Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Kredyt mieszkaniowy

Planując zakup nowego mieszkania nie ma co się martwić o źródła finansowania. Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy jest zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego. Z pieniędzy uzyskanych tą drogą można sfinansować zakup mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego.

Można także wykupić domek letniskowy, opłacić zakup domu jednorodzinnego, wykupić mieszkanie komunalne lub zakładowe. Kredyt mieszkaniowy jest pożyczką celową a więc musi być przeznaczona na sfinansowanie zakupu określonego przedmiotu.

Dzięki temu oprocentowanie takich kredytów jest znacznie niższe niż w porównaniu z kredytami gotówkowymi.

Zadłużenie wzięte na zakup mieszkania zwykle zaciągane jest na wiele lat. Warto zatem przed podpisaniem umowy wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować.

Warunki zaakceptowane w umowie kredytowej będą miały wpływ na nasze życie przez długi okres. Jednak w przypadku zawarcia umowy kredytowej na niekorzystnych warunkach istnieje szansa na zmianę dotychczasowej pożyczki na nową z korzystniejszymi parametrami. Tak więc, mając już zadłużenie zaciągnięte na sfinansowanie zakupu mieszkania warto przeanalizować obecne produkty bankowe i sprawdzić, czy zaciągnięcie kredytu w obecnych czasach nie byłoby korzystniejsze. W tym celu można zawrzeć umowę kredytu refinansowego, który spłaci dawne zobowiązanie i otworzy nowy kredyt z korzystniejszymi warunkami.

Wkład własny - jak go zdobyć?

Niejedna osoba, która pragnie kupić dom lub mieszkanie na kredyt, zastanawia się jak zdobyć wkład własny. Zgromadzenie potrzebnej sumy w przypadku większej inwestycji może być dosyć trudnym wyzwaniem.

Warto jednak pamiętać o tym, że wkład własny nie musi mieć formy gotówki. Aby otrzymać kredyt hipoteczny można wykorzystać także inne rozwiązania. W przypadku kredytu na budowę domu wkład własny może stanowić między innymi działka budowlana, a także wszystkie prace, które zostały na niej wykonane oraz projekt budowlany.

Natomiast przy zakupu mieszkania na kredyt można także sprawdzić program Mieszkanie dla Młodych. Trzeba także wiedzieć, że nie ma konieczności dysponowania całym wymaganym wkładem własnym. W takim przypadku jednak kredyt hipoteczny zostanie obciążony dodatkowymi kosztami w postaci ubezpieczenia naliczanego jako jednorazowa prowizja lub niewielka suma dodawana do każdej raty.

Konieczność zdobycia wkładu własnego jest sporym utrudnieniem dla inwestorów, jednocześnie jednak ma pewne zalety. Trzeba pamiętać, że czym wyższy wkład, tym bardziej korzystne warunki kredytu hipotecznego, np. niższy okres spłaty lub mniejsze koszty, co będzie dużym ułatwieniem dla każdego kredytobiorcy.

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s