Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy:

  • okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny. Wtedy mamy prawo, aby taki produkt reklamować. Reklamację składamy w firmie, w której dany towar zakupiliśmy. Następnie sprzedawca w miarę możliwości powinien doprowadzić do jego naprawy lub wymiany na inny niewadliwy towar, oczywiście nieodpłatnie. Jeśli jednak z jakiegoś powodu sprzedawca nie będzie mógł wykonać tych wymienionych wcześniej czynności albo nie będziemy chcieli z nich skorzystać, wtedy możemy po prostu odstąpić od umowy lub żądać obniżenia ceny zakupu.
  • jeśli dokonujemy zakupu poza lokalem przedsiębiorstwa - czyli np. poprzez akwizytora czy przez internet. Nie musimy wtedy zgłaszać z jakiego powodu oddajemy dany towar, może go nawet w ogóle nie być. Istotne jest jednak to, że aby oddać towar, bez podawania powodu to musimy zgłosić to sprzedawcy w czasie 14 dni od czasu otrzymania towaru, np. poprzez e-mail.

Ważne informacje

  1. Termin na zgłoszenie reklamacji to 2 miesiące od czasu wykrycia usterki lub niezgodności towaru z opisem.
  2. Towar można reklamować w przeciągu 2 lat od momentu jego zakupu.
  3. Jeśli zgłosiliśmy sprzedawcy niezgodność towaru z umową to ma on 14 dni na jej rozpatrzenia, czyli że powinien na nią odpowiedzieć i podać sposób jej rozpatrzenia. Jeśli tego nie wykona to zgodnie z prawem reklamacja staje się uzasadniona. W takim wypadku mamy pełne prawo aby żądać od sprzedawcy wybranego przez nas sposobu rozpatrzenia takiej reklamacji.

A co jeśli kupowaliśmy towar w lokalu przedsiębiorstwa i jest on zgodny z umową, a my chcemy go oddać?

Nie jest to możliwe, jeśli sprzedawca nie wyrazi na to zgody. Polskie prawo daje tu wolną rękę sprzedawcy i nie ma on obowiązku przyjąć takiego zwrotu. Jeśli jednak w danym sklepie jest to możliwe, to często będzie się w nim znajdowała informacja o tym. Warto się też zapytać.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Sieci handlowe

Wiele małych sklepów spożywczych "wciąganych" jest do dużych sieci handlowych. Sieci takie jak Lewiatan, Euro, Detal itp. są coraz bardziej popularne, a poza tym oferują dobre warunki współpracy. Współpraca z jedną z sieci tego rodzaju wiąże się niewątpliwie z pewnego rodz