Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Księgowość i programy księgowe

Jeszcze wcale nie tak dawno temu księgowość, nawet w dużych firmach księgowość prowadzona była zupełnie inaczej niż do tej pory. Obecnie jednak w związku z informatyzacjach jak dotknęła nie tylko przecież samą księgowość, do ewidencji wszelkiego rodzaju zdarzeń gospodarczych wykorzystuje się komputery i odpowiedniej klasy oprogramowanie.

Programy księgowe

Dzięki temu istnieje możliwość zdecydowanie szybszego ewidencjonowania wielu różnych zdarzeń gospodarczych. Ale nie tylko. Możliwości typowych programów jakie wykorzystuje się w księgowości są zdecydowanie wyższe. Pojawia się tutaj bowiem możliwość tworzenia sprawozdań podatkowych czy też zestawienia przychodów i kosztów jakie są realizowane w odpowiednich okresach czasu, w danych przedsiębiorstwach. Takie oprogramowanie nie tylko przyśpiesza pracę księgowych, o czym zresztą już wspominano, ale też w dużej mierze przyczynia się do eliminacji wielu różnych błędów księgowych.

Takie programy maja bowiem możliwość kontroli kwot jakie są księgowane oraz mogą też podpowiadać na jakim koncie powinna zostać zaksięgowana konkretna operacja gospodarcza. Jest to jedno z najlepszych i najczęściej stosowanych rozwiązań, dzięki którym księgowy ma zdecydowanie mniejsze szanse na popełnienie jakichkolwiek błędów związanych z księgowaniem operacji gospodarczych. Niemniej jednak nawet najdoskonalsze oprogramowanie tego typu nie jest w stanie zagwarantować, iż żadne błędy się nie pojawią.

Niemniej jednak mogą sprawić iż ich ewentualna korekta będzie zdecydowanie prostsza, aniżeli przy zastosowaniu tradycyjnych metod księgowych.

Podliczanie rachunków będzie prostsze, jeśli dobrze opiszemy stan konta. Powinien on być wybudowany tak, aby umożliwiał szybkie charakteryzowanie informacji, a jednocześnie aby wprowadzanie dokumentów było jak możliwie najprostsze poprzez pobieżne opisy dokumentów. Sugerując się danymi o przedsiębiorstwie, wprowadzonych podczas jego podkładania, program wygeneruje dopasowany do jego charakterystyki plan kont, który można modyfikować. Do systemu oprogramowanie firmowego dedykuje się ręczne wprowadzanie profili kont, jednak poszczególne funkcje mogą okazać się bardzo mozolne.

W programie do księgowości tworzy się do 12 typów kont. Konkretny stan kont analitycznych może zawierać do nieskończonej liczby kont. Istotny jest także poziom i głębokość podziału kont analitycznych. W wielu losach dosyć też nagminnie analizuje się legatów na kontach spośród lat dawnych. Zastanowić należy się, jaki jest wewnętrzny obieg informacji firmie i jakie dane z programu księgowego są potrzebne. Istotne jest, jakich informacji będzie oczekiwał szef, a jakich pozostali współpracownicy. Trzeba też ustalić, jakie informacje uzyskiwane z programu do księgowości są niezbędne na zewnątrz firmy, w sprawozdaniach dla Urzędu Skarbowego czy GUS.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa