Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Kraków - usługi turystyczne

KrakówKraków jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Ilość zabytków, jaka się tam znajduje sprawia, że zwiedzenie tego miasta w kilka dni jest niemożliwe. Nawet sami mieszkańcu Krakowa każdego dnia odkrywają w tym mieście coś, czego wcześniej nie widzieli.

Jednym z najbardziej lubianych przez turystów i jednocześnie najpopularniejszym miejscem w Krakowie jest Rynek Główny Starego Miasta. To największy plac w tym mieście. Krakowski rynek jest kwadratowy, otoczony wieloma zabytkami. Panuje tam tak niesamowita atmosfera, że niejeden turysta nie potrafi się jej oprzeć, spędzając wiele godzin na krakowskim rynku i rozkoszując się wspaniałym klimatem tego miasta.

Przez Rynek Główny w Krakowie przebiega Droga Królewska, jeden z najbardziej znanych szlaków turystycznych w tym mieście. Wiedzie ona od Bramy Floriańskiej aż do Zamku Królewskiego na Wawelu. Wiele zabytków znajduje się już na samym Rynku jak i w jego otoczeniu. Na krakowskim Rynku Głównym znajdują się: Sukiennice, kościół świętego Wojciecha, Wieża Ratuszowa oraz pomnik Adama Mickiewicza. Na uwagę zasługują również piękna zabytki, znajdujące się w okolicy Rynku. Jednym z najbardziej znanych jest Kościół Mariacki. Turystów zachwycają również zabytkowe kamieniczki w okolicy Rynku.

Na krakowskim rynku życie toczy się praktycznie cały czas. Za dnia aż roi się tam do straganów i kramów z pamiątkami. Z kolei wieczorem, w pobliskich knajpkach zaczyna się nocne życie. Zarówno mieszkańcy jak i turyści chętnie wybierają się do barów i restauracji, aby spróbować regionalnych przysmaków przy po prostu wypić lampkę wina ze znajomymi bądź ukochaną osobą. Na krakowskim rynku często odbywają się przeróżne imprezy oraz koncerty. To właśnie tam ma miejsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, inauguracja Juwenaliów Studenckich, zabawa sylwestrowa jak również regularna impreza krakowska, a mianowicie finał Pochodu Lajkonika. Rynek krakowski ma również swoje legendy, które ciekawią turystów, przyjeżdżających do tego miasta. Są to interesujące opowieści o Panu Twardowskim, hejnale i krakowskich gołębiach.

 
Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji