Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Mała firma kluczem do wielkiego sukcesu

Marząc o własnej firmie, zazwyczaj oczami wyobraźni widzimy znakomicie prosperujące przedsiębiorstwo z wieloma filiami w różnych miastach.

Tak naprawdę jednak, aby stworzyć takie biznesowe imperium, potrzebny jest dobry początek. Zwykle jest nim niewielka firma, a nawet jednoosobowa działalność gospodarcza. Śledząc historie wielkich koncernów i znanych marek możemy sprawdzić, że wiele z nich zaczynało właśnie od niewielkiej firmy, by na przestrzeni lat stać się potężnym przedsiębiorstwem.

Jest wiele pomysłów na niewielki biznes, który z powodzeniem można rozbudować, jeśli pozwolą nam na to finanse oraz takie właśnie będą oczekiwania odbiorców. Doskonałym wyborem są firmy z branży finansowej. Można zdecydować się na założenie biura rachunkowego, agencji doradztwa finansowego czy zająć się sporządzaniem wniosków kredytowych i wniosków o dotacje unijne.

Ciekawym pomysłem na niewielki biznes jest także założenie biura tłumaczeń, wydawnictwa czy studia fotograficznego. Kolejnymi, interesującymi propozycjami są te, związane z prowadzeniem biznesu w sieci. Można zdecydować się na założenie internetowej galerii z ręcznie robioną biżuterią, własnoręcznie szytą odzieżą lub pracować jako webmaster czy copywriter, wykonując zlecenia online. Z założenia niewielkimi firmami są również na początku szkoły językowe czy szkoły nauki jazdy. W miarę upływu czasu, gdy przybywa kursantów, lektorzy oraz instruktorzy rozszerzają swoją działalność.

Jakimi metodami można z małej firmy uczynić wielki sukces?

Pierwszą z nich jest rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa, dodając nowe produkty lub usługi. Kolejny sposób obejmuje otwarcie filii w nowej lokalizacji, zarówno w tym samym jak i innym mieście. Pozwala to na zainteresowanie swoją ofertą nowych odbiorców. Wybór strategii powinien być uzależniony od aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Jeśli mamy grupę stałych klientów i chcemy zaproponować im nowe towary lub usługi, wybieramy opcję pierwszą. Jeśli zaś możemy poszczycić się ciekawą ofertą i wiemy, że zapotrzebowanie na nią się zwiększa, otwórzmy kolejny punkt firmowy.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds