Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Mała firma kluczem do wielkiego sukcesu

Marząc o własnej firmie, zazwyczaj oczami wyobraźni widzimy znakomicie prosperujące przedsiębiorstwo z wieloma filiami w różnych miastach.

Tak naprawdę jednak, aby stworzyć takie biznesowe imperium, potrzebny jest dobry początek. Zwykle jest nim niewielka firma, a nawet jednoosobowa działalność gospodarcza. Śledząc historie wielkich koncernów i znanych marek możemy sprawdzić, że wiele z nich zaczynało właśnie od niewielkiej firmy, by na przestrzeni lat stać się potężnym przedsiębiorstwem.

Jest wiele pomysłów na niewielki biznes, który z powodzeniem można rozbudować, jeśli pozwolą nam na to finanse oraz takie właśnie będą oczekiwania odbiorców. Doskonałym wyborem są firmy z branży finansowej. Można zdecydować się na założenie biura rachunkowego, agencji doradztwa finansowego czy zająć się sporządzaniem wniosków kredytowych i wniosków o dotacje unijne.

Ciekawym pomysłem na niewielki biznes jest także założenie biura tłumaczeń, wydawnictwa czy studia fotograficznego. Kolejnymi, interesującymi propozycjami są te, związane z prowadzeniem biznesu w sieci. Można zdecydować się na założenie internetowej galerii z ręcznie robioną biżuterią, własnoręcznie szytą odzieżą lub pracować jako webmaster czy copywriter, wykonując zlecenia online. Z założenia niewielkimi firmami są również na początku szkoły językowe czy szkoły nauki jazdy. W miarę upływu czasu, gdy przybywa kursantów, lektorzy oraz instruktorzy rozszerzają swoją działalność.

Jakimi metodami można z małej firmy uczynić wielki sukces?

Pierwszą z nich jest rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa, dodając nowe produkty lub usługi. Kolejny sposób obejmuje otwarcie filii w nowej lokalizacji, zarówno w tym samym jak i innym mieście. Pozwala to na zainteresowanie swoją ofertą nowych odbiorców. Wybór strategii powinien być uzależniony od aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Jeśli mamy grupę stałych klientów i chcemy zaproponować im nowe towary lub usługi, wybieramy opcję pierwszą. Jeśli zaś możemy poszczycić się ciekawą ofertą i wiemy, że zapotrzebowanie na nią się zwiększa, otwórzmy kolejny punkt firmowy.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds