Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Na ratunek - dotacja z Unii Europejskiej!

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Kredyt lub pożyczka? Nie! Zapytasz dlaczego? Nie ma się co oszukiwać. Kredyt prędzej czy później będziesz musiał spłacić (pomijam fakt naliczanych odsetek). Jesteś świadomy tego, że na początku prowadzenia działalności, Twoja firma będzie pochłaniała ogromne sumy pieniędzy? Nowa firma musi zadbać o każdy szczegół, a przede wszystkim o reklamę, co wiąże się z niewyobrażalnie wysokimi kosztami.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Potrzebujesz rozwiązania, które pomoże Ci założyć działalność gospodarczą wtedy, gdy nie masz na to funduszy? Słyszałeś może o dofinansowaniu z Unii Europejskiej? Środki pieniężne z tego tytułu są przekazywane krajom, w których wystąpił problem słabej sytuacji gospodarczej, przy dużym potencjale rozwojowym społeczeństwa. Procedura ubiegania się o dotacje, tak jak wszystkie inne tego typu działania, zostały określone dokładnym regulaminem, do którego muszą dostosować się wszystkie osoby chcące pozyskać pieniądze z Unii.

Masz interesujący pomysł na biznes i chciałbyś, aby został on zrealizowany w oparciu o innowacyjne i nowoczesne rozwiązania? W takim razie musisz bliżej zapoznać się z założeniami Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, który jako godny następca Innowacyjnej Gospodarki będzie miał za zadanie podnieść jakość badań naukowych, wesprzeć przedsiębiorców w obszarze innowacyjności i działalności badawczo rozwojowej, ale również zwiększyć stopień komercjalizacji i umiędzynarodowienia badań naukowych. Nie da się jednak ukryć, że najważniejszą zmianą, jaką przewiduje PO IR będzie opracowanie tzw. inteligentnych specjalizacji, a więc kierowanie dofinansowania na obszary mające największy potencjał rozwojowy.

Wniosek o dofinansowanie

Pomysł już jest? Teraz czas, aby zająć się opracowaniem, a następnie złożeniem odpowiedniego wniosku o dofinansowanie. W wielu przypadkach na tym etapie pojawia się problem, ponieważ większość przedsiębiorców nie posiada doświadczenia w wypełnianiu tego typu dokumentów, stąd częste błędy, które automatycznie dyskwalifikują interesanta. Wszyscy przedsiębiorcy składający podanie o wsparcie finansowe, nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie poprawnie sporządzony i złożony w wyznaczonym terminie wniosek daje im szanse na otrzymanie pieniędzy.

Prowadzisz już firmę i chciałbyś, aby w końcu zaczęła się rozwijać? Planujesz, aby zaczęła ona zdobywać nowe rynki? Masz pomysł na rozwój, ale brakuje Ci pieniędzy na ich realizację? Dla Ciebie także mam rozwiązanie. W takiej sytuacji masz ogromne szanse na uzyskanie dofinansowania z UE, gdyż nowa perspektywa finansowa 2014­2020 przewiduje dla Polski wsparcie w kwocie ok. 83 mld euro, które mają zostać przydzielone małym i średnim przedsiębiorstwom oraz instytutom naukowym na przeprowadzenie badań i upublicznienie ich wyników.

Otrzymanie dotacji z Unii Europejskiej daje możliwość rozwoju firmy i realizacji innowacyjnych pomysłów, które dzięki wsparciu finansowemu mogłyby zostać zrealizowane. Mimo trudności w postaci sporządzenia i złożenia wniosku - trzeba próbować, bo naprawdę warto!

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint