Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Organizacja szkoleń - wynajem sal szkoleniowych

Wiele firm, instytucji i placówek oświatowych organizuje szkolenia podnoszące kwalifikacje dla swoich pracowników.

Wszystkie dziedziny życia nieustannie się rozwijają. Szkolenia, kursy dla firm to najprostsza forma pozyskania wykwalifikowanej kadry dla swojego przedsiębiorstwa. Zdarza się jednak, że organizator nie dysponuje odpowiednią salą i wyposażeniem niezbędnym do organizacji szkolenia na wysokim poziomie.

Wiele firm obawia się prowadzenia szkoleń w swojej siedzibie by te nie powodowały zbędnego zamieszania i nie odciągały uwagi pracowników od wykonywanej pracy. Nie warto również inwestować w drogi sprzęt potrzebny prowadzącemu szkolenie.

Wynajem sal szkoleniowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rynku szkoleniowego powstały firmy prowadzące wynajem sal szkoleniowych. Centra szkoleniowe oferują sale wyposażone w meble dostosowane do potrzeb szkoleniowych, oraz niezbędny sprzęt.

Wynajmując salę na potrzeby szkoleniowe otrzymujemy pomieszczenie, w którym znajduje się odpowiednia liczba stolików i krzeseł, komputer dla każdego uczestnika, profesjonalny rzutnik, tablica, nagłośnienie sali. Dodatkową usługą o jaką możemy zapytać jest obsługa szkolenia, począwszy od udzielania informacji na temat organizowanego kursu poprzez rejestrację i prowadzenie list obecności.

Centra szkoleniowe

Centra szkoleniowe najczęściej mają podpisane umowy z firmami cateringowymi, które dostarczają posiłki dla słuchaczy w ustalonych godzinach. Każda sala jest również wyposażona w kącik do przygotowania kawy i herbaty. Kolejnym plusem przemawiającym za wyborem centrum szkoleniowego jest duża liczba miejsc parkingowych.

Reasumując wynajem sal szkoleniowych jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla organizatora, którego jednym zadaniem jest zapewnienie wykładowcy i uczestników szkolenia dla firm. Każdy, kto choć raz w siedzibie swojej firmy organizował szkolenie wie jak wiele wysiłku kosztuje dopięcie tego przedsięwzięcia na ostatni guzik. Często przygotowanie kilkugodzinnego, lub kilkudniowego kursu wiąże z zakupem niezbędnego wyposażenia, krzeseł, stołów, komputerów, rzutnika, tablicy itd. Potem należy wyznaczyć pracownika, który zajmie się cała logistyką. Jeśli firma organizuje szkolenia rzadko i tylko w celu podniesienia kwalifikacji swoich pracowników, nie czerpiąc z tego typu działalności żadnych zysków, to lepiej zainwestować w wynajem sali szkoleniowej.

Organizując szkolenia płatne, również należy się zastanowić, czy warto inwestować tyle czasu i energii na jeden kurs, czy może lepiej skorzystać z wynajmu sal szkoleniowych, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na promocję kolejnego kursu.

 
English Learning

English Learning to komunikator zapewniający łatwą, szybką i przyjemną naukę języka angielskiego. Przeznaczony jest on dla ludzi, którzy są zabiegani, nie mają czasu na dojazd do szkółek językowych i są zainteresowani nowym, a

Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wyk

Realizacja doskonalenia oraz prezentacji

Organizowanie kursów oraz konferencji bywa często zadaniem kilkufazowym, które trzeba zacząć przygotowywać wiele dni wcześniej. W wielu firmach same osoby zatrudnione zajmują się organizacją szkolenia, wraz z dbaniem o inne szczegóły szkolenia. Coraz częściej właścicie