Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Oprogramowanie dla sklepów

Program do sprzedaży nie był potrzebny żadnemu sprzedawcy w minionej epoce PRL-u. Działo się tak głównie dlatego, że nie bardzo było co sprzedawać. Półki w większości sklepów świeciły pustkami, a dokumenty sprzedaży stanowiły ręczne rachunki wykonywane ołówkiem, na kawałku szarego papieru pakowego.

Sprzedawcy głównie nudzili się na swoich stoiskach. Ruch zaczynał się dopiero wówczas, gdy następowało tak zwane przyjęci towaru. Pojęcie takie jak faktura też było wówczas nieznane. Wszystko zmieniło się z chwilą gdy nastała gospodarka rynkowa, a wraz z nią zrobiło się prawdziwe miejsce na prywatną inicjatywę.

Teraz można sprzedawać prawie wszystko, trzeba jedynie zaopatrzyć się w program wspomagający sprzedaż. Program ten jest konieczny do tego, by sprzedaż w firmie była odpowiednio porządkowana i dokumentowana. Programy te wystawiają i drukują gotowe zróżnicowane rodzaje faktur. W zależności od potrzeb wystawia się bowiem faktury korygujące, zbiorcze, faktury VAT i proforma.

Dziś trudno sobie wyobrazić ręczne wypisywanie faktur. Komputery są w tym znacznie lepsze, sprawniejsze i szybsze, dobrze liczą, mogą pracować całą dobę, nie męczą się i nie popełniają błędów. Mogą się jedynie zawiesić, ale to już zupełnie inny problem.

Wiele sklepów zarówno tych tradycyjnych jak i internetowych bardzo chętnie korzysta z nowoczesnych oprogramowań dla firm, które ułatwiają i usprawniają pracę oraz podnoszą zyski ze sprzedaży.

Takie nowoczesne nowoczesne, również online sprawiają, że znacznie zwiększa się wydajność sklepów, można również skorzystać z profesjonalnych narzędzi marketingowych zawartych w pakiecie. Optymalizowanie sprzedaży w tradycyjnych sklepach ma przede wszystkim na celu poprawienie komunikacji w punkcie handlowym jak i polepszenie jakości oferty i prace marketingowe.

Można takie moduły połączyć w jeden, bardzo ciekawy i profesjonalny zintegrowany system zarządzania sklepem. W przypadku portali internetowych warto również zainwestować w reklamę, ale ważnym punktem takich programów jest możliwość połączenia sklepu z portalem Allegro lub innymi tego typu praformami. Zwiększenie efektywności jest zauważalne niemal natychmiastowo. Dziś każdy profesjonalny sklep internetowy posiada swoje firmowe konto na Allegro i udostępnia tam również swoje produkty.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa