Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zainteresowanie życiem rodzinnym. Może dojść do wycofania się z kontaktów, zerwanie więzi z przyjaciółmi, rozwodu. Nierzadko utrata pracy kończy się depresją.

Dziś na szczęście podejmuje się różnorodne programy aktywizujące osoby pozostające bez pracy. Wspaniałym i niezwykle skutecznym lekiem na bezrobocie jest wykształcenie w sobie cech osoby przedsiębiorczej.

Podstawa przedsiębiorcza jest alternatywą dla bezrobocia, pozwala na zupełnie inne spojrzenie na swoją sytuację. Po jakimś czasie osoba bez pracy zaczyna dostrzegać zalety swojego położenia, traktuje je jako stan przejściowy i szansę na rozpoczęcie czegoś nowego. Wie, że teraz może zacząć wszystko od nowa: szukać kolejnej pracy na etacie, zarabiać jako wolny strzelec czy w końcu spełnić marzenia o własnej firmie.

Dla wielu osób utrata pracy jest dramatem, końcem świata. Tracą coś czego może i na co dzień nie lubili, ale co wyznaczało ich rytm dnia, dawało pieniądze i ostatecznie: szczęście.

Nie wolno jednak się załamywać i wpadać w depresję. Utrata pracy jest sytuacją trudną, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, ale szybkie działanie sprawi, że taka katastrofa przeistoczy się w nową szansę.

Zazwyczaj, gdy ktoś zostaje bezrobotny wpada w apatię, czuje się bezużyteczny, nie wie, co ma ze sobą zrobić. Później ustępuje to miejsca optymizmowi.

Początkowa euforia wolnym czasem jednak zanika i zaczyna znów szukać pracy. Niepowodzenia sprawiają, że powraca on do punktu wyjścia: apatii, bezradności i poczucia, że nic nie ma sensu. A jak na podobna sytuację reaguje osoba bezrobotna, ale jednocześnie przedsiębiorcza? Podchodzi do tego zupełnie inaczej.

W tym niepowodzeniu szuka dla siebie nowych szans i przede wszystkim: nie załamuje się. Cechuje ją optymizm, nie zraża się niepowodzeniami, obiera sobie cel i do niego dąży.

 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó