Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach.

Kancelarie prawne zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin prawa: między innymi prawa cywilnego, rodzinnego, gospodarczego, prawa handlowego czy też prawa pracy. To ostatnie ma dziś szczególne znacznie, ponieważ coraz więcej firm decyduje się na rozstrzyganie spornych kwestii z udziałem profesjonalisty z zakresu prawa. Kancelarie prawne zajmują się obecnie nie tylko poradnictwem prawnym oraz mediowaniem i arbitrażem w sporach, ale również windykacjami oraz egzekwowaniem należności.

To również nie wszystko. Kolejną usługą, jaką oferują swoim klientom nowoczesne kancelarie prawne jest przygotowywanie paczek pozwów, które można potem przesłać do e-sądu, który zajmuje się rozpatrywaniem spraw w oparciu o nowoczesne elektroniczne postępowanie upominawcze. W Polsce taki sąd działa od stycznia 2010 roku i jest to Sąd Okręgowy w Lublinie. Od czasu powstania do sądu spłynęło już blisko cztery miliony spraw, zatrudnieni tam specjaliści zajmują się kwestiami spornymi, które nie wymagają przedstawienia dowodów.

E-sądy znacznie odciążają tradycyjne tego typu instytucje, które mogą skupić się na przeprowadzaniu spraw karnych, a te mniej skomplikowane zostawić e-sądom. W takich sądach miejsce na praktyki mogą znaleźć również ambitni studenci prawa, którzy dzięki stażom w e-sądzie mają możliwość zaznajomienia się z nowoczesnymi technikami przeprowadzania postępowań upominawczych. Ponadto, będą wiedzieli, jak przebiega takie postępowanie, jak wyglądają paczki pozwów, w jaki sposób przebiega wirtualna windykacja masowa. W przyszłości, gdy znajdą pracę w nowoczesnej kancelarii, będą potrafili składać paczki pozwów, przez co na pewno zyskają w oczach pracodawców. Studenci prawa mogą więc liczyć na ciekawą i rozwijającą pracę w nowoczesnej i prestiżowej branży, która, jak wiele innych, staje się coraz bardziej internetowa.

 
Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji

Propozycja biura wirtualnego

Właściciele wielu firm poszukują szybkich i nowoczesnych sposobów na pozyskanie jak największych oszczędności. Kosztuje bowiem wszystko: wynajęcie biura, urządzenie go, zatrudnienie pracowników. Jak tu jednak oszczędzić n