Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Możliwości zakupu auta osobowego

Zakup auta osobowegoCzasem spotykamy się wyborem, czy jest korzystnie brać pożyczkę na realizację kupna samochodu, ponieważ w obecnej dobie samochód staje się konieczny do normalnego życia.

Z przyczyny braku pracy zwłaszcza miastach szukamy zajęcia w miejscach oddalonych o kilkadziesiąt km. Z tej przyczyny samochód może być potrzebny, gdyż nie co dzień busy miewają połączenie z potrzebnym miejscem i o odpowiedniej porze.

Realizacja kupna auta osobowego to o sporej wartości wydatek i niewielu stać na jego zakup z z własnych środków. Jak zawsze oferty bankowe przychodzą do nas z rozwiązaniem ww. kłopotu i oferują pożyczkę na kupienie samochodu. Podobnie jak w ofercie każdego innego kredytu, aby uzyskać pożyczkę na auto należy spełnić dużo wymogów.

Ponad wszystko trzeba mieć stałą pracę, ponieważ na powyższej podstawie bank określi naszą możliwość kredytową i oszacuje jak duży kredyt jest w stanie udzielić. To co najważniejsze zawsze to my sami powinniśmy dokonać analizy czy stać nas na oddanie pożyczki. Naczelnym aspektem jest fakt, który pojazd chcemy zakupić, ponieważ w czasie gdy będziemy oddawać dług koszt pojazdu może bardzo spaść.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą też wziąć samochód w leasing, co jest bardzo często mniej biurokratyczne niż pobranie pożyczki na auto.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint