Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Kredyt hipoteczny - szybka spłata jest opłacalna

Konieczność spłaty kredytu na pewno nie należy do przyjemności. Comiesięczne raty stanowią poważne obciążenie dla domowego budżetu i potrafią spędzić sen z powiek. Dlatego warto jak najszybciej pozbyć się zaciągniętego zobowiązania. Jednym z ważnych czynników, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze oferty banku, jest okres kredytowania.

Wiele osób liczy na to, że kredyt hipoteczny rozłożony na dłuższy czas będzie łatwiejszy do spłaty dzięki mniejszym odsetkom. Rzeczywiście rozciągnięcie spłaty oznacza także większą ilość comiesięcznych rat, które będą w związku z tym niższe. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać o tym, że takie rozwiązanie wpłynie na zwiększenie kosztów. Przy wyborze kredytu hipotecznego trzeba brać pod uwagę nie tylko wysokość rat, ale także koszty tego typu zobowiązania.

Wystarczy dokonać prostych obliczeń, żeby sprawdzić jak dłuższy okres spłaty będzie wpływać na ostateczną wysokość sumy, którą będzie trzeba oddać bankowi. Niestety wiele osób nie ma większego wyboru - czasem jedynym rozwiązaniem jest rozłożenie spłaty kredytu hipotecznego na jak najwięcej rat. Najważniejszą przyczyną takiej sytuacji są przede wszystkim ograniczone możliwości finansowe. Nie każdy da radę spłacać bardzo wysokie raty. W takim przypadku warto jednak zwrócić szczególną uwagę na ostateczne koszty. Najlepiej dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami. Można np. sprawdzić ranking kredytów hipotecznych, który będzie zawierał aktualne informacje na temat propozycji banków.

Na pewno należy podchodzić sceptycznie do różnych informacji zawartych w materiałach reklamowych i trzeba dokładnie zapoznać się z treścią umowy przed jej podpisaniem. Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego należy przede wszystkim dokładnie przemyśleć swoje możliwości finansowe. Warto realistycznie ocenić swoją sytuację. Wysokie raty będą dużym obciążeniem i zmuszą do zrezygnowania z wielu dodatkowych wydatków, np. wyjazdów na wakacje. Jednocześnie jednak pozwolą na zmniejszenie kosztów kredytu oraz umożliwią szybszą spłatę zaciągniętego zobowiązania.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest