Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Nowoczesny transport

W proces transportu zaangażowani są różnorodni eksperci i specjaliści, zajmujący się jego sprawnym organizowaniem oraz nadzorowaniem czynności. Wiele osób zajmuje się planowaniem procesu logistycznego. Są to osoby z doświadczeniem i wiedzą z zakresu nowoczesnego projektowania procesu transportu.

Poosiadają wiedzę zarówno o samym procesie jak i różnych jego rodzajach, z jakimi akurat mają do czynienia. Najczęściej są to specjaliści po studiach z zakresu transportu, logistyki czy zarządzania transportem. Przydatna okazuje się również wiedza, zdobyta w trakcie podyplomowych studiów z zakresu psychologii transportu.

Wielu specjalistów jest zatrudnionych przy działaniach, zmierzających do realnego transportowania produktów. Są to między innymi magazynierzy czy kierowcy. Ich zadaniem jest sprawne ładowanie i rozładowywanie towarów oraz kierowanie flotą samochodową. Magazynierzy powinni cechować się sumiennością oraz rzetelnością. W tej profesji przyda się także posiadanie uprawień operatora wózka widłowego. Od kierowców wymaga się odpowiedzialności, cierpliwości oraz terminowości. Ich zadaniem jest wydajna praca oraz dbanie o bezpieczeństwo, zarówno swoje jak i powierzonych im produktów.

Kierowca w wielu przypadkach powinien posiadać uprawnienia do prowadzenia określonych maszyn, na przykład samochodów dostawczych, chłodnic czy cystern do przewożenia paliwa. Wielu specjalistów zatrudnionych jest również przy konkretnym rodzaju transportu. Ich zadaniem jest wspieranie całego procesu jak również służenie wiedzą i kompetencjami. Wiele uwagi wymaga transport żywności, który związany jest z koniecznością spełnienia określonych wymagań, stawianych przez Unię Europejską. Przyda się więc doświadczenie i pomoc osób, które doskonale wiedzą, jak organizować transport produktów spożywczych. Przydatne okazuje się wsparcie ekspertów z zakresu organizowania transportu żywności, inżynierów żywności czy ekspertów z zakresu żywienia. Dzięki zatrudnieniu specjalistów, transport będzie przebiegał sprawnie i bezproblemowo.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI