Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Lokaty strukturyzowane a lokaty overnight

Lokata strukturyzowanaProdukty strukturyzowane są rozwiązaniami oszczędnościowo-inwestycyjnymi, coraz częściej oferowanymi klientom przez banki. Lokata strukturyzowana umożliwia pomnażanie nadwyżek finansowych w dość atrakcyjny sposób. Te lokaty posiadają różne aktywa bazowe, np. surowce, akcje, towary, indeksy giełdowe itd. Bank proponujący lokatę strukturyzowaną może inwestować pieniądze klienta na zasadzie podobnej do zakładu buchmacherskiego, gdyż aby na tym zyskać, obowiązkowe jest spełnienie warunku określonego w umowie produktowej.

Warunkiem zysku może być np. zmiana ceny danego produktu rolnego w określonym czasie. Kapitał, jakim klient zasilił lokatę strukturyzowaną jest zwykle bezpieczny, lecz wszystko zależy od oferty produktowej. Duża część z nich zapewnia ochronę stuprocentową kapitału w okresie zakończenia umowy. Inwestor odzyska całość wpłaconych przez siebie pieniędzy nawet wtedy, gdy produkt nie zarobi. Żeby mieć taka gwarancję, nie można jednak wypłacać środków przed zakończeniem umowy. Tego typu lokaty to interesujący sposób na inwestowanie, który będzie dobrym dodatkiem do innych metod powiększania własnego kapitału.

Lokaty overnight są skierowane przede wszystkim do przedsiębiorców i skonstruowane tak, aby zarabiały nocą, gdy kapitał firmy nie jest potrzebny. Deponowane są zazwyczaj w godzinach popołudniowych, aż do końca poranka dnia następnego. Wyjątkiem są tu dni wolne od pracy, kiedy kapitał pomnażany jest przez cały czas, aż do najbliższego dnia pracującego.

Cechy lokaty nocnej Istnieją dwa rodzaje lokat nocnych: zakładana na zlecenie, oraz automatyczna. W przypadku tej pierwszej klient sam musi za każdym razem pilnować transferu środków na saldo overnight co bywa uciążliwe, zatem jasnym jest, że popularniejsze są lokaty nocne automatyczne, w których cały proces odbywa się już bez ingerencji klienta i regulowany jest stosowną umową z bankiem odnośnie automatycznego transferu pieniędzy na konto lokaty, oraz godzin w jakich operacja ma się odbywać (zwykle od popołudnia do poranka następnego dnia).

Produkty nocne są produktami jednodniowymi i odnawialnymi w przypadku, kiedy kolejny dzień jest również dniem pracującym, natomiast w weekendy, czy podczas dni świątecznych lokatę można założyć na kilka dni i wówczas odsetki naliczane są nie tylko w nocy, ale przez cały czas aż do najbliższego dnia roboczego. Oprocentowanie Oprocentowanie lokat nocnych oscyluje na poziomie 1-2%. Jest to niewiele, ale należy wziąć pod uwagę fakt, iż naliczanie odsetek odbywa sie nocą i nie koliduje w żaden sposób z właściwym funkcjonowaniem firmy, ani nie ogranicza jej płynności finansowej.

Warto także wspomnieć o możliwości negocjowania z bankiem wysokości oprocentowania lokaty i jeśli uznamy, że proponowane stawki są niewystarczające, warto podjąć rozmowy negocjacyjne. Opłacalność lokaty nocnej Czy overnight jest opłacalne? Dla przedsiębiorców, którzy chcą pomnożyć kapitał firmy, ale nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek utratę płynności finansowej, jest to bardzo dobra opcja oszczędnościowa nawet przy tak niskim oprocentowaniu lokaty. Lepiej przecież zyskać niewiele niż nie zyskać nic.

 
Czym jest lokata strukturyzowana?

Lokata strukturyzowanaPowszechnie uważa się, że lokata strukturyzowana to oferta bankowa, kierowana do osób szukających bezpieczeństwa dla swoich inwestycji oraz chcących uzyskać wyższe zyski niż na zwykłych lokatach.

Jak wybrać najlepszą dla nas lokatę?

Najlepsza lokataWciąż najpopularniejszą formą oszczędzania pieniędzy jest lokata bankowa. Jest to umowa zawierana pomiędzy osobą fizyczną a bankiem. Powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Jak

Lokata standardowa - rodzaje i oprocentowanie

Lokata standardowa - rodzaje i oprocentowanie Lokata terminowa standardowa jest to oprocentowany rachunek oszczędnościowy, gdzie bank przez określony czas zamraża pieniądze osób zainteresowanych tą formą zarobienia. Lokaty te dzielą się na odnawia