Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Kursy językowe dla firmy

Kursy językowe dla firmyJako osoby dojrzałe, mające stabilną pracę, nie zawsze mamy wolny czas właściwym do powiększania znajomości z języków obcych. Należy pamiętać, że umiejętności z języków oraz w miarę biegłe porozumiewanie się w przynajmniej jednym językiem bywa bardzo korzystne zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym.

Umiejętność językowa umożliwia nam sprawne porozumiewanie się, wykonywanie druków czy tym podobnych form. Umie się także czytać dokumenty oraz książki w oryginale, łatwiej wyszukiwać dane i je stosować. Jak zwiększyć znajomość z języka obcego, łącząc to z pracą zawodową czy innymi domowymi funkcjami?

Dobrym wyjściem w tej sytuacji są szkolenia językowe dla firm. To oferta adresowana tak do niektórych pracowników, jak też całych instytucji. Menagerowie coraz chętniej kierują swoich pracowników na tego typu warsztaty, dbając o ich rozwój osobisty i polepszanie kwalifikacji. Doskonalenia z języków dla firm odpowiadają potrzebom pracowników. Można przystępować do kursów odbywających się w dzień, wieczorowych oraz niestacjonarnych. Pozwala to na dopasowanie kursu do form życia i bardzie sprawne godzenie powinności zawodowych z rodzinnymi.

Inną kwestią, zasługującą na rozpatrzenie są formy kursów. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ich do oczekiwań klientów.

Podstawową formą są kursy ogólne, kierowane z pewnością do każdego zatrudnionego, ich zadaniem jest poprawienie wiedzy ogólnej osób zatrudnionych. Tego typu formy doskonalenia ukierunkowane są na powiększenie znajomości form gramatycznych i słówek z wielu tematów. Drugim rodzajem warsztatów są warsztaty specjalne, uwzględniające słówka ze szczegółowo konkretnych tematów.

To jest świetne wyjście dla firm, gdyż wszystkie grupy z personelu można posłać na taki typ kursu, który związany jest z ich dziedziną pracy. Ciekawe są kursy dla osób zatrudnionych w dziale administracji, pracowników działu finansów czy też reklamy. Wyjątkowo lubiane są także doskonalenia z języków obcych dla kadry menagerskiej. Właściciele firm dodatkowo dowiadują się dzięki udziałowi w nich, jak należy przeprowadzać spotkania biznesowe, rozmowy z z potencjalnymi klientami czy też jak pisać dokumenty w w danym języku obcym.

Kursy językowe dla pracowników firm mają również koleją, wielką zaletę, a szczegółowo sprzyjają integracji. Dają możliwość lepszego poznania się wszystkich osób zatrudnionych, w wypadku kursów ogólnych, lub osób, pracujących w konkretnym sektorze, jeżeli wyślemy ich na szkolenia specjalne.

 
Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wyk