Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Lokaty inwestycyjne i lokaty nocne

Obecnie coraz więcej osób zakłada lokaty w banku? Dlaczego jest to aż tak popularne?

Z pewnością czynników jest wiele, jednym z nich jest to, iż lokaty są nie tylko bezpieczne, ale także mogą nam przynieść naprawdę spore zyski. Na pewno każdy z nas woli zarabiać, niż tylko trzymać pieniądze na koncie.

I właśnie dlatego warto założyć lokatę - możemy na niej zarobić naprawdę sporo pieniędzy. Jednak zanim założymy lokatę z pewnością powinniśmy zorientować się na temat rodzajów lokat bankowych. Dziś omówimy dwie z nich – lokatę inwestycyjną i lokatę nocną.

Lokata inwestycyjna

Zakładając lokatę inwestycyjną klient inwestuje swoje środki finansowe w giełdę papierów wartościowych. Przychód z tego wzrostu jest dzielony z bankiem, tak więc jedną część zysku otrzymuje klient, natomiast drugą bank. Zysk z takiej lokaty inwestycyjnej pochodzi z dwóch źródeł - po pierwsze z banku i po drugie z giełdy papierów wartościowych. Lokata inwestycyjna zapewnia więc pewien minimalny próg oprocentowania i dodatkowo daje klientowi możliwość znaczącego wzrostu oprocentowania, które zależy od sytuacji na giełdzie i od zmian cen instrumentów pochodnych, w jakie placówka bankowa inwestuje i część środków z naszej lokaty.

Lokata nocna

Lokata nocna to inaczej lokata zwana jako lokata overnight. Mówią krótko lokata nocna jest zakładana jednego dnia, a środki jakie zostaną na niej zgromadzone są wypłacane klientowi przez bank dnia następnego. Oprocentowanie lokaty nocnej jest różne, z pewnością wszystko zależy od umowy klienta z bankiem.

To tylko dwa rodzaje lokat jakie możemy wyszczególnić. Prócz tego warto jeszcze wspomnieć o takich rodzajach lokat jak lokata denominowana, lokata progresywna, lokata bankowa negocjowana, czy też lokata rentierska, lokata anty-podatkowa, bądź lokata terminowa. Każdy rodzaj lokaty różni się od siebie między innymi oprocentowaniem, czasem trwania czy innymi szczegółami. Jednakże wszystkie warunki na których działa dana lokata możemy omówić wraz z bankiem. Jeśli więc planujemy założyć jakąś lokatę wybierzmy się do placówki bankowej. Tam będziemy mogli spotkać się z konsultantem, który z pewnością udzieli nam szczegółowych informacji i objaśni wszystkie dla nas rzeczy. Dzięki takiej rozmowie z pewnością będziemy wiedzieć jaki rodzaj lokaty będzie dla nas najlepszy i najbardziej korzystny.

Nie bójmy się również zadawać pytań - w końcu to właśnie konsultant jest od tego, aby udzielać nam wyczerpujących i treściwych odpowiedzi.

Źródło: http://e-lokatybankowe.pl.

 
Lokaty strukturyzowane a lokaty overnight

Lokata strukturyzowanaProdukty strukturyzowane są rozwiązaniami oszczędnościowo-inwestycyjnymi, coraz częściej oferowanymi klientom przez banki. Lokata strukturyzowana umożliwia pomnażanie nadwyżek finansowych w dość atrakcyjny sposób. Te lokaty posiadają r

Czym jest lokata strukturyzowana?

Lokata strukturyzowanaPowszechnie uważa się, że lokata strukturyzowana to oferta bankowa, kierowana do osób szukających bezpieczeństwa dla swoich inwestycji oraz chcących uzyskać wyższe zyski niż na zwykłych lokatach.