Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Mała firma kluczem do wielkiego sukcesu

Marząc o własnej firmie, zazwyczaj oczami wyobraźni widzimy znakomicie prosperujące przedsiębiorstwo z wieloma filiami w różnych miastach.

Tak naprawdę jednak, aby stworzyć takie biznesowe imperium, potrzebny jest dobry początek. Zwykle jest nim niewielka firma, a nawet jednoosobowa działalność gospodarcza. Śledząc historie wielkich koncernów i znanych marek możemy sprawdzić, że wiele z nich zaczynało właśnie od niewielkiej firmy, by na przestrzeni lat stać się potężnym przedsiębiorstwem.

Jest wiele pomysłów na niewielki biznes, który z powodzeniem można rozbudować, jeśli pozwolą nam na to finanse oraz takie właśnie będą oczekiwania odbiorców. Doskonałym wyborem są firmy z branży finansowej. Można zdecydować się na założenie biura rachunkowego, agencji doradztwa finansowego czy zająć się sporządzaniem wniosków kredytowych i wniosków o dotacje unijne.

Ciekawym pomysłem na niewielki biznes jest także założenie biura tłumaczeń, wydawnictwa czy studia fotograficznego. Kolejnymi, interesującymi propozycjami są te, związane z prowadzeniem biznesu w sieci. Można zdecydować się na założenie internetowej galerii z ręcznie robioną biżuterią, własnoręcznie szytą odzieżą lub pracować jako webmaster czy copywriter, wykonując zlecenia online. Z założenia niewielkimi firmami są również na początku szkoły językowe czy szkoły nauki jazdy. W miarę upływu czasu, gdy przybywa kursantów, lektorzy oraz instruktorzy rozszerzają swoją działalność.

Jakimi metodami można z małej firmy uczynić wielki sukces?

Pierwszą z nich jest rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa, dodając nowe produkty lub usługi. Kolejny sposób obejmuje otwarcie filii w nowej lokalizacji, zarówno w tym samym jak i innym mieście. Pozwala to na zainteresowanie swoją ofertą nowych odbiorców. Wybór strategii powinien być uzależniony od aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Jeśli mamy grupę stałych klientów i chcemy zaproponować im nowe towary lub usługi, wybieramy opcję pierwszą. Jeśli zaś możemy poszczycić się ciekawą ofertą i wiemy, że zapotrzebowanie na nią się zwiększa, otwórzmy kolejny punkt firmowy.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze