Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Oferta usług biur księgowych

Biuro rachunkowe kojarzy się nam z grupą specjalistów, którzy zajmowali się świadczeniem usług typowo księgowych, czyli prowadzeniem ksiąg handlowych, rozliczaniem podatku VAT, czasami również tworzyli listy płacowe dla pracowników danej firmy.

Dziś wszystkie te usługi pozostały w ofercie biura rachunkowego, ale zostały zmodyfikowane lub rozszerzone tak, aby spełniać stale rosnące wymagania klientów.

Usługi nowoczesnego biura rachunkowego można podzielić na trzy podstawowe grupy. Pierwsza z nich to usługi typowo księgowe. Zaliczyć do nich można prowadzenie ksiąg handlowych, w tym również księgi podatkowej przychodów i rozchodów, ewidencjonowanie podatku VAT oraz innych zależności, tworzenie raportów, zestawień, sporządzanie analiz jak również wspieranie klienta podczas wszelkiego typu kontroli. Wiele firm korzysta również z usług biur rachunkowych po to, aby posiadać bezbłędnie prowadzone księgi.

Eksperci nie tylko będą je prowadzić poprawnie, ale również, jeszcze przed rozpoczęciem współpracy, zajmą się poprawieniem wszelkich błędów i nieprawidłowości. Wiele ksiąg firmowych z powodu takich drobnych pomyłek należy gruntownie przejrzeć i znaleźć miejsce, gdzie wkradł się błąd. Specjaliści z biura rachunkowego w mgnieniu oka wyszukają w księgach wszelkie nieścisłości.

Druga grupa usług to usługi doradcze oraz finansowe. W biurze rachunkowym można dziś skorzystać z fachowej porady w każdej sprawie, która jest związana z finansami firmy.

Bardzo dużym powodzeniem wśród klientów cieszy się również doradztwo kredytowe. Ponadto, biuro rachunkowe może wykonać dla nas profesjonalny biznesplan z analizą finansową, ale także wszelkiego typu prognozy na przyszłość dla przedsiębiorstwa oraz bilanse z wcześniejszych okresów działalności.

Trzecią część oferty stanowią profesjonalne usługi kadrowe i płacowe. W ich ramach można zlecić specjalistom prowadzenie akt osobowych każdego pracownika oraz sporządzanie kompleksowych list płacowych za dany okres. Oferta biur rachunkowych jest dziś naprawdę imponująca.

 
Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji