Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Kredyt mieszkaniowy

Planując zakup nowego mieszkania nie ma co się martwić o źródła finansowania. Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy jest zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego. Z pieniędzy uzyskanych tą drogą można sfinansować zakup mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego.

Można także wykupić domek letniskowy, opłacić zakup domu jednorodzinnego, wykupić mieszkanie komunalne lub zakładowe. Kredyt mieszkaniowy jest pożyczką celową a więc musi być przeznaczona na sfinansowanie zakupu określonego przedmiotu.

Dzięki temu oprocentowanie takich kredytów jest znacznie niższe niż w porównaniu z kredytami gotówkowymi.

Zadłużenie wzięte na zakup mieszkania zwykle zaciągane jest na wiele lat. Warto zatem przed podpisaniem umowy wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować.

Warunki zaakceptowane w umowie kredytowej będą miały wpływ na nasze życie przez długi okres. Jednak w przypadku zawarcia umowy kredytowej na niekorzystnych warunkach istnieje szansa na zmianę dotychczasowej pożyczki na nową z korzystniejszymi parametrami. Tak więc, mając już zadłużenie zaciągnięte na sfinansowanie zakupu mieszkania warto przeanalizować obecne produkty bankowe i sprawdzić, czy zaciągnięcie kredytu w obecnych czasach nie byłoby korzystniejsze. W tym celu można zawrzeć umowę kredytu refinansowego, który spłaci dawne zobowiązanie i otworzy nowy kredyt z korzystniejszymi warunkami.

Wkład własny - jak go zdobyć?

Niejedna osoba, która pragnie kupić dom lub mieszkanie na kredyt, zastanawia się jak zdobyć wkład własny. Zgromadzenie potrzebnej sumy w przypadku większej inwestycji może być dosyć trudnym wyzwaniem.

Warto jednak pamiętać o tym, że wkład własny nie musi mieć formy gotówki. Aby otrzymać kredyt hipoteczny można wykorzystać także inne rozwiązania. W przypadku kredytu na budowę domu wkład własny może stanowić między innymi działka budowlana, a także wszystkie prace, które zostały na niej wykonane oraz projekt budowlany.

Natomiast przy zakupu mieszkania na kredyt można także sprawdzić program Mieszkanie dla Młodych. Trzeba także wiedzieć, że nie ma konieczności dysponowania całym wymaganym wkładem własnym. W takim przypadku jednak kredyt hipoteczny zostanie obciążony dodatkowymi kosztami w postaci ubezpieczenia naliczanego jako jednorazowa prowizja lub niewielka suma dodawana do każdej raty.

Konieczność zdobycia wkładu własnego jest sporym utrudnieniem dla inwestorów, jednocześnie jednak ma pewne zalety. Trzeba pamiętać, że czym wyższy wkład, tym bardziej korzystne warunki kredytu hipotecznego, np. niższy okres spłaty lub mniejsze koszty, co będzie dużym ułatwieniem dla każdego kredytobiorcy.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest