Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Kredyt konsolidacyjny - ratunek czy zagrożenie?

W chwili, gdy odsetki wziętego przez nas kredytu zaczynają przerastać nasze możliwości, częstokroć zmuszeni jesteśmy do tego, aby wziąć kolejną pożyczkę, w innym banku, aby móc uregulować należności naszego pierwszego zobowiązania. To niestety nie jest najlepsze wyjście z sytuacji, w jakiej zostaliśmy postawieni, ponieważ zataczamy błędne koło, które może nie mieć końca, jednak mimo tego wielu ludzi decyduje się na takie rozwiązanie.

W chwili, gdy okazuje się, że nad naszą głową krąży kilka kredytów zaciągniętych w różnych bankach, okazuje się, że nie jesteśmy już w stanie nadążyć z płaceniem odsetek. W takim momencie pomocnym rozwiązaniem okazuje się być kredyt konsolidacyjny. Procedura jego działania jest niezwykle prosta - wszystkie dotychczasowe kredyty zostają scalone w jeden i poprzez jego spłacanie regulowane są należności i zobowiązania wobec wszystkich banków, w których wcześniej wzięliśmy kredyt.

Jest to dla nas o tyle komfortowa sytuacja, że odsetki z takiego kredytu są zdecydowanie niższe, niż w sytuacji, w której próbujemy spłacić każdą pożyczkę osobno. Warto zainteresować się tym rozwiązaniem, jeżeli już znaleźliśmy się w takiej sytuacji. W tym celu należy zapoznać się z ofertami kredytów konsolidacyjnych, które proponują poszczególne banki.

Konieczność płacenia kilku różnych rat każdego miesiąca jest na pewno bardzo dużym obciążeniem dla portfela. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny może wydawać się doskonałym pomysłem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie rozwiązanie w dłuższej perspektywie będzie związane ze znacznie większymi kosztami.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku różnych zobowiązań w jeden dług. Celem takiego działania jest przede wszystkim obniżenie wysokości comiesięcznych opłat. Obniżenie takich kosztów nie oznacza jednak ograniczenia wartości całego zadłużenia. Na pewno na krótką metę takie rozwiązanie wydaje się niezwykle korzystne.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na fakt, że konsolidacja kredytów będzie oznaczała także dłuższy okres spłaty wszystkich zobowiązań, a co za tym idzie także większe koszty wynikające z konieczności płacenia odsetek. Dodatkowo w przypadku kredytu konsolidacyjnego bank może również pobrać prowizję, co oczywiście dodatkowo powiększy koszty.

Czy w związku z tym konsolidacja kredytów jest rzeczywiście dobrym pomysłem? Na pewno taką decyzję warto dobrze przemyśleć. Trzeba także pamiętać o tym, że istnieją inne sposoby na rozwiązanie problemów finansowych, na przykład zawarcie ugody z bankiem.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest