Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Magazyn i fakturowanie

Moduły programów firmowych, takie jak magazyn i fakturowanie bardzo dobrze spełniają swoją rolę, gdy są zintegrowane w system zarządzania sprzedażą firmy.

Oczywistym jest, że nie w każdej firmie potrzebny jest moduł magazynowy, nie korzysta z niego biuro, szkoła czy hotel, ale w każdej firmie produkcyjnej już taka aplikacja będzie miała rację bytu. Program magazynowy zatroszczy się o sprawne działanie magazynu, będzie odpowiedzialny za jego stan i to, co aktualnie znajduje się na półkach. Pokaże nam również, jakie produkty się kończą i kiedy konieczne będzie złożenie zamówienia na nową partię materiałów czy surowców. Aplikacje magazynowe pozwalają nam na sprawowanie całkowitej kontroli nad tym, co dzieje się w magazynie.

Można sporządzać dzięki ich użyciu kompletne listy nie tylko produktów, ale również maszyn i innych urządzeń, jakie są na stanie magazynu. Dzięki takim programom od razu zauważymy, że magazyn funkcjonuje o wiele sprawniej, zamówienia dokonywane są rozsądnie, nie zauważmy tak wielu niedomówień i nadwyżek.

Z kolei program do fakturowania przyda się w każdej firmie, ponieważ wystawianie faktur jest nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Nie mniej jednak, połączenie programów do fakturowania i aplikacji magazynowych w system sprawia, że zyskujemy praktyczne i nowoczesne narzędzie, znacznie usprawniające pracę w każdym przedsiębiorstwie.

Podczas gdy program magazynowy troszczy się o sprawne funkcjonowanie hal magazynowych, oprogramowanie do fakturowania idealnie spełnia swoją rolę w dziale sprzedaży, gdzie przygotowuje się dokumenty zarówno dla klientów jak i dostawców. Dzięki użyciu takich programów do faktur, sporządzanie, wystawianie i drukowanie dokumentów sprzedaży jest o wiele łatwiejsze. Warto również wspomnieć o tym, że korzystanie z takiego pomocnika, sprawia, że unikniemy błędów w prowadzeniu dokumentacji. Nie ma również konieczności zatrudniania dodatkowej osoby - fakturzysty, gdyż obsługą programu może zająć się praktycznie każdy pracownik firmy.

Dostępne są również w wersji płatnej lub darmowej programy do faktur online.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.