Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Oferta banków

Zakres usług bankowych obejmuje większość operacji finansowych związanych z środkami przechowywanymi na koncie. W trybie online możliwe jest więc przede wszystkim przesyłanie zleceń płatniczych, na przykład przelewu z jednego konta na inne.

Równie istotne są jednak możliwości dotyczące uzyskiwania informacji, które aktualnie najbardziej nas interesują, lub które są nam po prostu potrzebne. Chodzi tu na przykład o dane na temat stanu środków pieniężnych oraz operacji wykonywanych obecnie i w przeszłości. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów zawsze możemy więc wrócić do tego, co było", aby jeszcze raz skontrolować przebieg wszystkich przeprowadzonych transakcji.

Ponieważ do łączenia się z bankiem i przekazywania określonych poleceń związanych z posiadanymi środkami na koncie z reguły używane jest odpowiednie oprogramowanie finansowe, w wielu przypadkach istnieje także możliwość korzystania z baz danych obsługiwanych przez dane narzędzie (dotyczy to oczywiście tych systemów bankowych, które wymagają specjalnego oprogramowania finansowego zainstalowanego w komputerze klienta - w przeciwieństwie do systemów kont elektronicznych obsługiwanych za pośrednictwem WWW). Tym samym możliwe staje się automatyczne wczytywanie zleceń wypełnionych, tworzenie wszelkiego typu raportów, selekcjonowanie informacji i wydruków, sortowanie danych według wybranych kryteriów, na przykład kwoty przekazu, daty księgowania itd.

Dzięki temu ewentualne pomyłki, które mogłyby powstawać podczas przygotowywania zleceń są ograniczone do minimum. Łatwiejsze staje się też planowanie finansowe. Mając dokładny przegląd stanu naszych finansów możemy znacznie lepiej nimi zarządzać. Nietrudno więc zauważyć, że przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania służącego do obsługi elektronicznych kont podnosi się jednocześnie efektywność zarządzania posiadanymi przez klienta środkami. Jest to niewątpliwie jedną z największych zalet kont elektronicznych i ich obsługi w trybie home banking.

 
Kto nie korzysta z usług bankowych?

W Polsce jest jeszcze spora grupa osób, które nie odczuwają konieczności korzystania z usług bankowych. Choć z każdym rokiem rośnie odsetek osób posiadających rachunki bieżące nadal jesteśmy daleko w statystykach europejskich. Ko

Home banking

Home banking umożliwia wykonywanie zleceń na kontach bankowych użytkownika na odległość, a także wgląd w informacje ogólne o banku i kontrolę stanu rachunków. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika komputera? Niejednej osobi

Bankowość online

Internet stopniowo staje się integralnym elementem naszego życia. Wpływ na jego rozwój mają przede wszystkim firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania służącego do obsługi sieci, a więc na przykład umożliwiającego korzystanie z oferowanych za jej pośrednictwem usług.