Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Lokaty strukturyzowane a lokaty overnight

Lokata strukturyzowanaProdukty strukturyzowane są rozwiązaniami oszczędnościowo-inwestycyjnymi, coraz częściej oferowanymi klientom przez banki. Lokata strukturyzowana umożliwia pomnażanie nadwyżek finansowych w dość atrakcyjny sposób. Te lokaty posiadają różne aktywa bazowe, np. surowce, akcje, towary, indeksy giełdowe itd. Bank proponujący lokatę strukturyzowaną może inwestować pieniądze klienta na zasadzie podobnej do zakładu buchmacherskiego, gdyż aby na tym zyskać, obowiązkowe jest spełnienie warunku określonego w umowie produktowej.

Warunkiem zysku może być np. zmiana ceny danego produktu rolnego w określonym czasie. Kapitał, jakim klient zasilił lokatę strukturyzowaną jest zwykle bezpieczny, lecz wszystko zależy od oferty produktowej. Duża część z nich zapewnia ochronę stuprocentową kapitału w okresie zakończenia umowy. Inwestor odzyska całość wpłaconych przez siebie pieniędzy nawet wtedy, gdy produkt nie zarobi. Żeby mieć taka gwarancję, nie można jednak wypłacać środków przed zakończeniem umowy. Tego typu lokaty to interesujący sposób na inwestowanie, który będzie dobrym dodatkiem do innych metod powiększania własnego kapitału.

Lokaty overnight są skierowane przede wszystkim do przedsiębiorców i skonstruowane tak, aby zarabiały nocą, gdy kapitał firmy nie jest potrzebny. Deponowane są zazwyczaj w godzinach popołudniowych, aż do końca poranka dnia następnego. Wyjątkiem są tu dni wolne od pracy, kiedy kapitał pomnażany jest przez cały czas, aż do najbliższego dnia pracującego.

Cechy lokaty nocnej Istnieją dwa rodzaje lokat nocnych: zakładana na zlecenie, oraz automatyczna. W przypadku tej pierwszej klient sam musi za każdym razem pilnować transferu środków na saldo overnight co bywa uciążliwe, zatem jasnym jest, że popularniejsze są lokaty nocne automatyczne, w których cały proces odbywa się już bez ingerencji klienta i regulowany jest stosowną umową z bankiem odnośnie automatycznego transferu pieniędzy na konto lokaty, oraz godzin w jakich operacja ma się odbywać (zwykle od popołudnia do poranka następnego dnia).

Produkty nocne są produktami jednodniowymi i odnawialnymi w przypadku, kiedy kolejny dzień jest również dniem pracującym, natomiast w weekendy, czy podczas dni świątecznych lokatę można założyć na kilka dni i wówczas odsetki naliczane są nie tylko w nocy, ale przez cały czas aż do najbliższego dnia roboczego. Oprocentowanie Oprocentowanie lokat nocnych oscyluje na poziomie 1-2%. Jest to niewiele, ale należy wziąć pod uwagę fakt, iż naliczanie odsetek odbywa sie nocą i nie koliduje w żaden sposób z właściwym funkcjonowaniem firmy, ani nie ogranicza jej płynności finansowej.

Warto także wspomnieć o możliwości negocjowania z bankiem wysokości oprocentowania lokaty i jeśli uznamy, że proponowane stawki są niewystarczające, warto podjąć rozmowy negocjacyjne. Opłacalność lokaty nocnej Czy overnight jest opłacalne? Dla przedsiębiorców, którzy chcą pomnożyć kapitał firmy, ale nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek utratę płynności finansowej, jest to bardzo dobra opcja oszczędnościowa nawet przy tak niskim oprocentowaniu lokaty. Lepiej przecież zyskać niewiele niż nie zyskać nic.

 
Czym jest lokata strukturyzowana?

Lokata strukturyzowanaPowszechnie uważa się, że lokata strukturyzowana to oferta bankowa, kierowana do osób szukających bezpieczeństwa dla swoich inwestycji oraz chcących uzyskać wyższe zyski niż na zwykłych lokatach.

Jak wybrać najlepszą dla nas lokatę?

Najlepsza lokataWciąż najpopularniejszą formą oszczędzania pieniędzy jest lokata bankowa. Jest to umowa zawierana pomiędzy osobą fizyczną a bankiem. Powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Jak