Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Księgowość i programy księgowe

Jeszcze wcale nie tak dawno temu księgowość, nawet w dużych firmach księgowość prowadzona była zupełnie inaczej niż do tej pory. Obecnie jednak w związku z informatyzacjach jak dotknęła nie tylko przecież samą księgowość, do ewidencji wszelkiego rodzaju zdarzeń gospodarczych wykorzystuje się komputery i odpowiedniej klasy oprogramowanie.

Programy księgowe

Dzięki temu istnieje możliwość zdecydowanie szybszego ewidencjonowania wielu różnych zdarzeń gospodarczych. Ale nie tylko. Możliwości typowych programów jakie wykorzystuje się w księgowości są zdecydowanie wyższe. Pojawia się tutaj bowiem możliwość tworzenia sprawozdań podatkowych czy też zestawienia przychodów i kosztów jakie są realizowane w odpowiednich okresach czasu, w danych przedsiębiorstwach. Takie oprogramowanie nie tylko przyśpiesza pracę księgowych, o czym zresztą już wspominano, ale też w dużej mierze przyczynia się do eliminacji wielu różnych błędów księgowych.

Takie programy maja bowiem możliwość kontroli kwot jakie są księgowane oraz mogą też podpowiadać na jakim koncie powinna zostać zaksięgowana konkretna operacja gospodarcza. Jest to jedno z najlepszych i najczęściej stosowanych rozwiązań, dzięki którym księgowy ma zdecydowanie mniejsze szanse na popełnienie jakichkolwiek błędów związanych z księgowaniem operacji gospodarczych. Niemniej jednak nawet najdoskonalsze oprogramowanie tego typu nie jest w stanie zagwarantować, iż żadne błędy się nie pojawią.

Niemniej jednak mogą sprawić iż ich ewentualna korekta będzie zdecydowanie prostsza, aniżeli przy zastosowaniu tradycyjnych metod księgowych.

Podliczanie rachunków będzie prostsze, jeśli dobrze opiszemy stan konta. Powinien on być wybudowany tak, aby umożliwiał szybkie charakteryzowanie informacji, a jednocześnie aby wprowadzanie dokumentów było jak możliwie najprostsze poprzez pobieżne opisy dokumentów. Sugerując się danymi o przedsiębiorstwie, wprowadzonych podczas jego podkładania, program wygeneruje dopasowany do jego charakterystyki plan kont, który można modyfikować. Do systemu oprogramowanie firmowego dedykuje się ręczne wprowadzanie profili kont, jednak poszczególne funkcje mogą okazać się bardzo mozolne.

W programie do księgowości tworzy się do 12 typów kont. Konkretny stan kont analitycznych może zawierać do nieskończonej liczby kont. Istotny jest także poziom i głębokość podziału kont analitycznych. W wielu losach dosyć też nagminnie analizuje się legatów na kontach spośród lat dawnych. Zastanowić należy się, jaki jest wewnętrzny obieg informacji firmie i jakie dane z programu księgowego są potrzebne. Istotne jest, jakich informacji będzie oczekiwał szef, a jakich pozostali współpracownicy. Trzeba też ustalić, jakie informacje uzyskiwane z programu do księgowości są niezbędne na zewnątrz firmy, w sprawozdaniach dla Urzędu Skarbowego czy GUS.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.