Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Kredyt hipoteczny - szybka spłata jest opłacalna

Konieczność spłaty kredytu na pewno nie należy do przyjemności. Comiesięczne raty stanowią poważne obciążenie dla domowego budżetu i potrafią spędzić sen z powiek. Dlatego warto jak najszybciej pozbyć się zaciągniętego zobowiązania. Jednym z ważnych czynników, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze oferty banku, jest okres kredytowania.

Wiele osób liczy na to, że kredyt hipoteczny rozłożony na dłuższy czas będzie łatwiejszy do spłaty dzięki mniejszym odsetkom. Rzeczywiście rozciągnięcie spłaty oznacza także większą ilość comiesięcznych rat, które będą w związku z tym niższe. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać o tym, że takie rozwiązanie wpłynie na zwiększenie kosztów. Przy wyborze kredytu hipotecznego trzeba brać pod uwagę nie tylko wysokość rat, ale także koszty tego typu zobowiązania.

Wystarczy dokonać prostych obliczeń, żeby sprawdzić jak dłuższy okres spłaty będzie wpływać na ostateczną wysokość sumy, którą będzie trzeba oddać bankowi. Niestety wiele osób nie ma większego wyboru - czasem jedynym rozwiązaniem jest rozłożenie spłaty kredytu hipotecznego na jak najwięcej rat. Najważniejszą przyczyną takiej sytuacji są przede wszystkim ograniczone możliwości finansowe. Nie każdy da radę spłacać bardzo wysokie raty. W takim przypadku warto jednak zwrócić szczególną uwagę na ostateczne koszty. Najlepiej dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami. Można np. sprawdzić ranking kredytów hipotecznych, który będzie zawierał aktualne informacje na temat propozycji banków.

Na pewno należy podchodzić sceptycznie do różnych informacji zawartych w materiałach reklamowych i trzeba dokładnie zapoznać się z treścią umowy przed jej podpisaniem. Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego należy przede wszystkim dokładnie przemyśleć swoje możliwości finansowe. Warto realistycznie ocenić swoją sytuację. Wysokie raty będą dużym obciążeniem i zmuszą do zrezygnowania z wielu dodatkowych wydatków, np. wyjazdów na wakacje. Jednocześnie jednak pozwolą na zmniejszenie kosztów kredytu oraz umożliwią szybszą spłatę zaciągniętego zobowiązania.

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s