Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Na ratunek - dotacja z Unii Europejskiej!

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Kredyt lub pożyczka? Nie! Zapytasz dlaczego? Nie ma się co oszukiwać. Kredyt prędzej czy później będziesz musiał spłacić (pomijam fakt naliczanych odsetek). Jesteś świadomy tego, że na początku prowadzenia działalności, Twoja firma będzie pochłaniała ogromne sumy pieniędzy? Nowa firma musi zadbać o każdy szczegół, a przede wszystkim o reklamę, co wiąże się z niewyobrażalnie wysokimi kosztami.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Potrzebujesz rozwiązania, które pomoże Ci założyć działalność gospodarczą wtedy, gdy nie masz na to funduszy? Słyszałeś może o dofinansowaniu z Unii Europejskiej? Środki pieniężne z tego tytułu są przekazywane krajom, w których wystąpił problem słabej sytuacji gospodarczej, przy dużym potencjale rozwojowym społeczeństwa. Procedura ubiegania się o dotacje, tak jak wszystkie inne tego typu działania, zostały określone dokładnym regulaminem, do którego muszą dostosować się wszystkie osoby chcące pozyskać pieniądze z Unii.

Masz interesujący pomysł na biznes i chciałbyś, aby został on zrealizowany w oparciu o innowacyjne i nowoczesne rozwiązania? W takim razie musisz bliżej zapoznać się z założeniami Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, który jako godny następca Innowacyjnej Gospodarki będzie miał za zadanie podnieść jakość badań naukowych, wesprzeć przedsiębiorców w obszarze innowacyjności i działalności badawczo rozwojowej, ale również zwiększyć stopień komercjalizacji i umiędzynarodowienia badań naukowych. Nie da się jednak ukryć, że najważniejszą zmianą, jaką przewiduje PO IR będzie opracowanie tzw. inteligentnych specjalizacji, a więc kierowanie dofinansowania na obszary mające największy potencjał rozwojowy.

Wniosek o dofinansowanie

Pomysł już jest? Teraz czas, aby zająć się opracowaniem, a następnie złożeniem odpowiedniego wniosku o dofinansowanie. W wielu przypadkach na tym etapie pojawia się problem, ponieważ większość przedsiębiorców nie posiada doświadczenia w wypełnianiu tego typu dokumentów, stąd częste błędy, które automatycznie dyskwalifikują interesanta. Wszyscy przedsiębiorcy składający podanie o wsparcie finansowe, nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie poprawnie sporządzony i złożony w wyznaczonym terminie wniosek daje im szanse na otrzymanie pieniędzy.

Prowadzisz już firmę i chciałbyś, aby w końcu zaczęła się rozwijać? Planujesz, aby zaczęła ona zdobywać nowe rynki? Masz pomysł na rozwój, ale brakuje Ci pieniędzy na ich realizację? Dla Ciebie także mam rozwiązanie. W takiej sytuacji masz ogromne szanse na uzyskanie dofinansowania z UE, gdyż nowa perspektywa finansowa 2014­2020 przewiduje dla Polski wsparcie w kwocie ok. 83 mld euro, które mają zostać przydzielone małym i średnim przedsiębiorstwom oraz instytutom naukowym na przeprowadzenie badań i upublicznienie ich wyników.

Otrzymanie dotacji z Unii Europejskiej daje możliwość rozwoju firmy i realizacji innowacyjnych pomysłów, które dzięki wsparciu finansowemu mogłyby zostać zrealizowane. Mimo trudności w postaci sporządzenia i złożenia wniosku - trzeba próbować, bo naprawdę warto!

 
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku