Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Organizacja szkoleń - wynajem sal szkoleniowych

Wiele firm, instytucji i placówek oświatowych organizuje szkolenia podnoszące kwalifikacje dla swoich pracowników.

Wszystkie dziedziny życia nieustannie się rozwijają. Szkolenia, kursy dla firm to najprostsza forma pozyskania wykwalifikowanej kadry dla swojego przedsiębiorstwa. Zdarza się jednak, że organizator nie dysponuje odpowiednią salą i wyposażeniem niezbędnym do organizacji szkolenia na wysokim poziomie.

Wiele firm obawia się prowadzenia szkoleń w swojej siedzibie by te nie powodowały zbędnego zamieszania i nie odciągały uwagi pracowników od wykonywanej pracy. Nie warto również inwestować w drogi sprzęt potrzebny prowadzącemu szkolenie.

Wynajem sal szkoleniowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rynku szkoleniowego powstały firmy prowadzące wynajem sal szkoleniowych. Centra szkoleniowe oferują sale wyposażone w meble dostosowane do potrzeb szkoleniowych, oraz niezbędny sprzęt.

Wynajmując salę na potrzeby szkoleniowe otrzymujemy pomieszczenie, w którym znajduje się odpowiednia liczba stolików i krzeseł, komputer dla każdego uczestnika, profesjonalny rzutnik, tablica, nagłośnienie sali. Dodatkową usługą o jaką możemy zapytać jest obsługa szkolenia, począwszy od udzielania informacji na temat organizowanego kursu poprzez rejestrację i prowadzenie list obecności.

Centra szkoleniowe

Centra szkoleniowe najczęściej mają podpisane umowy z firmami cateringowymi, które dostarczają posiłki dla słuchaczy w ustalonych godzinach. Każda sala jest również wyposażona w kącik do przygotowania kawy i herbaty. Kolejnym plusem przemawiającym za wyborem centrum szkoleniowego jest duża liczba miejsc parkingowych.

Reasumując wynajem sal szkoleniowych jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla organizatora, którego jednym zadaniem jest zapewnienie wykładowcy i uczestników szkolenia dla firm. Każdy, kto choć raz w siedzibie swojej firmy organizował szkolenie wie jak wiele wysiłku kosztuje dopięcie tego przedsięwzięcia na ostatni guzik. Często przygotowanie kilkugodzinnego, lub kilkudniowego kursu wiąże z zakupem niezbędnego wyposażenia, krzeseł, stołów, komputerów, rzutnika, tablicy itd. Potem należy wyznaczyć pracownika, który zajmie się cała logistyką. Jeśli firma organizuje szkolenia rzadko i tylko w celu podniesienia kwalifikacji swoich pracowników, nie czerpiąc z tego typu działalności żadnych zysków, to lepiej zainwestować w wynajem sali szkoleniowej.

Organizując szkolenia płatne, również należy się zastanowić, czy warto inwestować tyle czasu i energii na jeden kurs, czy może lepiej skorzystać z wynajmu sal szkoleniowych, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na promocję kolejnego kursu.

 
Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wyk