Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Okazja czyni klienta

PromocjeKażdego dnia jesteśmy zasypywani wszelkiego rodzaju promocjami. Jak się okazuje, dotyczy to nie tylko supermarketów czy sklepów z odzieżą, ale też banków, które chcąc przyciągnąć klienta oferują coraz to nowsze "okazje".

Czy warto śledzić tego typu promocje bankowe?

Według portalu www.banki.pl dzięki promocjom możemy np. taniej kupić buty czy odzież, a małe firmy mogą skorzystać z dopłat Unii Europejskiej do kredytów na samochód. Oferta bankowa jest różnorodna. Dzięki "okazjonalnym" produktom możemy więc mniejszym kosztem nabyć np. biżuterię - wystarczy poinformować sprzedawcę o zamiarze płatności kartą i chęci skorzystania ze zniżki, a przysługujący rabat zostanie automatycznie naliczony do rachunku.

Banki zwykle na swoich stronach internetowych podają listę partnerskich sklepów, w których obowiązuje promocja. O ile skorzystanie z promocji na zakup butów czy odzieży nie wymaga żadnych formalności, o tyle banki oferują też "poważniejsze" promocje, np. na zakup nowego samochodu przez małe firmy. Tutaj już trzeba bardziej się postarać o otrzymanie promocji, bo należy przedstawić specjalne dokumenty poświadczające, że nasza firma jest rzeczywiście mała, i że spełniamy wymagania Unii Europejskiej jako kredytobiorcy. Jeśli więc dopłaty należą się tylko firmom zmieniającym auto na mniej szkodliwe dla środowiska - musimy to potwierdzić odpowiednim dokumentem.

Promocje bankowe dotyczą nie tylko zakupów - możemy dzięki nim założyć korzystną lokatę, a do tego otrzymać atrakcyjne ubezpieczenie na życie, stać się posiadaczami specjalnej naklejki zbliżeniowej działającej jak karta, którą możemy nakleić np. na telefonie i korzystać z niej jak z karty płatniczej; lub też otrzymać częściowy zwrot wydatków na sport i rekreację, jeśli przystąpimy do programu oferowanego przez bank. Warto śledzić tego typu promocje, bo dzięki nim możemy taniej zapłacić za zakupy, korzystniej dokonać inwestycji we własną firmę, czy założyć konto przez Internet, a przez to zaoszczędzić czas.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint