Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań.

Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz korzystanie z innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Kancelarie prawne stają się obecnie firmami nowoczesnymi, prestiżowymi, zatrudniającymi jedynie rokujących oraz kompetentnych specjalistów. Usługi kancelarii prawnych obejmują dziś kompleksowe doradztwo w sprawach związanych z szeroko pojętym prawem: karnym, cywilnym, gospodarczym, rodzinnym oraz prawem pracy.

Coraz większa ilość tego typu firm specjalizuje się w rozwiązywaniu kwestii spornych w zakładach pracy, miedzy innymi pośredniczeniem w sporach między pracownikami lub między pracownikiem i jego przełożonym. Często są proszeni również o mediowanie w sporach między pracodawcą oraz związkami zawodowymi.

W kancelariach prawnych są więc zatrudniani specjaliści zajmujący się różnego rodzaju sprawami. To doskonała szansa dla młodych, ambitnych absolwentów prawa. Na pewno w każdej kancelarii znajdą eksperta, który zajmuje się dziedziną, jaka najbardziej ich interesuje. Rynek prawniczy ma dla studentów prawa jeszcze jedną możliwość zdobycia wiedzy oraz umiejętności potrzebnych w pracy. Są to Mianowice praktyki w e-sądzie, nowoczesnej instytucji, jaka działa obecnie w Lublinie. E-sąd powstał tam w styczniu 2010 roku i od tej pory codziennie zajmuje się dziesiątkiem spraw rozpatrywanych w oparciu o elektroniczne postępowanie upominawcze.

Od dnia rozpoczęcia działalności do e-sądu spłynęło blisko cztery miliony pozwów i ta liczba z roku na rok systematycznie się zwiększa. To wspaniałe miejsce na odbycie praktyk na studiach prawniczych. Młody człowiek nie tylko nie będzie narzekał na brak pracy, ponieważ w e-sądzie spraw jest naprawdę sporo, ale jednocześnie będzie miał okazję poznać nowoczesne sposoby na rozstrzyganie spraw. Eksperci prognozują, że e-sady to nasza przyszłość. Warto więc, aby młodzi prawnicy byli na bieżąco ze wszelkimi nowinkami.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są