Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…
Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach.

Kancelarie prawne zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin prawa: między innymi prawa cywilnego, rodzinnego, gospodarczego, prawa handlowego czy też prawa pracy. To ostatnie ma dziś szczególne znacznie, ponieważ coraz więcej firm decyduje się na rozstrzyganie spornych kwestii z udziałem profesjonalisty z zakresu prawa. Kancelarie prawne zajmują się obecnie nie tylko poradnictwem prawnym oraz mediowaniem i arbitrażem w sporach, ale również windykacjami oraz egzekwowaniem należności.

To również nie wszystko. Kolejną usługą, jaką oferują swoim klientom nowoczesne kancelarie prawne jest przygotowywanie paczek pozwów, które można potem przesłać do e-sądu, który zajmuje się rozpatrywaniem spraw w oparciu o nowoczesne elektroniczne postępowanie upominawcze. W Polsce taki sąd działa od stycznia 2010 roku i jest to Sąd Okręgowy w Lublinie. Od czasu powstania do sądu spłynęło już blisko cztery miliony spraw, zatrudnieni tam specjaliści zajmują się kwestiami spornymi, które nie wymagają przedstawienia dowodów.

E-sądy znacznie odciążają tradycyjne tego typu instytucje, które mogą skupić się na przeprowadzaniu spraw karnych, a te mniej skomplikowane zostawić e-sądom. W takich sądach miejsce na praktyki mogą znaleźć również ambitni studenci prawa, którzy dzięki stażom w e-sądzie mają możliwość zaznajomienia się z nowoczesnymi technikami przeprowadzania postępowań upominawczych. Ponadto, będą wiedzieli, jak przebiega takie postępowanie, jak wyglądają paczki pozwów, w jaki sposób przebiega wirtualna windykacja masowa. W przyszłości, gdy znajdą pracę w nowoczesnej kancelarii, będą potrafili składać paczki pozwów, przez co na pewno zyskają w oczach pracodawców. Studenci prawa mogą więc liczyć na ciekawą i rozwijającą pracę w nowoczesnej i prestiżowej branży, która, jak wiele innych, staje się coraz bardziej internetowa.

 
Nowoczesna bankowość

Nowoczesna bankowośćNowoczesna bankowość proponuje nam szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacznie podnoszą jakość naszego życia i ułatwiają je. Zakładanie kont bankowych przez Internet oraz zarządzanie nimi za pośrednictwem siec

Skup samochodów osobowych używanych - działanie, warunki zakupu auta

Skup samochodów osobowychSkup samochodów używanych osobowych - działanie, zasady i warunki zakupu auta Sprzedaż bezpośrednia samochodu wymaga sporej ilości wolnego czasu. N

Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach