kryzysu

W niniejszym artykule chciałbym poruszyć jakże gorący temat kryzysu ekonomicznego, a dokładniej pragnę wyeksponować pewną jego przyczynę. A mianowicie coś co można nazwać kołem wyborczym. Jest to zjawisko długofalowe, które można bardzo łatwo zaobserwować w demokratycznych

Przyzwyczajenie do nowoczesnych komputerów i komórek

Informatyka, technika rozwija się bardzo szybko Ludzie też szybko się do niej przyzwyczajają i nie wyobrażają sobie bez niej życia. Nie ma się w sumie czemu dziwić, w końcu skoro coś można zrobić znacznie łatwiej i szybc