Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Komis aut

Sprzedaż za pośrednictwem komisu to bardzo popularna metoda.

Szczególnie polecana, jeżeli na zbyciu mamy jakiś samochód. Jak każda forma sprzedaży, tak i ten skup auta ma swoje plusy i minusy, nad którym warto się zastanowić. Oto najważniejsze z nich.

Na początek wady. Największym minusem przy sprzedaży auta w komisie samochodowym jest czas oczekiwania. Wystawiając auto, nie wiemy kiedy ktoś się skusi na jego zakup. Może się zdarzyć, że sprzedamy auto z dnia na dzień, a może być tak, że będziemy czekać miesiącami. Zdarza się, że auto w ogóle nie znajduje kupca i wtedy cała zabawa rozpoczyna się od nowa.

Oczywiście oddanie auta w komis ma swoje ogromne zalety. W zasadzie niczym się nie martwimy. Jedyne co musimy robić to czekać. Za poszukiwanie klientów, promowanie pojazdu i ostateczną sprzedaż odpowiada komis. Oczywiście pobiera za to odpowiednią prowizję. Do nas należy jedynie cierpliwe czekanie. Być może długie. Ale to chyba lepsze niż codzienne monitorowanie skrzynki mailowej, masa telefonów od niezdecydowanych klientów i ciągłe umawianie się na oględziny czy jazdy testowe.

Dlatego, jeśli nie spieszy się nam ze sprzedażą auta, to polecam takie rozwiązanie. Minimum formalności a i warunki sprzedaży bardzo dobre.

 
Co trzeba skontrolować przy zakupie samochodu?

Diagnostyka autaKupienie dla młodzieńca samochodu osobowego powinno być dogłębnie rozmyślone szczególnie w przypadku gdy samochód osobowy bywa nabyty od innego użytkownika. Trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy.

Usługi skupu samochodowego

Skup samochodów to nowoczesna firma, która zajmuje się szybkim i sprawnym odkupem aut za gotówkę. Korzystanie z usług takich przedsiębiorstw ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy zaoszczędzić czas na szukaniu kupca, czyli osoby chętniej do odkupienia naszego auta.

Sprzedaż auta w skupie

Skup aut za gotówkę jest profesjonalną firmą, która zajmuje się ułatwianiem wielu transakcji kupna i sprzedaży samochodu. Klient zgłasza się do skupu i deklaruje chęć sprzedania swojego pojazdu. Pracownik prosi go o podanie najwa

Skup, sprzedaż samochodów

Skup samochodów zajmuje się kupowaniem aut od klientów indywidualnych, ale również od firm. Współpracuje między innymi z firmami transportowymi, biurami podróży czy korporacjami taksówkarskimi. Wielu klientów to jednak również os