Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w zasięgu ręki

Oprocentowanie i prowizja to nie wszystko - by wybrać ten najlepszy kredyt hipoteczny, trzeba zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów. Dowiedz się, jakich.

Chcesz najlepiej wybrać i otrzymać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny? Ze względu na różnorodność kosztów, jakie wiążą się z tego rodzaju zobowiązaniem - m.in. opłaty za wycenę nieruchomości czy prowizję za wcześniejszą spłatę - oraz mnogością ofert przygotowywanych przez szereg kredytodawców, funkcjonujących na polskim rynku bankowym, dokonanie właściwego wyboru może wydawać się zadaniem niezwykle trudnym.

Najważniejsze szczegóły oferty

Problemy pojawiają się już na samym starcie, w momencie decyzji o tym, jakie kredyty chcemy zestawić - promocyjne czy standardowe, z ratami równymi czy malejącymi? Odpowiedź na pierwszą część pytania oczywista wydaje się tylko pozornie. Często bowiem zdarza się, że promocyjne warunki spłaty, jak choćby dotyczące obniżonej marży, obowiązywać będą tylko w okresie np. pierwszych trzech lat od zaciągnięcia kredytu, a czymże są 3 lata w porównaniu do całego, często 30-letniego czasu spłaty?

Chwytliwe promocje

W grę wchodzą również inne promocje, takie jak zerowa prowizja za udzielenie finansowania, ale i ona często jest tylko chwytem marketingowym, bo potencjalną stratę w zyskach kredytodawca może rekompensować sobie np. podniesieniem prowizji za wcześniejszą spłatę długu lub - co dzieje się częściej - zobowiązaniem kredytobiorcy do korzystania z innych, kosztownych produktów finansowych. Może to być przykładowo rachunek osobisty z wymaganiem przelewania na nie wynagrodzenia, obowiązek korzystania z karty kredytowej lub wieloletniego programu systematycznego oszczędzania, które wiąże się z inwestowaniem w fundusze, a więc z ryzykiem straty tak skrupulatnie odkładanego co miesiąc kapitału. Jeśli kredytobiorca nie będzie wywiązywał się z warunków takiej umowy pakietowej, może grozić mu przywrócenie warunków posiadanego już kredytu hipotecznego do standardowych, jakie obowiązywały w dniu podpisania umowy. Te z kolei mogły być dużo mniej korzystne w porównaniu do dziesiątek innych ofert pozostałych banków.

Podejmowanie decyzji kredytowej w oparciu jedynie o podsumowanie kosztów obsługi samego kredytu mieszkaniowego, podczas jest on częścią oferty promocyjnej, obwarowanej licznymi "gwiazdkami", może doprowadzić do dokonania niekoniecznie trafnego wyboru.

Źródło: www.ehipoteka.com.pl.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest