Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Kredyty samochodowe

Kredyty samochodowe należą do grupy kredytów przeznaczonych na konkretny cel. Wbrew pozorom takie kredyty mogą być przeznaczone nie tylko na samochody, ale także na skutery, przyczepy kempingowe a nawet na łodzie.

Kredyty samochodowe muszą być jakoś zabezpieczone najczęściej zabezpieczeniem jest kredytowane auto, formą może być zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie na zabezpieczenie. Kredytowane mogą być pojazdy nowe lub używane i to gdzie kupujemy auto nie ma większego znaczenia.

Może to być giełda, komis samochodowy lub dealer. Jeżeli posiadamy swój wkład własny to kredyty przyznawane są na bardzo preferencyjnych warunkach, są mniej oprocentowane a wysokość rat obliczana jest na podstawie naszej zdolności kredytowej.

Zanim jednak udamy się do wybranego banku powinniśmy sprawdzić czy dealer u którego będziemy kupować nowe auto nie ma podpisanej umowy z jednym określonym bankiem. Ponadto kredyty samochodowe zaciągane w takich miejscach opieczętowane są bardzo często dodatkowym ubezpieczeniem lub koniecznością zawarcia umowy na kartę kredytową.

Kredyty zaciągane na długie terminy powodują w nas różne obawy związane z możliwością spłaty. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć czy za kilka lat nasza sytuacja finansowa będzie lepsza czy może nie będziemy mogli spłacać miesięcznych rat.

Dlatego też kredyty samochodowe coraz częściej muszą być ubezpieczane. Taki jest warunek podpisania umowy, pozostaje jednak pytanie jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe a na jakie będzie namawiał nas bank. W przypadku kredytów samochodowych najlepsze jest ubezpieczenie od utraty pracy lub zdrowia. W takich sytuacjach w razie uszczerbku na zdrowiu lub utraty pracy kredyty będą stopniowo spłacane przez ubezpieczyciela.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że ubezpieczenia od utraty pracy posiadają przeróżne wyłączenia przez które świadczenia nie są wypłacane.

Dzieje się tak na przykład w momencie dyscyplinarnego zwolnienia lub zwolnienia za porozumieniem stron. A do tego kredyty prawie nigdy nie są spłacane w całości, ubezpieczyciel spłaca raty tylko przez jakiś okres czasu, dalej musimy radzić sobie sami.

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s