Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Kredyt gotówkowy - brać czy nie brać?

Są sytuacje, kiedy poratowanie się kredytem z banku jest niezbędne. Taką sytuacją może być np. kupienie dzieciom książek. Częściej jednak nie ma poważniejszej potrzeby, jest tylko chęć, aby wziąć kredyt gotówkowy i kupić sobie coś nowego do domu czy urządzić bardziej wystawne święta.

Wtedy pojawia się dylemat, czy decydować się na takie zobowiązanie, czy jednak nie. Wiadomo, że kredyty nie są udzielane za darmo. Wiążą się z kosztami, niekiedy sporymi.

Jeżeli nie ma się pieniędzy na coś, czego się pragnie, to pozostaje albo udać się do banku i podpisać umowę o kredyt gotówkowy, albo zrezygnować z zakupu czy zadowolić się czymś skromniejszym. Choć branie na siebie takiego zobowiązania, kiedy nie jest to niezbędne, uważa się za niemądre, to jednak nie do końca można się z tym zgodzić.

Niemądre może być tylko w sytuacji, kiedy ktoś ma już inne kredyty i tym podobne zobowiązania na taką kwotę, że już teraz ich spłacanie sprawia nieco problemów albo kiedy ma niepewną sytuację zawodową. Wtedy lepiej zrezygnować z przyjemności, niż mieć później nieprzyjemności, kiedy kredyt gotówkowy przyjdzie spłacać, a nie będzie z czego. Jeżeli ma się stabilną sytuację zawodową i dobrą sytuację finansową, to wzięcie od czasu do czasu kredytu nikogo finansowo nie zrujnuje.

Z możliwości pożyczenia pieniędzy z banku na różne konsumpcyjne cele korzysta się bardzo chętnie. Gotówkowy jest najpopularniejszym spośród kredytów. Wszystkie ich typy związane są z kosztami, jednak kredyty gotówkowe są najdroższe. Jest to najistotniejsza ich wada. Droższe są tylko karty kredytowe, w tym przypadku płaci się więcej za to, że bardzo szybko i łatwo można sięgnąć po pieniądze banku. Niemniej, kredyt gotówkowy zawsze obarczony jest kosztami i to nie niskimi, a z karty kredytowej da się korzystać bezpłatnie, dzięki okresom bezodsetkowym.

Wysoki koszt nie przeszkadza w dużym zainteresowaniu tymi kredytami. Są to kredyty, które można wziąć w dowolnym celu oraz stosunkowo łatwo i szybko. Wysokie koszty nie są aż tak dostrzegalne, ponieważ kwoty pożyczane z banku nie są przy tym kredycie wysokie. Warto jednak zwracać uwagę na to, z jakimi kosztami wiąże się kredyt gotówkowy, żeby łatwiej później było uporać się z tym zobowiązaniem.

Niektóre banki mają bardzo drogą ofertę kredytową, w innych jest pod tym względem trochę lepiej. Dla osób biorących kredyty dużym ułatwieniem w wyborze tych najtańszych są publikowane w internecie rankingi. Dzięki nim od razu wiadomo, do którego banku najlepiej się udać.

 
Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wiele z n

Pożyczki chwilówki i ich odsetki

Wszystkie największe systemy religijne potępiały pobieranie odsetek od pożyczek jako niemoralną działalność. W islamie nadal obowiązuje całkowity zakaz takich praktyk, przez co w krajach bliskiego wschodu rozwinął się inny system bankowości niż w świecie zachodu.

Pożyczka na dokonanie zakupu pojazdu osobowego

Pożyczka online na zakup autaWielu ludzi staje przed wyborem, czy warto zaciągnąć pożyczkę na dokonanie kupna samochodu osobowego, gdyż w obecnej dobie pojazd staje się potrzebny do normalnego życia.