Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Możliwości turystyki aktywnej

Turystyka aktywnaDosłownie każdy człowiek znajdzie dla siebie szereg atrakcyjnych sposobów na aktywne wykorzystanie swojego wolnego czasu. Zdecydowanie warto pomyśleć o tym, bowiem można wtedy bardzo dobrze zadbać o swoje zdrowie lub tężyznę fizyczną, a dodatkowo może to po prostu być rewelacyjna przygoda.

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych form na aktywny wypoczynek są wyjazdy rowerowe i spływy kajakowe, które bez wątpienia będą świetną możliwością dla wszystkich fascynatów wypoczynku w ruchu. Posiadają one obecnie zwiększające się grono miłośników na terenie naszego kraju.

Jest to bardzo istotne, bo wypoczynek ten zgoła nie jest przeznaczony dla samotników. Jeśli chcemy w stu procentach odkryć wszystkie doskonałe cechy, które ma on do zaoferowania, to będziemy musieli korzystać z jego możliwości w gronie innych osób. Same akcesoria do tego przeznaczone nie nie są kosztowne, dzięki czemu właściwie każdy na pewno może skorzystać z takiego typu wypraw.

Śmiało możemy stwierdzić, że takie formy odpoczynku trzeba dodać do zdecydowanie najciekawszych możliwości dla kogoś, kto tylko pragnie w atrakcyjny lub aktywny sposób wykorzystać swój wolny czas. Jak najbardziej należy przyjrzeć się im nieco bliżej, bo ich zalety są szeroko-obszarowe.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn