Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Jakie cechy wzbudzają społeczną sympatię?

Obserwując swoich znajomych bardzo często dostrzegamy, że są osoby, które wzbudzają powszechną sympatię i w pewien trudny do wytłumaczenia sposób przyciągają do siebie ludzi. Na drugim biegunie z kolei znajdują się osoby, które nie są lubiane i łatwo można zauważyć, że są one unikane i ignorowane. Jest wiele przyczyn braku społecznej sympatii.

Nie lubimy przede wszystkim osób zarozumiałych, zbyt pewnych siebie, które zawsze wszystko wiedzą najlepiej. Nie lubimy także tych, którzy często zwracają nam uwagę i nie szczędzą krytyki. To, że ktoś jest nielubiany dość często wynika z tego, że dana osoba posiada poważne braki w kulturze osobistej.

Jeśli więc ktoś ma w zwyczaju narzucać się, nachodzi bez uprzedzenia, często zwraca się z prośbami o pożyczki czy wydzwania o nienaturalnych porach, musi liczyć się z tym, że będzie ignorowany. Nie lubimy także osób zbyt ciekawskich, które wypytują nas o wysokość zarobków i inne sprawy osobiste.

Nikomu na rękę nie jest także przebywanie z ponurakami i osobami, które nieustannie narzekają. Unikamy również zazdrośników, którzy bacznie śledzą, na co wydajemy pieniądze, gdzie wyjeżdżamy na wczasy i co udało nam się kupić. Wreszcie unikamy osób, które przejawiają postawy egoistyczne. Może to mieć wiele postaci, jednak wszystkie one w pewien sposób są uciążliwe.

Osoby egoistyczne to takie, które nieustannie myślą i mówią o sobie i nie mają w zwyczaju okazywać zainteresowania innym. Osobny takie nierzadko mają także skłonność do wykorzystywania swoich znajomych. Przykładem może być częste składanie wizyt, korzystanie z poczęstunków bez rewanżowania się tym samym. Dość często bywa również tak, że nie lubimy osób, które mają poglądy odmienne od naszych. Gdy ktoś wyraża przeciwne zdanie czujemy się skrytykowani a często nawet zlekceważeni.

Niektórzy unikają także znajomych, którzy prowadzą odmienny styl życia, na przykład pracują w domu czy mają partnerów obcokrajowców. Takie postawy wynikają przede wszystkim z braku tolerancji oraz obawy przed nieznanym. Nie cieszą się sympatią także osoby, dla których pieniądze odgrywają zbyt dużą rolę. Jeśli wszystkie rozmowy toczą się wokół tematu pieniądze a w dodatku dana osoba jest dusigroszem z pewnością przez wielu nie będzie lubiana.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI

Analiza przyczyn kryzysu

W niniejszym artykule chciałbym poruszyć jakże gorący temat kryzysu ekonomicznego, a dokładniej pragnę wyeksponować pewną jego przyczynę. A mianowicie coś co można nazwać kołem wyborczym. Jest to zjawisko długofalowe, które można bardzo łatwo zaobserwować w demokratycznych

Przyzwyczajenie do nowoczesnych komputerów i komórek

Informatyka, technika rozwija się bardzo szybko Ludzie też szybko się do niej przyzwyczajają i nie wyobrażają sobie bez niej życia. Nie ma się w sumie czemu dziwić, w końcu skoro coś można zrobić znacznie łatwiej i szybc