Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Kody paskowe

Kody paskowe to zestawy cyfr prezentowanych w postaci różnej grubości czarnych i białych pasków. Do ich odczytu używa się specjalnego czytnika. Umieszczone na niemal każdym produkcie stanowią jego identyfikator.

Dzięki czytnikowi, który w ułamku sekundy odczytuje te informacje, odpowiednie dane trafiają do komputera. Po przetworzeniu maszyna podaje wartość wszystkich produktów kupionych przez klienta, rejestrując jednocześnie fakt ich zakupu. Ponadto coraz więcej osób korzysta z kart płatniczych, dzięki którym nie trzeba już nosić przy sobie gotówki.

Czytnik kodów paskowych funkcjonuje na podobnej zasadzie, jak skaner. Urządzenie to wysyła promień lasera, który trafia na kod paskowy na towarze, po czym po powrocie jest zamieniany przez komputer w ciąg liczb. Kod paskowy to jednak nie tylko ogromna pomoc dla sprzedawcy - dzięki niemu nie musi on już ręcznie wprowadzać ceny i informacji o liczbie sprzedawanych produktów. W ogromnym stopniu ułatwia także zarządzanie zgromadzonymi w sklepie towarami oraz ich inwentaryzację. Czytnik kodów jest bowiem podłączony do komputera z uruchomionym systemem, który między innymi dysponuje własną bazą danych. Są w niej zapisane informacje na temat wszystkich sprzedawanych pozycji.

Stąd na przykład przy zakupie paczki chipsów program wyszukuje w bazie odpowiednią pozycję i odczytuje jej cenę. Informacja ta trafia z powrotem do kasy i zostaje dodana do ogólnej wartości wszystkich kupionych przez daną osobę produktów. Jednocześnie komputer rejestruje fakt ich zakupu. Dzięki temu zarządzający zasobami sklepu wiedzą, co jeszcze znajduje się w magazynie, a czego w najbliższym czasie może zabraknąć.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny