Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Mowa ciała

Określenia takie jak mowa ciała, język ciała czy komunikacja niewerbalna na dobre zadomowiły się w naszym języku.

Pojęcia te, stosowane zamiennie, oznaczają w gruncie rzeczy to samo i dotyczą wszelkich sposobów, które wykorzystywane są do porozumiewania z innymi ludźmi. Wszystkie, oprócz języka. Na komunikację niewerbalną składają się takie elementy jak kontakt wzrokowy, mimika, gesty dłoni, postawy ciała.

Ważne są tu również takie rzeczy jak wygląd zewnętrzny: sposób ubierania się, sposób czesania. Języka ciała nie można tak naprawdę do końca rozszyfrować.

Można jedynie spróbować go zrozumieć, trochę lepiej poznać. Nie jest prawdziwe powiedzenie głoszące, że znając zasady rządzące mową ciała można „czytać w drugim człowieku jak w otwartej książce”. Owszem, można wyczuć na podstawie gestów drugiej osoby, czy jest z nami szczera czy nie, czy nas lubi czy jest na nas zła, jednak zawsze będą to tylko nasze odczucia.

Nie wystarczy przeczytać paru książek na temat komunikacji niewerbalnej, aby rozgryźć drugiego człowieka. Pamiętajmy, że mową ciała można zręcznie manipulować i wykorzystywać ją do różnych celów. Niemniej jednak mowa ciała ogrywa istotną rolę w naszym życiu codziennym i jest ważnym elementem komunikacji międzyludzkiej.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są