Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Organizacja szkoleń - wynajem sal szkoleniowych

Wiele firm, instytucji i placówek oświatowych organizuje szkolenia podnoszące kwalifikacje dla swoich pracowników.

Wszystkie dziedziny życia nieustannie się rozwijają. Szkolenia, kursy dla firm to najprostsza forma pozyskania wykwalifikowanej kadry dla swojego przedsiębiorstwa. Zdarza się jednak, że organizator nie dysponuje odpowiednią salą i wyposażeniem niezbędnym do organizacji szkolenia na wysokim poziomie.

Wiele firm obawia się prowadzenia szkoleń w swojej siedzibie by te nie powodowały zbędnego zamieszania i nie odciągały uwagi pracowników od wykonywanej pracy. Nie warto również inwestować w drogi sprzęt potrzebny prowadzącemu szkolenie.

Wynajem sal szkoleniowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rynku szkoleniowego powstały firmy prowadzące wynajem sal szkoleniowych. Centra szkoleniowe oferują sale wyposażone w meble dostosowane do potrzeb szkoleniowych, oraz niezbędny sprzęt.

Wynajmując salę na potrzeby szkoleniowe otrzymujemy pomieszczenie, w którym znajduje się odpowiednia liczba stolików i krzeseł, komputer dla każdego uczestnika, profesjonalny rzutnik, tablica, nagłośnienie sali. Dodatkową usługą o jaką możemy zapytać jest obsługa szkolenia, począwszy od udzielania informacji na temat organizowanego kursu poprzez rejestrację i prowadzenie list obecności.

Centra szkoleniowe

Centra szkoleniowe najczęściej mają podpisane umowy z firmami cateringowymi, które dostarczają posiłki dla słuchaczy w ustalonych godzinach. Każda sala jest również wyposażona w kącik do przygotowania kawy i herbaty. Kolejnym plusem przemawiającym za wyborem centrum szkoleniowego jest duża liczba miejsc parkingowych.

Reasumując wynajem sal szkoleniowych jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla organizatora, którego jednym zadaniem jest zapewnienie wykładowcy i uczestników szkolenia dla firm. Każdy, kto choć raz w siedzibie swojej firmy organizował szkolenie wie jak wiele wysiłku kosztuje dopięcie tego przedsięwzięcia na ostatni guzik. Często przygotowanie kilkugodzinnego, lub kilkudniowego kursu wiąże z zakupem niezbędnego wyposażenia, krzeseł, stołów, komputerów, rzutnika, tablicy itd. Potem należy wyznaczyć pracownika, który zajmie się cała logistyką. Jeśli firma organizuje szkolenia rzadko i tylko w celu podniesienia kwalifikacji swoich pracowników, nie czerpiąc z tego typu działalności żadnych zysków, to lepiej zainwestować w wynajem sali szkoleniowej.

Organizując szkolenia płatne, również należy się zastanowić, czy warto inwestować tyle czasu i energii na jeden kurs, czy może lepiej skorzystać z wynajmu sal szkoleniowych, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na promocję kolejnego kursu.

 
English Learning

English Learning to komunikator zapewniający łatwą, szybką i przyjemną naukę języka angielskiego. Przeznaczony jest on dla ludzi, którzy są zabiegani, nie mają czasu na dojazd do szkółek językowych i są zainteresowani nowym, a

Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wyk

Realizacja doskonalenia oraz prezentacji

Organizowanie kursów oraz konferencji bywa często zadaniem kilkufazowym, które trzeba zacząć przygotowywać wiele dni wcześniej. W wielu firmach same osoby zatrudnione zajmują się organizacją szkolenia, wraz z dbaniem o inne szczegóły szkolenia. Coraz częściej właścicie