Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Jakie programy przydają się w handlu?

Wiele firm handlowych chętnie inwestuje w ciekawe programy dla firm, które pomagają w prowadzeniu działalności. Są również nieocenione w przypadku polepszenia jakości obsługi, usprawniania produkcji oraz nawiązywania bardziej satysfakcjonujących relacji z klientem.

Bardzo modne i funkcjonalne są takie aplikacje jak: programy księgowe,  programy do faktur VAT, moduły kadrowo-płacowe, programy magazynowe czy wszystkie narzędzia do zarządzania produkcją, zasobami, ryzykiem czy projektami. Wiele firm chętnie korzysta z bazy podstawowej, ale dodaje do niej programy, pozwalające na efektywniejszą pracę w zakresie w jakim się porusza. Można zdecydować się na zlecenie wykonania programu lub wybranie aplikacji z tych, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Firmy budowlane i transportowe chętnie korzystają z programów do zarządzania transportem, programu magazynowego czy z aplikacji do fakturowania. Z kolei firmy handlowe zyskują wiele po zakupie modułów magazynowych, sprzedażowych oraz programów do poprawy relacji z klientem. Przedsiębiorstwa nastawione na pracę z klientem, na przykład restauracje czy hotele, również powinny zastanowić się nad zakupem aplikacji do zarządzania relacjami z klientem. Przydadzą się także programy do sprawnego zarządzania nowymi projektami. Idealne okażą się także programy kadrowo-płacowe, księgowe oraz aplikacje do fakturowania.

Jeśli prowadzimy restaurację czy jakikolwiek inny obiekt gastronomiczny, na pewno przyda się nam program magazynowy, pozwalający na sprawne zarządzanie magazynem, w którym znajdują się produkty spożywcze jak również naczynia czy obrusy, których akurat nie używamy. Na rynku dostępnych jest także wiele programów dla biura. Można skorzystać z programów księgowych, dzięki którym prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest o wiele łatwiejsze. Takie aplikacje pozwalają także na naliczanie ewidencji eksportu, importu, podatku VAT. Można również zakupić specjalne programy dla biur rachunkowych. Dzięki ich zastosowaniu praca w takich miejscach jest o wiele szybsza i bardziej efektywna.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa