Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Kredyt gotówkowy - brać czy nie brać?

Są sytuacje, kiedy poratowanie się kredytem z banku jest niezbędne. Taką sytuacją może być np. kupienie dzieciom książek. Częściej jednak nie ma poważniejszej potrzeby, jest tylko chęć, aby wziąć kredyt gotówkowy i kupić sobie coś nowego do domu czy urządzić bardziej wystawne święta.

Wtedy pojawia się dylemat, czy decydować się na takie zobowiązanie, czy jednak nie. Wiadomo, że kredyty nie są udzielane za darmo. Wiążą się z kosztami, niekiedy sporymi.

Jeżeli nie ma się pieniędzy na coś, czego się pragnie, to pozostaje albo udać się do banku i podpisać umowę o kredyt gotówkowy, albo zrezygnować z zakupu czy zadowolić się czymś skromniejszym. Choć branie na siebie takiego zobowiązania, kiedy nie jest to niezbędne, uważa się za niemądre, to jednak nie do końca można się z tym zgodzić.

Niemądre może być tylko w sytuacji, kiedy ktoś ma już inne kredyty i tym podobne zobowiązania na taką kwotę, że już teraz ich spłacanie sprawia nieco problemów albo kiedy ma niepewną sytuację zawodową. Wtedy lepiej zrezygnować z przyjemności, niż mieć później nieprzyjemności, kiedy kredyt gotówkowy przyjdzie spłacać, a nie będzie z czego. Jeżeli ma się stabilną sytuację zawodową i dobrą sytuację finansową, to wzięcie od czasu do czasu kredytu nikogo finansowo nie zrujnuje.

Z możliwości pożyczenia pieniędzy z banku na różne konsumpcyjne cele korzysta się bardzo chętnie. Gotówkowy jest najpopularniejszym spośród kredytów. Wszystkie ich typy związane są z kosztami, jednak kredyty gotówkowe są najdroższe. Jest to najistotniejsza ich wada. Droższe są tylko karty kredytowe, w tym przypadku płaci się więcej za to, że bardzo szybko i łatwo można sięgnąć po pieniądze banku. Niemniej, kredyt gotówkowy zawsze obarczony jest kosztami i to nie niskimi, a z karty kredytowej da się korzystać bezpłatnie, dzięki okresom bezodsetkowym.

Wysoki koszt nie przeszkadza w dużym zainteresowaniu tymi kredytami. Są to kredyty, które można wziąć w dowolnym celu oraz stosunkowo łatwo i szybko. Wysokie koszty nie są aż tak dostrzegalne, ponieważ kwoty pożyczane z banku nie są przy tym kredycie wysokie. Warto jednak zwracać uwagę na to, z jakimi kosztami wiąże się kredyt gotówkowy, żeby łatwiej później było uporać się z tym zobowiązaniem.

Niektóre banki mają bardzo drogą ofertę kredytową, w innych jest pod tym względem trochę lepiej. Dla osób biorących kredyty dużym ułatwieniem w wyborze tych najtańszych są publikowane w internecie rankingi. Dzięki nim od razu wiadomo, do którego banku najlepiej się udać.

 
Kredyty i pożyczki dla każdego

kredyty-i-pozyczki.jpgCzasy kryzysu odbiły się nie tylko na przedsiębiorcach, ale i na zwykłych ludziach pracujących codziennie na utrzymanie siebie i rodziny. Podwyżki przez długi czas dotyczyły jedynie op

Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wiele z n

Pożyczki chwilówki i ich odsetki

Wszystkie największe systemy religijne potępiały pobieranie odsetek od pożyczek jako niemoralną działalność. W islamie nadal obowiązuje całkowity zakaz takich praktyk, przez co w krajach bliskiego wschodu rozwinął się inny system bankowości niż w świecie zachodu.