Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach.

Kancelarie prawne zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin prawa: między innymi prawa cywilnego, rodzinnego, gospodarczego, prawa handlowego czy też prawa pracy. To ostatnie ma dziś szczególne znacznie, ponieważ coraz więcej firm decyduje się na rozstrzyganie spornych kwestii z udziałem profesjonalisty z zakresu prawa. Kancelarie prawne zajmują się obecnie nie tylko poradnictwem prawnym oraz mediowaniem i arbitrażem w sporach, ale również windykacjami oraz egzekwowaniem należności.

To również nie wszystko. Kolejną usługą, jaką oferują swoim klientom nowoczesne kancelarie prawne jest przygotowywanie paczek pozwów, które można potem przesłać do e-sądu, który zajmuje się rozpatrywaniem spraw w oparciu o nowoczesne elektroniczne postępowanie upominawcze. W Polsce taki sąd działa od stycznia 2010 roku i jest to Sąd Okręgowy w Lublinie. Od czasu powstania do sądu spłynęło już blisko cztery miliony spraw, zatrudnieni tam specjaliści zajmują się kwestiami spornymi, które nie wymagają przedstawienia dowodów.

E-sądy znacznie odciążają tradycyjne tego typu instytucje, które mogą skupić się na przeprowadzaniu spraw karnych, a te mniej skomplikowane zostawić e-sądom. W takich sądach miejsce na praktyki mogą znaleźć również ambitni studenci prawa, którzy dzięki stażom w e-sądzie mają możliwość zaznajomienia się z nowoczesnymi technikami przeprowadzania postępowań upominawczych. Ponadto, będą wiedzieli, jak przebiega takie postępowanie, jak wyglądają paczki pozwów, w jaki sposób przebiega wirtualna windykacja masowa. W przyszłości, gdy znajdą pracę w nowoczesnej kancelarii, będą potrafili składać paczki pozwów, przez co na pewno zyskają w oczach pracodawców. Studenci prawa mogą więc liczyć na ciekawą i rozwijającą pracę w nowoczesnej i prestiżowej branży, która, jak wiele innych, staje się coraz bardziej internetowa.

 
Nowoczesna bankowość

Nowoczesna bankowośćNowoczesna bankowość proponuje nam szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacznie podnoszą jakość naszego życia i ułatwiają je. Zakładanie kont bankowych przez Internet oraz zarządzanie nimi za pośrednictwem siec

Skup samochodów osobowych używanych - działanie, warunki zakupu auta

Skup samochodów osobowychSkup samochodów używanych osobowych - działanie, zasady i warunki zakupu auta Sprzedaż bezpośrednia samochodu wymaga sporej ilości wolnego czasu. N

Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach