Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Kody paskowe

Kody paskowe to zestawy cyfr prezentowanych w postaci różnej grubości czarnych i białych pasków. Do ich odczytu używa się specjalnego czytnika. Umieszczone na niemal każdym produkcie stanowią jego identyfikator.

Dzięki czytnikowi, który w ułamku sekundy odczytuje te informacje, odpowiednie dane trafiają do komputera. Po przetworzeniu maszyna podaje wartość wszystkich produktów kupionych przez klienta, rejestrując jednocześnie fakt ich zakupu. Ponadto coraz więcej osób korzysta z kart płatniczych, dzięki którym nie trzeba już nosić przy sobie gotówki.

Czytnik kodów paskowych funkcjonuje na podobnej zasadzie, jak skaner. Urządzenie to wysyła promień lasera, który trafia na kod paskowy na towarze, po czym po powrocie jest zamieniany przez komputer w ciąg liczb. Kod paskowy to jednak nie tylko ogromna pomoc dla sprzedawcy - dzięki niemu nie musi on już ręcznie wprowadzać ceny i informacji o liczbie sprzedawanych produktów. W ogromnym stopniu ułatwia także zarządzanie zgromadzonymi w sklepie towarami oraz ich inwentaryzację. Czytnik kodów jest bowiem podłączony do komputera z uruchomionym systemem, który między innymi dysponuje własną bazą danych. Są w niej zapisane informacje na temat wszystkich sprzedawanych pozycji.

Stąd na przykład przy zakupie paczki chipsów program wyszukuje w bazie odpowiednią pozycję i odczytuje jej cenę. Informacja ta trafia z powrotem do kasy i zostaje dodana do ogólnej wartości wszystkich kupionych przez daną osobę produktów. Jednocześnie komputer rejestruje fakt ich zakupu. Dzięki temu zarządzający zasobami sklepu wiedzą, co jeszcze znajduje się w magazynie, a czego w najbliższym czasie może zabraknąć.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny