Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Jakie programy przydają się w handlu?

Wiele firm handlowych chętnie inwestuje w ciekawe programy dla firm, które pomagają w prowadzeniu działalności. Są również nieocenione w przypadku polepszenia jakości obsługi, usprawniania produkcji oraz nawiązywania bardziej satysfakcjonujących relacji z klientem.

Bardzo modne i funkcjonalne są takie aplikacje jak: programy księgowe,  programy do faktur VAT, moduły kadrowo-płacowe, programy magazynowe czy wszystkie narzędzia do zarządzania produkcją, zasobami, ryzykiem czy projektami. Wiele firm chętnie korzysta z bazy podstawowej, ale dodaje do niej programy, pozwalające na efektywniejszą pracę w zakresie w jakim się porusza. Można zdecydować się na zlecenie wykonania programu lub wybranie aplikacji z tych, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Firmy budowlane i transportowe chętnie korzystają z programów do zarządzania transportem, programu magazynowego czy z aplikacji do fakturowania. Z kolei firmy handlowe zyskują wiele po zakupie modułów magazynowych, sprzedażowych oraz programów do poprawy relacji z klientem. Przedsiębiorstwa nastawione na pracę z klientem, na przykład restauracje czy hotele, również powinny zastanowić się nad zakupem aplikacji do zarządzania relacjami z klientem. Przydadzą się także programy do sprawnego zarządzania nowymi projektami. Idealne okażą się także programy kadrowo-płacowe, księgowe oraz aplikacje do fakturowania.

Jeśli prowadzimy restaurację czy jakikolwiek inny obiekt gastronomiczny, na pewno przyda się nam program magazynowy, pozwalający na sprawne zarządzanie magazynem, w którym znajdują się produkty spożywcze jak również naczynia czy obrusy, których akurat nie używamy. Na rynku dostępnych jest także wiele programów dla biura. Można skorzystać z programów księgowych, dzięki którym prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest o wiele łatwiejsze. Takie aplikacje pozwalają także na naliczanie ewidencji eksportu, importu, podatku VAT. Można również zakupić specjalne programy dla biur rachunkowych. Dzięki ich zastosowaniu praca w takich miejscach jest o wiele szybsza i bardziej efektywna.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.