Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Kody paskowe

Kody paskowe to zestawy cyfr prezentowanych w postaci różnej grubości czarnych i białych pasków. Do ich odczytu używa się specjalnego czytnika. Umieszczone na niemal każdym produkcie stanowią jego identyfikator.

Dzięki czytnikowi, który w ułamku sekundy odczytuje te informacje, odpowiednie dane trafiają do komputera. Po przetworzeniu maszyna podaje wartość wszystkich produktów kupionych przez klienta, rejestrując jednocześnie fakt ich zakupu. Ponadto coraz więcej osób korzysta z kart płatniczych, dzięki którym nie trzeba już nosić przy sobie gotówki.

Czytnik kodów paskowych funkcjonuje na podobnej zasadzie, jak skaner. Urządzenie to wysyła promień lasera, który trafia na kod paskowy na towarze, po czym po powrocie jest zamieniany przez komputer w ciąg liczb. Kod paskowy to jednak nie tylko ogromna pomoc dla sprzedawcy - dzięki niemu nie musi on już ręcznie wprowadzać ceny i informacji o liczbie sprzedawanych produktów. W ogromnym stopniu ułatwia także zarządzanie zgromadzonymi w sklepie towarami oraz ich inwentaryzację. Czytnik kodów jest bowiem podłączony do komputera z uruchomionym systemem, który między innymi dysponuje własną bazą danych. Są w niej zapisane informacje na temat wszystkich sprzedawanych pozycji.

Stąd na przykład przy zakupie paczki chipsów program wyszukuje w bazie odpowiednią pozycję i odczytuje jej cenę. Informacja ta trafia z powrotem do kasy i zostaje dodana do ogólnej wartości wszystkich kupionych przez daną osobę produktów. Jednocześnie komputer rejestruje fakt ich zakupu. Dzięki temu zarządzający zasobami sklepu wiedzą, co jeszcze znajduje się w magazynie, a czego w najbliższym czasie może zabraknąć.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny