Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Lokaty bankowe - oprocentowanie i kwota minimalna

Wiele osób decyduje się dziś na założenie lokaty w banku. Lokaty bankowe są dziś bardzo popularne i co najważniejsze przynoszą zyski.

Oczywiście nie spodziewajmy się milionów, ponieważ lokaty bankowe to nie to samo co granie na giełdzie, czy wygrana w totka. Jednak jeśli wybierzemy odpowiednią lokatę bankową dla siebie, to możemy być pewni, że uda nam się na niej trochę zarobić.

Dlatego też warto wiedzieć na co zwracać uwagę kiedy wybieramy najlepsze lokaty bankowe dla siebie. Dziś omówimy sobie kilka czynników, które należą do jednych z ważniejszych rzeczy jeśli chodzi o te produkty bankowe.

Oprocentowanie lokat

Oprocentowanie lokat to pierwszy czynnik, na który każdy z nas powinien zwrócić uwagę przy wyborze lokat bankowych. Na pewno nie raz widzieliśmy lokaty oprocentowane na pięć, sześć czy nawet siedem procent. Jak nie trudno się domyślić, w tym wypadku lokata na siedem procent jest najbardziej korzystna. Dlatego zawsze wybierajmy lokaty, które są najwyżej oprocentowane. Wiele banków oferuje takie lokaty nowym klientom. Na pewno nie raz widzieliśmy w telewizji reklamy o lokatach bankowych głoszące hasło "Tylko teraz siedem procent na lokacie dla nowych klientów - przez cały okres trwania lokaty".

Z pewnością jest to bardzo atrakcyjna oferta, szczególnie, że zaznaczono w niej, że wysokie oprocentowanie utrzymuje się przez cały okres trwania lokaty bankowej. Musimy być świadomi, że dziś istnieją dwa rodzaje oprocentowania lokat bankowych - oprocentowanie stałe i oprocentowanie zmienne. Rodzaj oprocentowania ustala bank, dlatego zanim wybierzemy lokatę, dowiedzmy się jaki jest rodzaj jej oprocentowania. Oczywiście oba rodzaje są bardzo atrakcyjne. Najlepsza lokata o oprocentowaniu stałym daje nam pewny zysk, który możemy od razu sobie wyliczyć. Nie musimy się także martwić o sytuację panującą na rynku - niezależnie od tego czy stopy procentowe będą spadać - nasze oprocentowanie będzie takie samo. Jednak może to być także minusem, ponieważ jeśli stopy procentowe będą się utrzymywać na wysokim poziomie, to niestety nie możemy liczyć na zwiększenie oprocentowania. Dlatego też istnieje drugi rodzaj oprocentowania lokat, czyli oprocentowanie zmienne. Oprocentowanie zmienne jest uzależnione od spadku i wzrostu stóp procentowych na rynku.

Kwota minimalna

Kolejną ważną rzeczą jaką na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę mówiąc o lokatach bankowych jest kwota minimalna. Kwota minimalna określa kwotę jaką trzeba wpłacić, aby móc założyć daną lokatę. Oczywiście nie każda lokata jest objęta taką kwotą minimalną. Istnieje bardzo wiele lokat, które możemy założyć nawet ze złotówką w kieszeni. Jednak niektóre lokaty taką kwotę minimalną posiadają i może ona wynosić zarówno pięćdziesiąt złotych jak i kilka tysięcy. Jednym z rodzajów lokat, które posiadają kwotę minimalną są lokaty negocjowane. Na lokaty takie wpłaca się tylko bardzo duże kwoty, kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy, ponieważ taka kwota daje nam możliwość negocjowania warunków prowadzenia lokaty, takich jak na przykład długość jej trwania czy wysokość oprocentowania.

Źródło: http://oszczedzajbezpiecznie.pl.

 
Lokaty strukturyzowane a lokaty overnight

Lokata strukturyzowanaProdukty strukturyzowane są rozwiązaniami oszczędnościowo-inwestycyjnymi, coraz częściej oferowanymi klientom przez banki. Lokata strukturyzowana umożliwia pomnażanie nadwyżek finansowych w dość atrakcyjny sposób. Te lokaty posiadają r

Czym jest lokata strukturyzowana?

Lokata strukturyzowanaPowszechnie uważa się, że lokata strukturyzowana to oferta bankowa, kierowana do osób szukających bezpieczeństwa dla swoich inwestycji oraz chcących uzyskać wyższe zyski niż na zwykłych lokatach.