Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Oferta usług biur księgowych

Biuro rachunkowe kojarzy się nam z grupą specjalistów, którzy zajmowali się świadczeniem usług typowo księgowych, czyli prowadzeniem ksiąg handlowych, rozliczaniem podatku VAT, czasami również tworzyli listy płacowe dla pracowników danej firmy.

Dziś wszystkie te usługi pozostały w ofercie biura rachunkowego, ale zostały zmodyfikowane lub rozszerzone tak, aby spełniać stale rosnące wymagania klientów.

Usługi nowoczesnego biura rachunkowego można podzielić na trzy podstawowe grupy. Pierwsza z nich to usługi typowo księgowe. Zaliczyć do nich można prowadzenie ksiąg handlowych, w tym również księgi podatkowej przychodów i rozchodów, ewidencjonowanie podatku VAT oraz innych zależności, tworzenie raportów, zestawień, sporządzanie analiz jak również wspieranie klienta podczas wszelkiego typu kontroli. Wiele firm korzysta również z usług biur rachunkowych po to, aby posiadać bezbłędnie prowadzone księgi.

Eksperci nie tylko będą je prowadzić poprawnie, ale również, jeszcze przed rozpoczęciem współpracy, zajmą się poprawieniem wszelkich błędów i nieprawidłowości. Wiele ksiąg firmowych z powodu takich drobnych pomyłek należy gruntownie przejrzeć i znaleźć miejsce, gdzie wkradł się błąd. Specjaliści z biura rachunkowego w mgnieniu oka wyszukają w księgach wszelkie nieścisłości.

Druga grupa usług to usługi doradcze oraz finansowe. W biurze rachunkowym można dziś skorzystać z fachowej porady w każdej sprawie, która jest związana z finansami firmy.

Bardzo dużym powodzeniem wśród klientów cieszy się również doradztwo kredytowe. Ponadto, biuro rachunkowe może wykonać dla nas profesjonalny biznesplan z analizą finansową, ale także wszelkiego typu prognozy na przyszłość dla przedsiębiorstwa oraz bilanse z wcześniejszych okresów działalności.

Trzecią część oferty stanowią profesjonalne usługi kadrowe i płacowe. W ich ramach można zlecić specjalistom prowadzenie akt osobowych każdego pracownika oraz sporządzanie kompleksowych list płacowych za dany okres. Oferta biur rachunkowych jest dziś naprawdę imponująca.

 
Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji