Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Na ratunek - dotacja z Unii Europejskiej!

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Kredyt lub pożyczka? Nie! Zapytasz dlaczego? Nie ma się co oszukiwać. Kredyt prędzej czy później będziesz musiał spłacić (pomijam fakt naliczanych odsetek). Jesteś świadomy tego, że na początku prowadzenia działalności, Twoja firma będzie pochłaniała ogromne sumy pieniędzy? Nowa firma musi zadbać o każdy szczegół, a przede wszystkim o reklamę, co wiąże się z niewyobrażalnie wysokimi kosztami.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Potrzebujesz rozwiązania, które pomoże Ci założyć działalność gospodarczą wtedy, gdy nie masz na to funduszy? Słyszałeś może o dofinansowaniu z Unii Europejskiej? Środki pieniężne z tego tytułu są przekazywane krajom, w których wystąpił problem słabej sytuacji gospodarczej, przy dużym potencjale rozwojowym społeczeństwa. Procedura ubiegania się o dotacje, tak jak wszystkie inne tego typu działania, zostały określone dokładnym regulaminem, do którego muszą dostosować się wszystkie osoby chcące pozyskać pieniądze z Unii.

Masz interesujący pomysł na biznes i chciałbyś, aby został on zrealizowany w oparciu o innowacyjne i nowoczesne rozwiązania? W takim razie musisz bliżej zapoznać się z założeniami Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, który jako godny następca Innowacyjnej Gospodarki będzie miał za zadanie podnieść jakość badań naukowych, wesprzeć przedsiębiorców w obszarze innowacyjności i działalności badawczo rozwojowej, ale również zwiększyć stopień komercjalizacji i umiędzynarodowienia badań naukowych. Nie da się jednak ukryć, że najważniejszą zmianą, jaką przewiduje PO IR będzie opracowanie tzw. inteligentnych specjalizacji, a więc kierowanie dofinansowania na obszary mające największy potencjał rozwojowy.

Wniosek o dofinansowanie

Pomysł już jest? Teraz czas, aby zająć się opracowaniem, a następnie złożeniem odpowiedniego wniosku o dofinansowanie. W wielu przypadkach na tym etapie pojawia się problem, ponieważ większość przedsiębiorców nie posiada doświadczenia w wypełnianiu tego typu dokumentów, stąd częste błędy, które automatycznie dyskwalifikują interesanta. Wszyscy przedsiębiorcy składający podanie o wsparcie finansowe, nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie poprawnie sporządzony i złożony w wyznaczonym terminie wniosek daje im szanse na otrzymanie pieniędzy.

Prowadzisz już firmę i chciałbyś, aby w końcu zaczęła się rozwijać? Planujesz, aby zaczęła ona zdobywać nowe rynki? Masz pomysł na rozwój, ale brakuje Ci pieniędzy na ich realizację? Dla Ciebie także mam rozwiązanie. W takiej sytuacji masz ogromne szanse na uzyskanie dofinansowania z UE, gdyż nowa perspektywa finansowa 2014­2020 przewiduje dla Polski wsparcie w kwocie ok. 83 mld euro, które mają zostać przydzielone małym i średnim przedsiębiorstwom oraz instytutom naukowym na przeprowadzenie badań i upublicznienie ich wyników.

Otrzymanie dotacji z Unii Europejskiej daje możliwość rozwoju firmy i realizacji innowacyjnych pomysłów, które dzięki wsparciu finansowemu mogłyby zostać zrealizowane. Mimo trudności w postaci sporządzenia i złożenia wniosku - trzeba próbować, bo naprawdę warto!

 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó