Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Jak już wcześniej wspomniałem jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie kosztów raty kredytu. Skorzystanie ze wspomnianego kredytu może obniżyć wysokość obecnej raty nawet do 30%. Na ostateczną wysokość kredytu jaką otrzymamy wpływa wartość nieruchomości, zazwyczaj banki są skłonne udzielić kredytu refinansowego na kwotę w wysokości do 90% wartości nieruchomości obciążonej hipoteką. Zatem osoby, które wzięły kredyt "w gorszych czasach" i obecnie czują się trochę pokrzywdzone nie muszą się z tym godzić. Nie warto tracić czasu i od razu zdecydować się na sprawdzenie ofert kredytu refinansowego.

Warto zaznaczyć, że nie musimy brać tego kredytu w banku w którym mamy zobowiązanie, możemy wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę w innych bankach. Zanim zdecydujemy się jednak zaciągnąć taki kredyt należy wziąć kalkulator do ręki i przeliczyć czy opłaca się to na dłuższą metę.

Z pewnością bieżąca rata spada co zdecydowanie obciąża kredytobiorcę i na tym etapie jest to świetne rozwiązanie, jednak jeśli wziąć pod uwagę cały okres kredytowania może okazać się, że jest to rozwiązanie kosztowniejsze. Kredytowanie rozłożone jest na dłuższy okres czasu, bywa też, że jak już wspomniałem rata wyraźnie spada, to jednak koszt całego kredytu staje się nawet wyższy, ponieważ odsetki naliczane są od całego, wydłużonego okresu kredytowania, dlatego zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie warto wszystko dokładnie przeanalizować samemu lub z pomocą doradcy finansowego.

 
Wziąć kredyt czy pożyczkę?

Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt. Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy n

Kredyt mieszkaniowy

Planując zakup nowego mieszkania nie ma co się martwić o źródła finansowania. Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy jest zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego. Z pieniędzy uzyskanych tą drogą można sfinansować zakup mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego.

Kredyt konsolidacyjny - ratunek czy zagrożenie?

W chwili, gdy odsetki wziętego przez nas kredytu zaczynają przerastać nasze możliwości, częstokroć zmuszeni jesteśmy do tego, aby wziąć kolejną pożyczkę, w innym banku, aby móc uregulować należności naszego pierwszego zobowiązania. To niestety nie jest najlepsze wyjście z s

Czy warto porównywać oferty wielu banków?

Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto po