Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Oferta adresu i biura wirtualnego

Nowoczesna oferta wirtualnego biura jest coraz bardziej atrakcyjna dla przedsiębiorców. Pozwala na nowoczesne prowadzenie firmy, również w domu, ale jednocześnie na zachowanie odrębności życia prywatnego od służbowego.

To bardzo wygodne, ponieważ tylko przedsiębiorcy wiedzą, jak meczące może być znajdowanie w skrzynce prywatnej dokumentów firmy oraz odbieranie telefonu od klienta z myślą, że dzwoni ktoś znajomy.

Dzięki usłudze wirtualnego biura otrzymujemy dedykowany numer telefonu, a listy przychodzą na inny adres. I to właśnie kolejna zaleta tej usługi: nowoczesny adres dla firmy, zlokalizowany w znanym, biznesowym centrum jednego z dużych, polskich miast, np. biuro wirtualne Warszawa. Na ten adres możemy zarejestrować firmę, jest to oficjalne miejsce jej działalności, mimo iż przedsiębiorstwo możemy prowadzić praktycznie z każdego miejsca, również z własnego domu.

Taki adres, jaki otrzymamy w usłudze wirtualnego biura możemy oczywiście umieszczać na wszelkich dokumentach firmowych oraz gadżetach reklamowych dla klientów. To tam kierowane są wszelkie listy czy telefony, wykwalifikowana sekretarka obiera naszą korespondencję i telefony, my nie musimy się o nic martwić. Przychodzącą korespondencję można oczywiście przekazać właścicielowi firmy w sposób, w jaki sobie tego zażyczy. Można przekazać ją Pocztą Polską, Kurierem, faksem czy zeskanowane, za pomocą poczty elektronicznej. To jednak nadal nie wszystko, co ma nam do zaoferowania usługa wirtualnego biura.

Oszczędzamy pieniądze, które przeznaczylibyśmy na wynajęcie i wyposażenie pomieszczeń, biurowych, ale czasem przecież zdarza się tak, że potrzebujemy miejsca na spotkanie z klientem. W dzisiejszych czasach to nie problem. Możemy bowiem skorzystać z możliwości wynajmu sal na spotkania czy konferencje z pełnym zapleczem technicznym. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ płacimy za salę tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest ona nam potrzebna i gdy ja wykorzystujemy. Pozwala nam to na pozyskanie dodatkowych oszczędności w stosunku do sytuacji, gdy za wynajem sal płacilibyśmy cały czas.

 
Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji