Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Księgowość w firmie

Księgowość jest jednym z najważniejszych działów w firmie, zajmuje się zarówno sprawami finansowymi jak i po trosze organizacyjnymi.

Prowadzenie księgowości w przedsiębiorstwie jest podstawowym elementem działania każdego podmiotu gospodarczego, zarówno niewielkiej firmy jak i ogromnego koncernu, również międzynarodowego. W dziale księgowym pracują oczywiście księgowi, ale również analitycy i specjaliści z zakresu finansów. Ich wspólna praca pozwala na sprawne i nowoczesne funkcjonowanie działów finansowych i księgowych w firmach.

Osoby, które zdecydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej i spełnienia swojego marzenia o założeniu własnej firmy, muszą być przygotowane na to, że prowadzenie księgowości jest niezbędne. Nikt jednak nie powiedział, że trzeba to robić samemu, bardzo dobrym i nawet rozsądnym pomysłem przy niewielkiej wiedzy ekonomicznej jest zatrudnienie profesjonalnego księgowego.

Jeśli zupełnie nie mamy pojęcia, jak wypełnia się księgi przychodów i rozchodów oraz rozlicza ewidencję podatku VAT nie ma sensu, abyśmy zajmowali się tym sami. Zatrudnienie specjalisty z zakresu księgowości wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami dla firmy, ale to inwestycja, która na pewno się opłaci. Osoba wykwalifikowana jest idealnym kandydatem na objecie tak ważnego stanowiska. W małej firmie wystarczy jeden księgowy, może to być nawet osoba zatrudniona na umowę o dzieło czy umowę zlecenie. Obecnie bardzo dobrym pomysłem jest zainwestowanie w wygodne i nowoczesne programy do prowadzenia księgowości.

Pomagają one w automatyzacji wielu procesów, przez co dział księgowy funkcjonuje sprawniej oraz polepsza się jego komunikacja z innymi pionami organizacyjnymi i administracyjnymi w firmie. Można je również oczywiście zintegrować z innymi modułami dla firm, co skutkuje powstaniem nowoczesnego systemu zarządzania przedsiębiorstwem. Wszystko działa o wiele sprawniej, pracownicy poszczególnych działów mogą się ze sobą znacznie lepiej komunikować, co pozwala nam unikać błędów oraz zwiększyć efektywność i jakość pracy.

 • www.biurorachunkowekrakow.org
 •  
  Usługi biura księgowego

  Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

  Rachunkowość firmy

  Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji

  Propozycja biura wirtualnego

  Właściciele wielu firm poszukują szybkich i nowoczesnych sposobów na pozyskanie jak największych oszczędności. Kosztuje bowiem wszystko: wynajęcie biura, urządzenie go, zatrudnienie pracowników. Jak tu jednak oszczędzić n

  Ekspansja usługi w dziedzinie przekazu informacji

  Dość trudno jest przedstawić sobie funkcjonowanie współczesnego życia pozbawionego możliwości przekazywania informacji. Teleinformatyka jest działem komunikacji, który posiada w sobie przekazywanie na różne odległości różnorakich danych za pośrednictwem poczty, radia i