Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Konto online

Home banking pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki niemu odwiedziny w oddziale naszego banku możemy ograniczyć do niezbędnego minimum. Zanim jednak zdecydujemy się na zdalne prowadzenie interesów, musimy najpierw zlecić bankowi utworzenie dla nas odpowiedniego konta w trybie online.

Po odpowiednim czasie (różny zależnie od konkretnego banku) otrzymujemy informację, że wszystko jest gotowe. Wówczas możemy zasiąść za klawiaturą naszego domowego bądź biurowego peceta, połączyć się z Internetem, a następnie z bankiem. Oczywiście nie oznacza to, że założyliśmy właśnie nowe konto w danym banku.

Po prostu numer naszego dotychczasowego konta został zarejestrowany w systemie obsługującym home banking. Otrzymujemy więc numer konta online. Prawdopodobnie bank nada nam również specjalny numer identyfikacyjny klienta, tak zwany PIN oraz listę numerów transakcji TAN. Dzięki systemom tym możemy jednak szybko i wygodnie przekazywać na przykład zlecenia kupna lub sprzedaży akcji, jeśli nasz bank oferuje podobne możliwości.

Zasady udostępniania elektronicznych rachunków w trybie online bywają bardzo różne. Czasami wymagana jest oddzielna dzierżawiona linia telefoniczna bezpośrednio połączona z bankiem, dodatkowe klucze sprzętowe, innym razem wystarczy modem i zwykła linia telefoniczna, a w jeszcze innym przypadku, kiedy system obsługi kont jest oparty na technologii WWW, warunkiem, który musi spełniać potencjalny klient, jest jedynie przeglądarka internetowa oraz jakikolwiek dostęp do łącza.

 
Jak mądrze wybierać konto internetowe?

Łakomym kąskiem dla każdego klienta banku jest ten bank, który swoje usługi oferuje w dużej rozpiętości i jednocześnie pamięta on o niskich opłatach. Mając ten fakt na uwadze zaleca się zapoznać z tabelami opłat danego banku i dopiero wówczas można podejmować jakiekolwiek d

Bankowość mobilna dla każdego

Technologia ciągle prze do przodu zaskakując nas praktycznie codziennie nowymi rozwiązaniami i wynalazkami ułatwiając życie ludziom młodym. Jednak co z ludźmi starej daty, którzy nie znają się na tych nowinkach?

Oprogramowanie konta internetowego

Jakie oprogramowanie niezbędne jest do zarządzania środkami finansowymi przechowywanymi na koncie? Na to pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Powód jest prosty: różnorodność stosowanych przez poszczególne banki system