Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Kredyt konsolidacyjny - ratunek czy zagrożenie?

W chwili, gdy odsetki wziętego przez nas kredytu zaczynają przerastać nasze możliwości, częstokroć zmuszeni jesteśmy do tego, aby wziąć kolejną pożyczkę, w innym banku, aby móc uregulować należności naszego pierwszego zobowiązania. To niestety nie jest najlepsze wyjście z sytuacji, w jakiej zostaliśmy postawieni, ponieważ zataczamy błędne koło, które może nie mieć końca, jednak mimo tego wielu ludzi decyduje się na takie rozwiązanie.

W chwili, gdy okazuje się, że nad naszą głową krąży kilka kredytów zaciągniętych w różnych bankach, okazuje się, że nie jesteśmy już w stanie nadążyć z płaceniem odsetek. W takim momencie pomocnym rozwiązaniem okazuje się być kredyt konsolidacyjny. Procedura jego działania jest niezwykle prosta - wszystkie dotychczasowe kredyty zostają scalone w jeden i poprzez jego spłacanie regulowane są należności i zobowiązania wobec wszystkich banków, w których wcześniej wzięliśmy kredyt.

Jest to dla nas o tyle komfortowa sytuacja, że odsetki z takiego kredytu są zdecydowanie niższe, niż w sytuacji, w której próbujemy spłacić każdą pożyczkę osobno. Warto zainteresować się tym rozwiązaniem, jeżeli już znaleźliśmy się w takiej sytuacji. W tym celu należy zapoznać się z ofertami kredytów konsolidacyjnych, które proponują poszczególne banki.

Konieczność płacenia kilku różnych rat każdego miesiąca jest na pewno bardzo dużym obciążeniem dla portfela. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny może wydawać się doskonałym pomysłem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie rozwiązanie w dłuższej perspektywie będzie związane ze znacznie większymi kosztami.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku różnych zobowiązań w jeden dług. Celem takiego działania jest przede wszystkim obniżenie wysokości comiesięcznych opłat. Obniżenie takich kosztów nie oznacza jednak ograniczenia wartości całego zadłużenia. Na pewno na krótką metę takie rozwiązanie wydaje się niezwykle korzystne.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na fakt, że konsolidacja kredytów będzie oznaczała także dłuższy okres spłaty wszystkich zobowiązań, a co za tym idzie także większe koszty wynikające z konieczności płacenia odsetek. Dodatkowo w przypadku kredytu konsolidacyjnego bank może również pobrać prowizję, co oczywiście dodatkowo powiększy koszty.

Czy w związku z tym konsolidacja kredytów jest rzeczywiście dobrym pomysłem? Na pewno taką decyzję warto dobrze przemyśleć. Trzeba także pamiętać o tym, że istnieją inne sposoby na rozwiązanie problemów finansowych, na przykład zawarcie ugody z bankiem.

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s