Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Lokata standardowa - rodzaje i oprocentowanie

Lokata standardowa - rodzaje i oprocentowanie

Lokata terminowa standardowa jest to oprocentowany rachunek oszczędnościowy, gdzie bank przez określony czas zamraża pieniądze osób zainteresowanych tą formą zarobienia. Lokaty te dzielą się na odnawialne i nieodnawialne.

Pierwszy rodzaj to takie, gdzie po zakończonym czasie trwania lokaty, następuje automatyczne rozpoczęcie kolejnej na tę samą kwotę, jednakże na warunkach obowiązujących nie w dniu jej zakładania, ale ponownego rozpoczęcia. Lokaty nieodnawialne to takie lokaty, gdzie po zakończeniu czasu jej trwania nie otwiera się automatycznie kolejna.

Warto przyjrzeć się zatem oprocentowaniu jakie oferują banki. Może być ono bowiem stałe, czyli takie, które obowiązuje niezmiennie przez cały czas trwania lokaty (kwotę odsetek można sobie wyliczyć już w dniu zakładania) lub zmienne - oprocentowanie może ulegać zmianom w skutek zaistnienia zmian określonych w umowie (np. cięcia oprocentowania na wszystkich lokatach).

Chcąc otworzyć zatem lokatę terminową na rok, w wysokości 1000 zł o stałym oprocentowaniu, przeanalizować należy sytuację w polskich bankach. Zagadnienie przedstawione zostanie na podstawie pięciu najlepszych ofert.

Okazuje się, że najlepszym pomysłem będzie otworzenie rachunku w FM Banku PBP (FM lokata PRO). Oprocentowanie omawianej lokaty wynosi 3,6%, zaś zysk 29,16 zł. Wynika z tego, że nasz kapitał po zakończeniu lokaty wynosić będzie 1029,16 zł.

Nieco innym rozwiązaniem będzie zamrożenie finansów w omawianym wyżej banku, ale na tzw. Lokacie Spinającej. Jej oprocentowanie to 3,5% i zysk 28,35 zł. Gdy upłynie czas trwania tej lokaty to otrzymamy kwotę 1028,35 zł.

Oprocentowanie 3,4% i odsetki w wysokości 27,54 zł daje Lokata Internetowa założona w Meritum Bank. Na koniec otrzymujemy zatem kwotę 1027,54 zł.

Kolejna lokata (Lokata Standardowa) również dotyczy wspomnianego powyżej banku, ale jej oprocentowanie jest już nieco niższe i wynosi 3,2 %. Zysk wynosić zatem będzie 25,92 zł. Wniosek z tego taki, że po zakończeniu trwania lokaty otrzymamy sumę 1025,92 zł. Na identycznych zasadach są: Invest - Bank (Lokata zakładana przez IBnet24 oraz E-lokata), Meritum Bank (Lokata Meritum Zysku) oraz Crédit Agricole (Lokata z Plusem)

Ostatnim omawianym przykładem jest Idea Bank i Lokata Stabilna. Jej oprocentowanie to 3,1% co daje zysk 25,11 zł. Otrzymujemy więc kwotę 1025,11 zł.

 
Lokaty strukturyzowane a lokaty overnight

Lokata strukturyzowanaProdukty strukturyzowane są rozwiązaniami oszczędnościowo-inwestycyjnymi, coraz częściej oferowanymi klientom przez banki. Lokata strukturyzowana umożliwia pomnażanie nadwyżek finansowych w dość atrakcyjny sposób. Te lokaty posiadają r

Czym jest lokata strukturyzowana?

Lokata strukturyzowanaPowszechnie uważa się, że lokata strukturyzowana to oferta bankowa, kierowana do osób szukających bezpieczeństwa dla swoich inwestycji oraz chcących uzyskać wyższe zyski niż na zwykłych lokatach.

Jak wybrać najlepszą dla nas lokatę?

Najlepsza lokataWciąż najpopularniejszą formą oszczędzania pieniędzy jest lokata bankowa. Jest to umowa zawierana pomiędzy osobą fizyczną a bankiem. Powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Jak