Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Oprogramowanie dla sklepów

Program do sprzedaży nie był potrzebny żadnemu sprzedawcy w minionej epoce PRL-u. Działo się tak głównie dlatego, że nie bardzo było co sprzedawać. Półki w większości sklepów świeciły pustkami, a dokumenty sprzedaży stanowiły ręczne rachunki wykonywane ołówkiem, na kawałku szarego papieru pakowego.

Sprzedawcy głównie nudzili się na swoich stoiskach. Ruch zaczynał się dopiero wówczas, gdy następowało tak zwane przyjęci towaru. Pojęcie takie jak faktura też było wówczas nieznane. Wszystko zmieniło się z chwilą gdy nastała gospodarka rynkowa, a wraz z nią zrobiło się prawdziwe miejsce na prywatną inicjatywę.

Teraz można sprzedawać prawie wszystko, trzeba jedynie zaopatrzyć się w program wspomagający sprzedaż. Program ten jest konieczny do tego, by sprzedaż w firmie była odpowiednio porządkowana i dokumentowana. Programy te wystawiają i drukują gotowe zróżnicowane rodzaje faktur. W zależności od potrzeb wystawia się bowiem faktury korygujące, zbiorcze, faktury VAT i proforma.

Dziś trudno sobie wyobrazić ręczne wypisywanie faktur. Komputery są w tym znacznie lepsze, sprawniejsze i szybsze, dobrze liczą, mogą pracować całą dobę, nie męczą się i nie popełniają błędów. Mogą się jedynie zawiesić, ale to już zupełnie inny problem.

Wiele sklepów zarówno tych tradycyjnych jak i internetowych bardzo chętnie korzysta z nowoczesnych oprogramowań dla firm, które ułatwiają i usprawniają pracę oraz podnoszą zyski ze sprzedaży.

Takie nowoczesne nowoczesne, również online sprawiają, że znacznie zwiększa się wydajność sklepów, można również skorzystać z profesjonalnych narzędzi marketingowych zawartych w pakiecie. Optymalizowanie sprzedaży w tradycyjnych sklepach ma przede wszystkim na celu poprawienie komunikacji w punkcie handlowym jak i polepszenie jakości oferty i prace marketingowe.

Można takie moduły połączyć w jeden, bardzo ciekawy i profesjonalny zintegrowany system zarządzania sklepem. W przypadku portali internetowych warto również zainwestować w reklamę, ale ważnym punktem takich programów jest możliwość połączenia sklepu z portalem Allegro lub innymi tego typu praformami. Zwiększenie efektywności jest zauważalne niemal natychmiastowo. Dziś każdy profesjonalny sklep internetowy posiada swoje firmowe konto na Allegro i udostępnia tam również swoje produkty.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.