Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Kim jest copywriter?

Ten zwód wciąż wzbudza sporo emocji, i choć wykonuje go coraz więcej osób, nazwa "copywriter" dla wielu osób pozostaje zagadnieniem dość tajemniczym. Brak polskiej nazwy oraz dość szeroki zakres usług, jakie może świadczyć copywriter swym klientom to kolejne czynniki, z powodu których przedstawienie krótkiej definicji tego zawodu nie jest wcale tak prostym zadaniem, jak mogłoby się to niektórym wydawać.

Czym zatem zajmuje się copywriter?

Pisaniem tekstów, z których następnie korzysta się w trakcie promocji oraz w kampaniach reklamowych. Teksty takie muszą być pisane w odpowiedni sposób, zgodnie z zaleceniami klientów. Najważniejsza jest tu unikalność tekstów oraz ich kreatywność. Im ciekawiej zaprezentowany zostanie w zleconych tekstach reklamowany produkt, tym lepiej.

Czasem klientom potrzebne są proste teksty, w przypadku których nie potrzebna jest żadna wiedza, a jedynie lekkie pióro. Są jednak i takie teksty, w przypadku których rzetelna wiedza na dany temat staje się podstawą. Copywriter musi w takim przypadku nie tylko napisać lekki, przyjemny w odbiorze i oryginalny tekst, ale też poszerzyć swą wiedzę na temat branży, o której ma napisać. Kreatywność, wyobraźnia oraz chęć poszerzania swej wiedzy o świecie stają się zatem cechami, bez których trudno poradzić sobie w tej branży.

Copywriter musi też radzić sobie z samodzielnym planowaniem czasu oraz ze stresem, który pojawia się nieraz w przypadku większych zleceń. W tej branży ważna jest też cierpliwość oraz konsekwentne dążenie do celu. Większość copywriterów to wolni strzelcy, którzy pracują na własną rękę. To oni szukają dla siebie klientów, to oni tworzą dla nich teksty, za które otrzymują odpowiednie wynagrodzenie.

Tylko nieliczni specjaliści zajmujący się pisaniem tekstów działają w ramach większych agencji reklamowych. Większość osób w tej branży prowadzi własną działalność, zajmując się prowadzeniem firmowych blogów oraz stron WWW oraz tworzeniem ciekawych tekstów na ich potrzeby.

 
Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji