Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Luksusowe gadżety reklamowe - funkcje i definicje

Raz na jakiś czas warto podarować sobie odrobinę luksusu. Drobiazg, który sobie kupimy lub szczypta luksusu niematerialnego w postaci gorącej kąpieli z wonnymi olejkami jest w stanie poprawić nam samopoczucie na dłużej, niż trwa chwila relaksu lub stan zadowolenia sprawionym sobie upominkiem.

Luksus sprawia, że dzięki niemu stajemy się we własnych oczach kimś bardzo wyjątkowym - takimi jesteśmy, często o tym zapominamy, a luksus pozwala sobie przypomnieć. Znaczenie luksusu i jego psychologiczne oddziaływanie już dawno doceniła branża reklamowa i marketingowa.

Coraz częściej marketing w poszczególnych przedsiębiorstwach skupia się na działaniach masowych i działaniach wyjątkowych - te ostatnie, kojarzone oczywiście z luksusem, skierowane są do szczególnie ważnych klientów. Jak byśmy na to nie patrzyli zabieg taki - różnicowanie i obdarowywanie wybranych klientów luksusowymi gadżetami sprawia, że jesteśmy lepiej postrzegani, zacieśniamy więzi poprzez dokonywanie pewnych niewielkich, pozytywnych emocjonalnych przeobrażeń. Działanie to jest nie bez znaczenia, w końcu dzisiejsze działania reklamowe i marketingowe aż nadto wykorzystują nasze stany emocjonalne, co więcej - potrafią nimi sterować.

Jakie gadżety są gadżetami luksusowymi?

Wyobraźmy sobie przez chwilę przedmioty kojarzące się z luksusem... część z nas na pewno odpowie, że w myślach widzi biżuterię, drogie zegarki, połyskliwe przedmioty, skórzane meble wypoczynkowe, marmury etc. Jak widać to co jest luksusem ma pewną wartość. Takie przedmioty można uznać za gadżety luksusowe - zaliczymy do nich wszystkie drogie marki, a jeśli nie chcemy obdarowywać klientów przedmiotami mimo wszystko kojarzącymi się z kimś innym? Nic straconego wystarczy sięgnąć po gadżety wykonane z materiałów kojarzących się z luksusem. Do materiałów tego typu można zaliczyć stal szlachetną, wysokogatunkowe skóry czy wręcz inne szlachetne metale. Gadżety luksusowe to przedmioty, które powinna cechować pewna wyjątkowość i, mimo wszystko, prostota. Postarajmy się tak je wybierać, by nie rujnując portfela mimo wszystko skierować w stronę obdarowywanego nimi klienta sygnał jednoznacznie wskazujący, iż uważamy tę osobę za kogoś wyjątkowego.

 
Co warto wiedzieć na temat promocji?

Promocja odgrywa ważną rolę we współczesnej gospodarce, a działaniom promocyjnym poświęca się coraz więcej uwagi. Nic w tym dziwnego - odpowiednia promocja może zdziałać cuda. To na działaniach promocyjnych opiera się współczesny marketing, to właśnie w promocję przedsiębio

Sposoby na efektywną promocję

Akcja promocyjna, w którą dziś tak ochoczo inwestują wszystkie firmy, ma przynieść przedsiębiorstwu konkretne efekty. Dobra promocja to taka promocja, dzięki której zostanie upowszechniona wiedza na temat danej firmy i jej oferty. Wszystko to ma z kolei wpłynąć pozytywnie n