Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Mowa ciała

Określenia takie jak mowa ciała, język ciała czy komunikacja niewerbalna na dobre zadomowiły się w naszym języku.

Pojęcia te, stosowane zamiennie, oznaczają w gruncie rzeczy to samo i dotyczą wszelkich sposobów, które wykorzystywane są do porozumiewania z innymi ludźmi. Wszystkie, oprócz języka. Na komunikację niewerbalną składają się takie elementy jak kontakt wzrokowy, mimika, gesty dłoni, postawy ciała.

Ważne są tu również takie rzeczy jak wygląd zewnętrzny: sposób ubierania się, sposób czesania. Języka ciała nie można tak naprawdę do końca rozszyfrować.

Można jedynie spróbować go zrozumieć, trochę lepiej poznać. Nie jest prawdziwe powiedzenie głoszące, że znając zasady rządzące mową ciała można „czytać w drugim człowieku jak w otwartej książce”. Owszem, można wyczuć na podstawie gestów drugiej osoby, czy jest z nami szczera czy nie, czy nas lubi czy jest na nas zła, jednak zawsze będą to tylko nasze odczucia.

Nie wystarczy przeczytać paru książek na temat komunikacji niewerbalnej, aby rozgryźć drugiego człowieka. Pamiętajmy, że mową ciała można zręcznie manipulować i wykorzystywać ją do różnych celów. Niemniej jednak mowa ciała ogrywa istotną rolę w naszym życiu codziennym i jest ważnym elementem komunikacji międzyludzkiej.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn