Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zainteresowanie życiem rodzinnym. Może dojść do wycofania się z kontaktów, zerwanie więzi z przyjaciółmi, rozwodu. Nierzadko utrata pracy kończy się depresją.

Dziś na szczęście podejmuje się różnorodne programy aktywizujące osoby pozostające bez pracy. Wspaniałym i niezwykle skutecznym lekiem na bezrobocie jest wykształcenie w sobie cech osoby przedsiębiorczej.

Podstawa przedsiębiorcza jest alternatywą dla bezrobocia, pozwala na zupełnie inne spojrzenie na swoją sytuację. Po jakimś czasie osoba bez pracy zaczyna dostrzegać zalety swojego położenia, traktuje je jako stan przejściowy i szansę na rozpoczęcie czegoś nowego. Wie, że teraz może zacząć wszystko od nowa: szukać kolejnej pracy na etacie, zarabiać jako wolny strzelec czy w końcu spełnić marzenia o własnej firmie.

Dla wielu osób utrata pracy jest dramatem, końcem świata. Tracą coś czego może i na co dzień nie lubili, ale co wyznaczało ich rytm dnia, dawało pieniądze i ostatecznie: szczęście.

Nie wolno jednak się załamywać i wpadać w depresję. Utrata pracy jest sytuacją trudną, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, ale szybkie działanie sprawi, że taka katastrofa przeistoczy się w nową szansę.

Zazwyczaj, gdy ktoś zostaje bezrobotny wpada w apatię, czuje się bezużyteczny, nie wie, co ma ze sobą zrobić. Później ustępuje to miejsca optymizmowi.

Początkowa euforia wolnym czasem jednak zanika i zaczyna znów szukać pracy. Niepowodzenia sprawiają, że powraca on do punktu wyjścia: apatii, bezradności i poczucia, że nic nie ma sensu. A jak na podobna sytuację reaguje osoba bezrobotna, ale jednocześnie przedsiębiorcza? Podchodzi do tego zupełnie inaczej.

W tym niepowodzeniu szuka dla siebie nowych szans i przede wszystkim: nie załamuje się. Cechuje ją optymizm, nie zraża się niepowodzeniami, obiera sobie cel i do niego dąży.

 
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku