Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Jakimi danymi dysponują firmy ubezpieczeniowe?

Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz odważniej wykorzystują nowoczesne środki komunikacji jako źródła wiedzy o swoich klientach.

O ile konieczność lustracji stanu zdrowia, statusu materialnego, czy rodzinnego nie budzi niczyich zastrzeżeń, to już przeglądanie prywatnych profili na portalach społecznościowych wywołuje wśród ubezpieczonych niemałe kontrowersje.

Jakimi danymi naprawdę dysponują firmy ubezpieczeniowe i które z tych informacji mogą być dla nas niebezpieczne?

Informacja to potęga

Nie jest tajemnicą, że kluczowym czynnikiem dla ustalenia wysokości składki ubezpieczeniowej jest wiek i aktualny stan naszego zdrowia. Ubezpieczyciela interesuje też oczywiście historia chorób dziedzicznych w naszej rodzinie i średnia częstotliwość korzystania z usług medycznych. Osoby wykonujące zawody wysokiego ryzyka, takie jak żołnierz, policjant, strażak, czy nawet zawodowy kierowca, mogą spodziewać się znacznie wyższych składek niż te, których praca nie niesie ze sobą dużego ryzyka utraty zdrowia lub życia. To całkiem logiczne i uzasadnione, biorąc pod uwagę jak ważna, z punku widzenia ubezpieczonych, jest rentowność ubezpieczającego je towarzystwa.

Wiedza z Internetu

W trosce o tę rentowność ubezpieczyciele coraz częściej postanawiają zajrzeć do Internetu w poszukiwaniu informacji na temat swoich klientów. W czasach popularności portali społecznościowych dane na nasz temat mogą być bardzo obszerne. Chętnie chwalimy się swoim stylem życia, rodzajem uprawianego sportu, dietą i ulubionymi sposobami wypoczynku. To informacje, które mogą mieć dla ubezpieczyciela szczególną wartość. Osoby przejawiające zamiłowanie do niebezpieczeństw, mocnych wrażeń, egzotycznych podróży, a w szczególności sportów ekstremalnych, (już teraz wyłączających z wypłaty świadczeń), są w oczach ubezpieczyciela klientem wysokiego ryzyka. Jeżeli ubezpieczalnia wejdzie w posiadanie niepokojących informacji przed podpisaniem z umowy, wysokość składek może być adekwatna do oszacowanego przez nią ryzyka.

Jak chronić swoją prywatność?

Generalny Inspektor Danych Osobowych ostrzega, że w przypadku informacji, które udostępniamy dobrowolnie, sami rezygnujemy ze swej prywatności. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie łamią prawa sprawdzając informacje na nasz temat, a przechowującym je podmiotem jesteśmy my sami. Warto zatem przemyśleć, co udostępniamy w Internecie - jakie zdjęcia wrzucamy do sieci i w jakich miejscach oznaczamy swoją obecność. Ubezpieczenia na życie to nie jedyny powód, dla którego powinniśmy chronić swoją prywatność. Te dane interesują także złodziei, którzy wędrując po niezabezpieczonych profilach, są wstanie określić poziom zamożności danej osoby i to, czy akurat jest w domu, czy poza nim. Więcej na temat ubezpieczeń na życie znajdziesz na stronie: http://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade