Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Kredyty samochodowe

Kredyty samochodowe należą do grupy kredytów przeznaczonych na konkretny cel. Wbrew pozorom takie kredyty mogą być przeznaczone nie tylko na samochody, ale także na skutery, przyczepy kempingowe a nawet na łodzie.

Kredyty samochodowe muszą być jakoś zabezpieczone najczęściej zabezpieczeniem jest kredytowane auto, formą może być zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie na zabezpieczenie. Kredytowane mogą być pojazdy nowe lub używane i to gdzie kupujemy auto nie ma większego znaczenia.

Może to być giełda, komis samochodowy lub dealer. Jeżeli posiadamy swój wkład własny to kredyty przyznawane są na bardzo preferencyjnych warunkach, są mniej oprocentowane a wysokość rat obliczana jest na podstawie naszej zdolności kredytowej.

Zanim jednak udamy się do wybranego banku powinniśmy sprawdzić czy dealer u którego będziemy kupować nowe auto nie ma podpisanej umowy z jednym określonym bankiem. Ponadto kredyty samochodowe zaciągane w takich miejscach opieczętowane są bardzo często dodatkowym ubezpieczeniem lub koniecznością zawarcia umowy na kartę kredytową.

Kredyty zaciągane na długie terminy powodują w nas różne obawy związane z możliwością spłaty. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć czy za kilka lat nasza sytuacja finansowa będzie lepsza czy może nie będziemy mogli spłacać miesięcznych rat.

Dlatego też kredyty samochodowe coraz częściej muszą być ubezpieczane. Taki jest warunek podpisania umowy, pozostaje jednak pytanie jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe a na jakie będzie namawiał nas bank. W przypadku kredytów samochodowych najlepsze jest ubezpieczenie od utraty pracy lub zdrowia. W takich sytuacjach w razie uszczerbku na zdrowiu lub utraty pracy kredyty będą stopniowo spłacane przez ubezpieczyciela.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że ubezpieczenia od utraty pracy posiadają przeróżne wyłączenia przez które świadczenia nie są wypłacane.

Dzieje się tak na przykład w momencie dyscyplinarnego zwolnienia lub zwolnienia za porozumieniem stron. A do tego kredyty prawie nigdy nie są spłacane w całości, ubezpieczyciel spłaca raty tylko przez jakiś okres czasu, dalej musimy radzić sobie sami.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest