Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Okazja czyni klienta

PromocjeKażdego dnia jesteśmy zasypywani wszelkiego rodzaju promocjami. Jak się okazuje, dotyczy to nie tylko supermarketów czy sklepów z odzieżą, ale też banków, które chcąc przyciągnąć klienta oferują coraz to nowsze "okazje".

Czy warto śledzić tego typu promocje bankowe?

Według portalu www.banki.pl dzięki promocjom możemy np. taniej kupić buty czy odzież, a małe firmy mogą skorzystać z dopłat Unii Europejskiej do kredytów na samochód. Oferta bankowa jest różnorodna. Dzięki "okazjonalnym" produktom możemy więc mniejszym kosztem nabyć np. biżuterię - wystarczy poinformować sprzedawcę o zamiarze płatności kartą i chęci skorzystania ze zniżki, a przysługujący rabat zostanie automatycznie naliczony do rachunku.

Banki zwykle na swoich stronach internetowych podają listę partnerskich sklepów, w których obowiązuje promocja. O ile skorzystanie z promocji na zakup butów czy odzieży nie wymaga żadnych formalności, o tyle banki oferują też "poważniejsze" promocje, np. na zakup nowego samochodu przez małe firmy. Tutaj już trzeba bardziej się postarać o otrzymanie promocji, bo należy przedstawić specjalne dokumenty poświadczające, że nasza firma jest rzeczywiście mała, i że spełniamy wymagania Unii Europejskiej jako kredytobiorcy. Jeśli więc dopłaty należą się tylko firmom zmieniającym auto na mniej szkodliwe dla środowiska - musimy to potwierdzić odpowiednim dokumentem.

Promocje bankowe dotyczą nie tylko zakupów - możemy dzięki nim założyć korzystną lokatę, a do tego otrzymać atrakcyjne ubezpieczenie na życie, stać się posiadaczami specjalnej naklejki zbliżeniowej działającej jak karta, którą możemy nakleić np. na telefonie i korzystać z niej jak z karty płatniczej; lub też otrzymać częściowy zwrot wydatków na sport i rekreację, jeśli przystąpimy do programu oferowanego przez bank. Warto śledzić tego typu promocje, bo dzięki nim możemy taniej zapłacić za zakupy, korzystniej dokonać inwestycji we własną firmę, czy założyć konto przez Internet, a przez to zaoszczędzić czas.

 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó