Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Mądre gospodarowanie domowym budżetem

Zarządzanie pieniędzmiKierowanie domowymi pieniędzmi zdaje się być tak lakoniczne, iż każdy od razu odpowie, że jest wyśmienitym gospodarzem na własnym podwórku. Jeśli jednak pochylić się nad tym szczegółowo okazuje się, iż niestety, tylko niektórzy na pewno osiągają sukces w tej sferze. Znakomita większość ludzi całkowicie nie radzi sobie z prywatnym budżetem.

Nie mamy bladego pojęcia ile tak rzeczywiście kosztuje nas czynsz, jakie środki wydajemy na żywność, a ile środków pożytkujemy na całkiem zbyteczne rzeczy. Taka nieświadomość kosztuje zbyt wiele, aby nie zatrzymać tego ciągu niepewności. Nie mamy świadomości, jak sporo finansów kwartalnie trwonimy na własne życzenia, ale też całkowicie bezwiednie.

Właściwym jest mądrość, iż wielkie pieniądze rodzą się z oszczędzania najmniejszej złotówki. Zdobycie świadomości rzeczywistego ruchu własnych ciężko zarobionych środków wymaga analiz oraz czasu. Nie da się tego zrobić od zaraz, lub też bez namysłu, gdyż wyłącznie sumiennie zrobiony raport ma jakikolwiek sens.

Zatem na początek koniecznie jest określić zbiór, w którym dobrze jest notować każdego typu wydatki. Bez znaczenia jest to czy są one groszowe, czy opiewają na sporą sumę. To właśnie te nieduże, niepozorne sprawunki okresowo powiększają naszą prywatną dziurę budżetową.

Po upływie kwartału powinniśmy już być w stanie nie tylko dokładnie określić środki konsumpcji, ale też odnaleźć dziedziny w których można zaoszczędzić.

 
Zarabianie pieniędzy podczas studiowania

Zarabianie pieniędzy podczas studiowaniaWielu uczniów liceów jak najszybciej bardzo chce czasu skończenia swojej edukacji w szkole średniej i pójścia na uniwersytet. Nauka w szkole wyższej będzie według nich bramą do niezależności.

Finanse publiczne i prywatne

Finanse publiczneZwyczajowo, finanse dzieli się na prywatne i publiczne. Te pierwsze, to finanse gospodarstw domowych, czyli każdej rodziny. Finanse prywatne to również dochody, pozyskiwane z prowadze

Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok