Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Jak już wcześniej wspomniałem jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie kosztów raty kredytu. Skorzystanie ze wspomnianego kredytu może obniżyć wysokość obecnej raty nawet do 30%. Na ostateczną wysokość kredytu jaką otrzymamy wpływa wartość nieruchomości, zazwyczaj banki są skłonne udzielić kredytu refinansowego na kwotę w wysokości do 90% wartości nieruchomości obciążonej hipoteką. Zatem osoby, które wzięły kredyt "w gorszych czasach" i obecnie czują się trochę pokrzywdzone nie muszą się z tym godzić. Nie warto tracić czasu i od razu zdecydować się na sprawdzenie ofert kredytu refinansowego.

Warto zaznaczyć, że nie musimy brać tego kredytu w banku w którym mamy zobowiązanie, możemy wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę w innych bankach. Zanim zdecydujemy się jednak zaciągnąć taki kredyt należy wziąć kalkulator do ręki i przeliczyć czy opłaca się to na dłuższą metę.

Z pewnością bieżąca rata spada co zdecydowanie obciąża kredytobiorcę i na tym etapie jest to świetne rozwiązanie, jednak jeśli wziąć pod uwagę cały okres kredytowania może okazać się, że jest to rozwiązanie kosztowniejsze. Kredytowanie rozłożone jest na dłuższy okres czasu, bywa też, że jak już wspomniałem rata wyraźnie spada, to jednak koszt całego kredytu staje się nawet wyższy, ponieważ odsetki naliczane są od całego, wydłużonego okresu kredytowania, dlatego zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie warto wszystko dokładnie przeanalizować samemu lub z pomocą doradcy finansowego.

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Wziąć kredyt czy pożyczkę?

Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt. Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy n