Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Listy zastawne obniżą koszty kredytów hipotecznych?

Listy zastawne - kredyty hipoteczneIdą zmiany na rynku kredytów hipotecznych. Prezydent Bronisław Komorowski w ostatnich dniach swojego urzędowania podpisał ustawę dotyczącą banków hipotecznych. Po zmianach banki będą mogły w łatwiejszy sposób refinansować kredyty za pomocą listów zastawnych. Zyskają klienci banków, którzy po zmianach będą mogli liczyć na niższe i bardziej stabilne oprocentowanie kredytów hipotecznych.

Czego dotyczą zmiany?

Po wejściu w życie ustawy o bankach hipotecznych instytucje te będą mogły emitować listy zastawne. Listy zastawne to obligacje zabezpieczone kredytami hipotecznymi. Pomoże to bankom lepiej zarządzać ryzykiem. Do tej pory polskie banki miały problem z dopasowaniem struktury pasywów i aktywów. Długoterminowe kredyty były finansowane krótkoterminowymi depozytami. Listy zastawne mogą zwiększyć bezpieczeństwo banków oraz poprawić ich płynność.

PKO BP już stworzył własny bank hipoteczny, który ma rozpocząć działalność w 2016 roku. W tym okresie można spodziewać się pierwszych ofert kredytów mieszkaniowych zabezpieczonych listami zastawnymi.

Co to będzie oznaczać dla klientów banków?

Wraz z możliwością finansowania kredytów przez emisję listów zastawnych klienci banków będą mogli liczyć na stałe oprocentowanie pożyczek hipotecznych. Listy zastawne staną się swoistym wskaźnikiem, na podstawie którego będzie ustalać się oprocentowanie kredytów. Tym samym oprocentowanie przestanie być zależne od stawek WIBOR na rynku międzybankowym. Listy zastawne mogą okazać się o wiele tańszym sposobem finansowania akcji kredytowej banków.

Na czym miałoby polegać stałe oprocentowanie kredytów hipotecznych?

Kredyty hipoteczne z niezmiennym oprocentowanie to kredyty na tzw. wydłużony pierwszy okres stałej stopy procentowej. Co to oznacza w praktyce? Klient zaciągając takie zobowiązanie przez pierwsze lata spłaty kredytu (okres od 5 do 7 lat) będzie posiadał stałą ratę, niezależną od zmiany stóp procentowych. Dla wielu osób będzie to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ będą dokładnie wiedziały, jakie koszty kredytowania będą je czekać.

Vacatio legis trwać będzie do 1 stycznia 2016 roku. Pierwszych ofert kredytów hipotecznych zabezpieczonych listami zastawnymi można spodziewać się w IV kwartale 2016 roku.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie oferty-kredytow.com.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest