Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Magazyn i fakturowanie

Moduły programów firmowych, takie jak magazyn i fakturowanie bardzo dobrze spełniają swoją rolę, gdy są zintegrowane w system zarządzania sprzedażą firmy.

Oczywistym jest, że nie w każdej firmie potrzebny jest moduł magazynowy, nie korzysta z niego biuro, szkoła czy hotel, ale w każdej firmie produkcyjnej już taka aplikacja będzie miała rację bytu. Program magazynowy zatroszczy się o sprawne działanie magazynu, będzie odpowiedzialny za jego stan i to, co aktualnie znajduje się na półkach. Pokaże nam również, jakie produkty się kończą i kiedy konieczne będzie złożenie zamówienia na nową partię materiałów czy surowców. Aplikacje magazynowe pozwalają nam na sprawowanie całkowitej kontroli nad tym, co dzieje się w magazynie.

Można sporządzać dzięki ich użyciu kompletne listy nie tylko produktów, ale również maszyn i innych urządzeń, jakie są na stanie magazynu. Dzięki takim programom od razu zauważymy, że magazyn funkcjonuje o wiele sprawniej, zamówienia dokonywane są rozsądnie, nie zauważmy tak wielu niedomówień i nadwyżek.

Z kolei program do fakturowania przyda się w każdej firmie, ponieważ wystawianie faktur jest nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Nie mniej jednak, połączenie programów do fakturowania i aplikacji magazynowych w system sprawia, że zyskujemy praktyczne i nowoczesne narzędzie, znacznie usprawniające pracę w każdym przedsiębiorstwie.

Podczas gdy program magazynowy troszczy się o sprawne funkcjonowanie hal magazynowych, oprogramowanie do fakturowania idealnie spełnia swoją rolę w dziale sprzedaży, gdzie przygotowuje się dokumenty zarówno dla klientów jak i dostawców. Dzięki użyciu takich programów do faktur, sporządzanie, wystawianie i drukowanie dokumentów sprzedaży jest o wiele łatwiejsze. Warto również wspomnieć o tym, że korzystanie z takiego pomocnika, sprawia, że unikniemy błędów w prowadzeniu dokumentacji. Nie ma również konieczności zatrudniania dodatkowej osoby - fakturzysty, gdyż obsługą programu może zająć się praktycznie każdy pracownik firmy.

Dostępne są również w wersji płatnej lub darmowej programy do faktur online.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa