Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Księgowość i programy księgowe

Jeszcze wcale nie tak dawno temu księgowość, nawet w dużych firmach księgowość prowadzona była zupełnie inaczej niż do tej pory. Obecnie jednak w związku z informatyzacjach jak dotknęła nie tylko przecież samą księgowość, do ewidencji wszelkiego rodzaju zdarzeń gospodarczych wykorzystuje się komputery i odpowiedniej klasy oprogramowanie.

Programy księgowe

Dzięki temu istnieje możliwość zdecydowanie szybszego ewidencjonowania wielu różnych zdarzeń gospodarczych. Ale nie tylko. Możliwości typowych programów jakie wykorzystuje się w księgowości są zdecydowanie wyższe. Pojawia się tutaj bowiem możliwość tworzenia sprawozdań podatkowych czy też zestawienia przychodów i kosztów jakie są realizowane w odpowiednich okresach czasu, w danych przedsiębiorstwach. Takie oprogramowanie nie tylko przyśpiesza pracę księgowych, o czym zresztą już wspominano, ale też w dużej mierze przyczynia się do eliminacji wielu różnych błędów księgowych.

Takie programy maja bowiem możliwość kontroli kwot jakie są księgowane oraz mogą też podpowiadać na jakim koncie powinna zostać zaksięgowana konkretna operacja gospodarcza. Jest to jedno z najlepszych i najczęściej stosowanych rozwiązań, dzięki którym księgowy ma zdecydowanie mniejsze szanse na popełnienie jakichkolwiek błędów związanych z księgowaniem operacji gospodarczych. Niemniej jednak nawet najdoskonalsze oprogramowanie tego typu nie jest w stanie zagwarantować, iż żadne błędy się nie pojawią.

Niemniej jednak mogą sprawić iż ich ewentualna korekta będzie zdecydowanie prostsza, aniżeli przy zastosowaniu tradycyjnych metod księgowych.

Podliczanie rachunków będzie prostsze, jeśli dobrze opiszemy stan konta. Powinien on być wybudowany tak, aby umożliwiał szybkie charakteryzowanie informacji, a jednocześnie aby wprowadzanie dokumentów było jak możliwie najprostsze poprzez pobieżne opisy dokumentów. Sugerując się danymi o przedsiębiorstwie, wprowadzonych podczas jego podkładania, program wygeneruje dopasowany do jego charakterystyki plan kont, który można modyfikować. Do systemu oprogramowanie firmowego dedykuje się ręczne wprowadzanie profili kont, jednak poszczególne funkcje mogą okazać się bardzo mozolne.

W programie do księgowości tworzy się do 12 typów kont. Konkretny stan kont analitycznych może zawierać do nieskończonej liczby kont. Istotny jest także poziom i głębokość podziału kont analitycznych. W wielu losach dosyć też nagminnie analizuje się legatów na kontach spośród lat dawnych. Zastanowić należy się, jaki jest wewnętrzny obieg informacji firmie i jakie dane z programu księgowego są potrzebne. Istotne jest, jakich informacji będzie oczekiwał szef, a jakich pozostali współpracownicy. Trzeba też ustalić, jakie informacje uzyskiwane z programu do księgowości są niezbędne na zewnątrz firmy, w sprawozdaniach dla Urzędu Skarbowego czy GUS.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa