Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Okazja czyni klienta

PromocjeKażdego dnia jesteśmy zasypywani wszelkiego rodzaju promocjami. Jak się okazuje, dotyczy to nie tylko supermarketów czy sklepów z odzieżą, ale też banków, które chcąc przyciągnąć klienta oferują coraz to nowsze "okazje".

Czy warto śledzić tego typu promocje bankowe?

Według portalu www.banki.pl dzięki promocjom możemy np. taniej kupić buty czy odzież, a małe firmy mogą skorzystać z dopłat Unii Europejskiej do kredytów na samochód. Oferta bankowa jest różnorodna. Dzięki "okazjonalnym" produktom możemy więc mniejszym kosztem nabyć np. biżuterię - wystarczy poinformować sprzedawcę o zamiarze płatności kartą i chęci skorzystania ze zniżki, a przysługujący rabat zostanie automatycznie naliczony do rachunku.

Banki zwykle na swoich stronach internetowych podają listę partnerskich sklepów, w których obowiązuje promocja. O ile skorzystanie z promocji na zakup butów czy odzieży nie wymaga żadnych formalności, o tyle banki oferują też "poważniejsze" promocje, np. na zakup nowego samochodu przez małe firmy. Tutaj już trzeba bardziej się postarać o otrzymanie promocji, bo należy przedstawić specjalne dokumenty poświadczające, że nasza firma jest rzeczywiście mała, i że spełniamy wymagania Unii Europejskiej jako kredytobiorcy. Jeśli więc dopłaty należą się tylko firmom zmieniającym auto na mniej szkodliwe dla środowiska - musimy to potwierdzić odpowiednim dokumentem.

Promocje bankowe dotyczą nie tylko zakupów - możemy dzięki nim założyć korzystną lokatę, a do tego otrzymać atrakcyjne ubezpieczenie na życie, stać się posiadaczami specjalnej naklejki zbliżeniowej działającej jak karta, którą możemy nakleić np. na telefonie i korzystać z niej jak z karty płatniczej; lub też otrzymać częściowy zwrot wydatków na sport i rekreację, jeśli przystąpimy do programu oferowanego przez bank. Warto śledzić tego typu promocje, bo dzięki nim możemy taniej zapłacić za zakupy, korzystniej dokonać inwestycji we własną firmę, czy założyć konto przez Internet, a przez to zaoszczędzić czas.

 
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku