Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Optymalizacja czasu pracy

Szkolenia dla firm z zakresu optymalizacji czasu pracy to bardzo dobry pomysł na szkolenie, które sprawi, iż wiele firm, małych i dużych będzie lepiej pracowało.

Przedsiębiorstwa te mogą być o wiele bardziej wydajniejsze, gdyż szkolenia dla firm z zakresu optymalizacji czasu pracy może pomóc nie tylko szefostwu, ale również całej kadrze pracowniczej.

Zobaczmy ile czasu w ciągu dnia pracy ucieka nam na marnotrawstwie cennych minut. Gdyby wszyscy pracowali sumienne, wydajność wielu firm, przy tych samych kosztach byłaby zdecydowanie wyższa. Być może niektórzy pracownicy nie zdają sobie z tego sprawy, jak bardzo czas ucieka im przez przysłowiowe palce. Szkolenia dla firm z zakresu optymalizacji czasu pracy mają unaocznić wielu osobom, właścicielom firm jak i pracownikom, ile można zdziałać, gdy plan dnia jest zorganizowany, doskonale zaplanowany. Być może ciężko nam cokolwiek zrobić, bo nie mamy ściśle określonego planu działania, nie umiemy ustawić sobie priorytetów.

Tymczasem umiejętność zarządzania czasem w kontekście przydzielania obowiązków pracownikom, może sprawić, iż pracownicy będą o wiele bardziej wydajni. Polecamy więc szkolenia dla firm z zakresu optymalizacji czasu pracy. Tutaj wiele możemy zyskać, jeśli zrozumiemy jak ważny jest czas, jak go rozłożyć na osiem godzin pracy. Często większa wydajność , lepsze zorganizowanie pracy na własnym stanowisku może poskutkować premią czy podwyżką. Warto zapisać się na taki kurs.

 
Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.

Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące zn

Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.

Oprogramowanie dla nowoczesnej firmy

Wiele firm korzysta dziś z nowoczesnych programów, które wpierają wiele sektorów działalności. W każdej firmie przyda się nowoczesna aplikacja wspomagająca dział finansów, dział księgowości czy sektor zarządzania