Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Oprogramowanie dla firm produkcyjnych

Każda firma produkcyjna stara się, aby produkcja była jak najbardziej adekwatna do potrzeb klientów.

Nie chodzi przecież o to, aby produkować zbyt wiele nadwyżek i aby te towary zalegały w magazynach. Aby produkcja w firmie przebiegała bardziej nowocześnie, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z ciekawych programów dla firm, pozwalających na łatwiejszą i bardziej przyjemną pracę.

Bardzo popularne są programy księgowe, kadrowo-płacowe czy programy do faktur. Coraz więcej firm produkcyjnych inwestuje również w program do zarządzania produkcją, zapasami, zamówieniami, ale również w program magazynowy i sprzedażowy. Programy do zarządzania produkcją pozwalają na planowanie jej oraz sprawne zarządzanie procesem produkcyjnym. Tego typu aplikacje pozwalają na definiowanie materiałów do produkcji oraz gotowych wyrobów, jakie mają powstać w jej efekcie.

Dzięki wykorzystywaniu programów do zarządzania produkcją można również raportować co dzieje się na każdym etapie produkcji. Połączenie tego modułu z innymi programami, na przykład aplikacją magazynową, pozwala nam na zintegrowanie magazynu z całym procesem produkcyjnym. Dzięki temu wiemy, jak wiele surowców jest wydawanych z magazynu na produkcję oraz jak wiele gotowych produktów jest na chwilę obecną przechowywanych w magazynach. Bardzo przydatne w produkcji jest korzystanie z programy do generowania formularzy zamówień. On również może być zintegrowany z programem magazynowym czy modułem do zarządzania produkcją.

Automatyczne generowane formularze zamówień dla klientów są sposobem na przyspieszenie całego procesu wydawania produktów jak również pozwalają na uniknięcie wielu błędów w takich dokumentach. Kolejne dwa moduły: program magazynowy i program sprzedażowy to nieocenione narzędzia w każdej firmie produkcyjnej. Aplikacje do zarządzania magazynem pozwalają nam na koordynowanie tych miejsc oraz wydawanie wielu dokumentów w krótszym czasie. Z kolei programy sprzedażowe usprawniają dystrybucję i podnoszą jakość obsługi.

 
Zarządzanie obligacjami korporacyjnymi - jak zagwarantować sobie zadowalające zyski?

Obligacje korporacyjneRynek obligacji korporacyjnych jest w Polsce stosunkowo młody, jednak bardzo szybko zyskał na popularności. Dlaczego? Przede wszystkim

Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.