Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Księgowość w firmie

Księgowość jest jednym z najważniejszych działów w firmie, zajmuje się zarówno sprawami finansowymi jak i po trosze organizacyjnymi.

Prowadzenie księgowości w przedsiębiorstwie jest podstawowym elementem działania każdego podmiotu gospodarczego, zarówno niewielkiej firmy jak i ogromnego koncernu, również międzynarodowego. W dziale księgowym pracują oczywiście księgowi, ale również analitycy i specjaliści z zakresu finansów. Ich wspólna praca pozwala na sprawne i nowoczesne funkcjonowanie działów finansowych i księgowych w firmach.

Osoby, które zdecydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej i spełnienia swojego marzenia o założeniu własnej firmy, muszą być przygotowane na to, że prowadzenie księgowości jest niezbędne. Nikt jednak nie powiedział, że trzeba to robić samemu, bardzo dobrym i nawet rozsądnym pomysłem przy niewielkiej wiedzy ekonomicznej jest zatrudnienie profesjonalnego księgowego.

Jeśli zupełnie nie mamy pojęcia, jak wypełnia się księgi przychodów i rozchodów oraz rozlicza ewidencję podatku VAT nie ma sensu, abyśmy zajmowali się tym sami. Zatrudnienie specjalisty z zakresu księgowości wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami dla firmy, ale to inwestycja, która na pewno się opłaci. Osoba wykwalifikowana jest idealnym kandydatem na objecie tak ważnego stanowiska. W małej firmie wystarczy jeden księgowy, może to być nawet osoba zatrudniona na umowę o dzieło czy umowę zlecenie. Obecnie bardzo dobrym pomysłem jest zainwestowanie w wygodne i nowoczesne programy do prowadzenia księgowości.

Pomagają one w automatyzacji wielu procesów, przez co dział księgowy funkcjonuje sprawniej oraz polepsza się jego komunikacja z innymi pionami organizacyjnymi i administracyjnymi w firmie. Można je również oczywiście zintegrować z innymi modułami dla firm, co skutkuje powstaniem nowoczesnego systemu zarządzania przedsiębiorstwem. Wszystko działa o wiele sprawniej, pracownicy poszczególnych działów mogą się ze sobą znacznie lepiej komunikować, co pozwala nam unikać błędów oraz zwiększyć efektywność i jakość pracy.

 • www.biurorachunkowekrakow.org
 •  
  Wirtualne biura

  Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

  Kancelarie prawne i e-sądy

  Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari

  Usługi biura księgowego

  Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

  Rachunkowość firmy

  Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji