Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Księgowość w firmie

Księgowość jest jednym z najważniejszych działów w firmie, zajmuje się zarówno sprawami finansowymi jak i po trosze organizacyjnymi.

Prowadzenie księgowości w przedsiębiorstwie jest podstawowym elementem działania każdego podmiotu gospodarczego, zarówno niewielkiej firmy jak i ogromnego koncernu, również międzynarodowego. W dziale księgowym pracują oczywiście księgowi, ale również analitycy i specjaliści z zakresu finansów. Ich wspólna praca pozwala na sprawne i nowoczesne funkcjonowanie działów finansowych i księgowych w firmach.

Osoby, które zdecydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej i spełnienia swojego marzenia o założeniu własnej firmy, muszą być przygotowane na to, że prowadzenie księgowości jest niezbędne. Nikt jednak nie powiedział, że trzeba to robić samemu, bardzo dobrym i nawet rozsądnym pomysłem przy niewielkiej wiedzy ekonomicznej jest zatrudnienie profesjonalnego księgowego.

Jeśli zupełnie nie mamy pojęcia, jak wypełnia się księgi przychodów i rozchodów oraz rozlicza ewidencję podatku VAT nie ma sensu, abyśmy zajmowali się tym sami. Zatrudnienie specjalisty z zakresu księgowości wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami dla firmy, ale to inwestycja, która na pewno się opłaci. Osoba wykwalifikowana jest idealnym kandydatem na objecie tak ważnego stanowiska. W małej firmie wystarczy jeden księgowy, może to być nawet osoba zatrudniona na umowę o dzieło czy umowę zlecenie. Obecnie bardzo dobrym pomysłem jest zainwestowanie w wygodne i nowoczesne programy do prowadzenia księgowości.

Pomagają one w automatyzacji wielu procesów, przez co dział księgowy funkcjonuje sprawniej oraz polepsza się jego komunikacja z innymi pionami organizacyjnymi i administracyjnymi w firmie. Można je również oczywiście zintegrować z innymi modułami dla firm, co skutkuje powstaniem nowoczesnego systemu zarządzania przedsiębiorstwem. Wszystko działa o wiele sprawniej, pracownicy poszczególnych działów mogą się ze sobą znacznie lepiej komunikować, co pozwala nam unikać błędów oraz zwiększyć efektywność i jakość pracy.

 • www.biurorachunkowekrakow.org
 •  
  Nowoczesna bankowość

  Nowoczesna bankowośćNowoczesna bankowość proponuje nam szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacznie podnoszą jakość naszego życia i ułatwiają je. Zakładanie kont bankowych przez Internet oraz zarządzanie nimi za pośrednictwem siec

  Skup samochodów osobowych używanych - działanie, warunki zakupu auta

  Skup samochodów osobowychSkup samochodów używanych osobowych - działanie, zasady i warunki zakupu auta Sprzedaż bezpośrednia samochodu wymaga sporej ilości wolnego czasu. N

  Wirtualne biura

  Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

  Kancelarie prawne i e-sądy

  Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari