Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Nauka języka angielskiego

Nauka języka angielskiego jest nie tylko modna, ale również bardzo przyszłościowa.

Skoro dziś język angielski jest już tak bardzo popularny, możemy tylko domyślać się, jak będzie to wyglądało za kilka czy kilkanaście lat. Dzieci uczą się angielskiego już od przedszkola, ich młode, chłonne umysły bardzo szybko przyswajają obcojęzyczne słówka i zwroty.

W szkole edukacja nastawiona jest również na przyswajanie reguł gramatycznych. Młody człowiek uczy się, jak poprawnie tworzyć zdania, zadawać pytania oraz opowiadać o sobie czy mówić na zadany temat. W starszych klasach wprowadza się również naukę konwersacji. Dzieci rozmawiają między sobą lub prowadzą dialog z nauczycielem. Bardzo ciekawym i jednocześnie rozwijającym elementem jest zaproszenie na lekcję obcokrajowca, rodowitego użytkownika języka angielskiego. Dzięki temu dzieci i młodzież mogą sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Na studiach również jest czas na naukę języków obcych w postaci obowiązkowych lektoratów, przewidzianych w programie. Najczęściej student może wybrać sobie język, jakiego chce się uczyć. Bardzo często żacy decydują się jednak na angielski, który określają jako przyszłościowy i dający dobre perspektywy. Na kierunkach, na których obowiązkowe są dwa lektoraty z języka obcego, tym obowiązkowym jest zazwyczaj właśnie język angielski. Studenci nie poprzestają jednak na zajęciach w murach uczelni i chętnie wybierają się na dodatkowego kursy językowe, w ramach swoich możliwości finansowych.

Takie kursy dla studentów są doskonałą okazją do poznania nowych ludzi i wzbogacenia swojej wiedzy. Podobnie jest już po zakończeniu edukacji. Kursy dla dorosłych są dziś bardzo modne. Szkoły językowe organizują kursy wieczorowe, weekendowe oraz udzielają lekcji indywidualnych. Wiele firm organizuje nawet szkolenia w firmie, dla swoich pracowników. Dbanie o podnoszenie kompetencji jest jednak nie tylko modne, ale przede wszystkim rozwojowe. W wieku przypadkach na takie pracownicze kursy angielskiego można uzyskać dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint