Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Konto online

Home banking pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki niemu odwiedziny w oddziale naszego banku możemy ograniczyć do niezbędnego minimum. Zanim jednak zdecydujemy się na zdalne prowadzenie interesów, musimy najpierw zlecić bankowi utworzenie dla nas odpowiedniego konta w trybie online.

Po odpowiednim czasie (różny zależnie od konkretnego banku) otrzymujemy informację, że wszystko jest gotowe. Wówczas możemy zasiąść za klawiaturą naszego domowego bądź biurowego peceta, połączyć się z Internetem, a następnie z bankiem. Oczywiście nie oznacza to, że założyliśmy właśnie nowe konto w danym banku.

Po prostu numer naszego dotychczasowego konta został zarejestrowany w systemie obsługującym home banking. Otrzymujemy więc numer konta online. Prawdopodobnie bank nada nam również specjalny numer identyfikacyjny klienta, tak zwany PIN oraz listę numerów transakcji TAN. Dzięki systemom tym możemy jednak szybko i wygodnie przekazywać na przykład zlecenia kupna lub sprzedaży akcji, jeśli nasz bank oferuje podobne możliwości.

Zasady udostępniania elektronicznych rachunków w trybie online bywają bardzo różne. Czasami wymagana jest oddzielna dzierżawiona linia telefoniczna bezpośrednio połączona z bankiem, dodatkowe klucze sprzętowe, innym razem wystarczy modem i zwykła linia telefoniczna, a w jeszcze innym przypadku, kiedy system obsługi kont jest oparty na technologii WWW, warunkiem, który musi spełniać potencjalny klient, jest jedynie przeglądarka internetowa oraz jakikolwiek dostęp do łącza.

 
Jak mądrze wybierać konto internetowe?

Łakomym kąskiem dla każdego klienta banku jest ten bank, który swoje usługi oferuje w dużej rozpiętości i jednocześnie pamięta on o niskich opłatach. Mając ten fakt na uwadze zaleca się zapoznać z tabelami opłat danego banku i dopiero wówczas można podejmować jakiekolwiek d

Bankowość mobilna dla każdego

Technologia ciągle prze do przodu zaskakując nas praktycznie codziennie nowymi rozwiązaniami i wynalazkami ułatwiając życie ludziom młodym. Jednak co z ludźmi starej daty, którzy nie znają się na tych nowinkach?